Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie znam się na pompach ale mam pytanie, jak sobie "pomponiary" radzicie podczas przerw w dostawie energii elektrycznej ??? Bo my na prostym UPS-ie parę godzin, a na grawitacji i ruszcie awaryjnym ile dusza zapragnie. Ciekawe czy Arturo policzył jeszcze koszt agregatu ???

 

ja piszę za siebie

u mnie w tym roku przy mrozach w nocy -14-15 temperatura spadalo niecałe 1 stopien na dobę

 

a tak to kominek w obudowie betonowej i 10kg brykiet na dobę

 

już widzę grawitację na cieńkich rurkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak bezczelnie przestaniesz być "eko" ??? Nieładnie z Twojej strony.

I skoro nie było potrzeby, to dlaczego się ogień pali ?

 

Pale brykietem z debowej trociny. raczej nie jest to "nieeko".

 

A pali sie bo kominek u mnie to "doznanie estetyczne" a nie zrodlo ciepla w domu. Co najwyzej mocno awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt montażu to były moje dwie ręce,prawa i lewa co zresztą podkreśliłem i polecam do stosowania przez inwestorów :)

Jakbyś zapomniał to projekt mojej WM jest na pierwszej stronie w moim dzienniku budowy,wykonany osobiście.

Zajęło mi to weekend.

WM to bułka z masłem,poelcam wykonać osobiście.

Nie lubię jak na czymś się naciąga...

Jeśli można to zrobić tanio własnymi rękoma to czemu nie :)

 

U mnie takim agregatem będzie kominek,chociaż 55m3 betonu w płycie fundamentowej potrafi sporo ciepła zakumulować,także nie straszne mi przerwy w dostawie prądu :)

 

Chodzi mi o koszt pompy :)

Bo o to tu toczyć między innymi bój z pixim :)

A ktoś kto decyduje się na grzanie ekogrochem albo jest bardzo zadowolony albo nie w zależności od kotła - rozwiązania i własnej mentalności albo leniwy albo i nie...

A śmiecenie na wątku każdym o pompach nie jest dobre :(

Tak samo jakby to robić o kotłach na ekogroch...

A poza tym spalanie drewna w kotłach też może być eko :)

Edytowane przez miki121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz tez, kto taka "przepychanke" zainicjowal.

Trudno jest udowodnic swoje zuzycie. Jak ktos pisze, ze spalil 16kg wegla / dobe to dlaczego mam mu nie wierzyc i zarzucac klamstwo czy jakies inne kretactwa? Tak samo jesli podaje swoje zuzycie, to nie moge znalezc powodu dla ktorego mial bym kogokolwiek oszukiwac.

 

Wszystko rozumiem, rozmowa jest potrzebna żeby opadły emocje ,zniżania się z powodu braku argumentów już nie .

Wiadomo ze trzeba podchodzić ostrożnie do takich rewelacji jest jednak subtelna różnica.

Normalny zwykły użytkownik jak skłamie i zaniży zużycie opału to co się wtedy dzieje ?

Inni czytając zaczynają kombinować kręcić w sterownikach żeby dorównać jego zużyciu ,

czyli ogólnie wychodzi na + jak coś jeszcze wycisną ze swoich wytworników energii.

Co się stanie jednak jak ktoś handlujący kotłami z podajnikiem czy pompami PC poda nieprawdę i zaniży zużycie czy całkowity koszt inwestycji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
teraz masz dużo wolnego to możesz sam wszystko "tymi ręcyma"

tylko jak na ratę zarobisz??

Akurat rozprowadzenie kanałów robiłem jak miałem pracę,także dlatego napisałem,że weekend ;)

Sam montaż reku z podpięciem do wtyczki ok.1h :)

Chociaż mając ograniczony kredytem budżet na budowę staram się dużo rzeczy robić własnymi rękami :)

 

Chodzi mi o koszt pompy :)

A to cały czas podkreślam,ze ja miałem promocyjną cenę i nie stawiam jej za głowę i nie podaje jako obowiązującą :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A UPS to max 2-3 godzinki i to naprawde dobry.

Oszczędź sobie wstydu bo znowu głupoty piszesz.

Kupiłem 5 lat i używam także znowu ciała dałeś.

Czy taki dobry ?

INV 12V/500W firmy Orvaldi koszt 640pln

na aku 115Ah w sezonie zimowym jak kocioł pracuje non-stop wytrzymuje 8 godzin.

Mam jakiś drugi, dostałem od kumpla z ciężarówki 225Ah nie próbowałem ale od rana do wieczora nie udało mi się go wykończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawitacja nie człowiek, ciągnie bez zbędnego myślenia (nawet na cienkich rurkach). W razie jakiejś większej dragi (wichura lub tym podobne), nie wyobrażam sobie latania po salonie z brykietami i węglarką.

 

bobas ile miałeś u siebie wyłączeń powyżej 12 h w ciągu ostatnich 10 lat?

 

Nie odpowiem bo mieszkam dopiero drugi rok, chociaż zdarzały się przerwy planowane od 9:00 do 15:00 - kocioł sam się podniósł !!!

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis,

Napisales duzo, ale informacji malo (poza jakims slabym zreszta dowcipem dla dzieciakow)

Na informacje to ja liczę właśnie od ciebie. Ale komentarz do tego co sam napisałeś w odpowiedzi na mój post jest, bardzo dobry biorąc pod uwagę konkrety, które podałeś .

Podaje grzana powierzchnie po podlogach. Mam ogrzewanie tez w garderobie i pomieszczeniu gospodarczym. Pow garazu i kotlownie w to nie wliczam, bo wtedy musial bym 42m2 dodac. Scianki kolankowej wysokiej nie mam, ale mam w pomieszczeniach na podaszu scianke zewnetrzna z regipsu cofnieta w kierunku pomieszczenia. Nie wiem ile jest tej "formatywnej" uzytkowej po przeliczeniu na wysokosci pod skosami i nie bardzo mnie to interesuje, bo mam podlogowke i grzeje taka powierzchnie podlogi. Wszedzie rowno, bez przymykania gdziekolwiek. Grzejnik w garazu zakrecony, bo nie ma sensu tam go wogole odkrecac. Mogelm go spokojnie pominac w instalacji.

 

Dlatego zapytam ponownie, resztę już wiem,

 

  1. Bardzo dokładne potrafisz wyliczyć zużycie prądu , podobnie jak zapotrzebowanie domu na ciepło, a nie wiesz ile powierzchni użytkowej ma twój własny dom ?

Nie wiem ile jest tej "formatywnej" uzytkowej po przeliczeniu na wysokosci pod skosami i nie bardzo mnie to interesuje, bo mam podlogowke i grzeje taka powierzchnie podlogi.

Podpowiem zajrzyj do projektu i pozwolenia na budowę, a jeżeli w trakcie były zmiany to do projektu zamiennego - dokument, które musiałeś złożyć do nadzoru budowlanego (mieszkasz musiałeś mieć to za sobą ),Pewnie nie będzie problemu ze skanami ?

Ps. I nie ściemniaj, bo sam mam dach 4 spadowy i wiem jak w praktyce wygląda Twoje 230m2 po podłogach , No ale dla laika brzmi tak samo , jak 25 cm dla podlotka ;-) ;)

 

  1. Jak to jest z Twoją promocją na PC? Jak deklarujesz 8 tys kosztowało dolne źródło, pozostała kwota musiała iść na montaż PC, CWU i osprzęt w kotłowni. Jak się to ma do cen jednostek centralnych najtańszego np. ECOPOLU seria A gdzie do cen trzeba jeszcze dodać 8% VAT i osprzęt, W Twoim przypadku przy zakupie samej pompy raczej nie ma mowy o upuście i Vat mamy 23% Jak w tej kwocie zmieścić dodatkowo PC, zbiornik CWU, osprzęt i podłączenie :confused: Masz fakturę na to swoje cudo, czy masz bez faktury, a tym samym bez gwarancji :confused: Znów szczęście wiara że się nie popsuje w związku z czym faktura brak? A może jest ?

 

Co do dowcipów dla dzieciaków to młodzież dziś nie jest głupia i na swoje reklamowane 25 cm naiwnej nie złapiesz :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyxis

to nie jest kominek w pełnym tego słowa znaczeniu

to jest koza

tylko ładniejsza niż u artura

on wiedział co go czeka i zaoszczędził na design-ie

 

co do UPS to ja przy ciągłym paleniu mam pobór prądu 1,2KW/dobę

UPS o mocy 500W jak kocioł przestawię w tryb dwustanowy wystarczy mi na przynajmniej 10 godzin

jak ty mało wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Znam zuzycie z podlicznika pompy ciepla i COP urzadzenia. Wiem ile energii poszlo w podloge. W miare dokladnie.

 

2) Pompa kosztowala 17 tys. Zasobnik CWU 2 tys. Wykonanie DZ 7 tys wraz z glikolem. 1 tys zl to pierdolki do podlaczenia. Robocina byla wliczona w koszt realizacji reszty hydrauliki w domu.

 

PDFy z rzutami mojego domu po przerobkach masz tutaj:

http://szkut.com/dom/KwarcParterFinalne.pdf

http://szkut.com/dom/KwarcPoddaszeFinalne.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjadę do ciebie jak beztrosko będziesz palił bez pompy cały dzień

na zasadzie że wchodziśz tylko dorzucić 2 razy na dobę węgiel i trzymasz 60 stop.

dla twojej ciekawości no mam taki wstrętny wkład że jak zapakuję w niego 10 kg brykietu rano i go odpalę to koniec obsługi

żeby było śmieszniej popół pospaleniu 200-300kg brykietu tylko na wiosnę

jaką masz grubość instalacji

może napisz kolega że wpromieniu 5 km od domu masz dwie całkiem duże elektrownie

i dziesiątki podwykonawców pod energetyką chętnych usuwać awarię instal.[taka specyfika twojej parafii]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyxis

to nie jest kominek w pełnym tego słowa znaczeniu

to jest koza

tylko ładniejsza niż u artura

on wiedział co go czeka i zaoszczędził na design-ie

 

co do UPS to ja przy ciągłym paleniu mam pobór prądu 1,2KW/dobę

UPS o mocy 500W jak kocioł przestawię w tryb dwustanowy wystarczy mi na przynajmniej 10 godzin

jak ty mało wiesz

 

Kaza nie koza ladnie ma wygladac. Grzac to raczej nie bedzie.

 

Wlacz tego UPSa 500VA. On nawet bez obciazenia nie popracuje 10h. Co najwyzej 4h :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjadę do ciebie jak beztrosko będziesz palił bez pompy cały dzień

na zasadzie że wchodziśz tylko dorzucić 2 razy na dobę węgiel i trzymasz 60 stop.

dla twojej ciekawości no mam taki wstrętny wkład że jak zapakuję w niego 10 kg brykietu rano i go odpalę to koniec obsługi

żeby było śmieszniej popół pospaleniu 200-300kg brykietu tylko na wiosnę

jaką masz grubość instalacji

może napisz kolega że wpromieniu 5 km od domu masz dwie całkiem duże elektrownie

i dziesiątki podwykonawców pod energetyką chętnych usuwać awarię instal.[taka specyfika twojej parafii]

pozdrawiam

 

I w całym domu ciepło? Bez DGP (turbiny) ??? Bez prądu ? Mam jak to określiłeś: "w promieniu 5 km od domu dwie całkiem duże elektrownie" ale dystrybutor już tylko jeden Energa z Kalisza (65 km). Nie wiem jakie mam dokładne średnice rurek, nie jestem hydraulikiem. Z Kujaw do wielkopolski rzut beretem, zapraszam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja ci odpowiem ani razu

9-15 w czym problem

ja przy mrozach do -15 mam przerwę w grzaniu między 17 a 9 rano normalna sprawa

 

No to może powiesz ile wychodzi Tobie koszt przy przerwach w grzaniu w tych godzinach na dobę żeby dogrzać(nie używając kopciucha w salonie).

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wlacz tego UPSa 500VA. On nawet bez obciazenia nie popracuje 10h. Co najwyzej 4h :-)

Heh, dalej pieprzysz, normalny beton.

UPSów nie sprzedaję ale używam także daruj sobie.

Nawet często w sobotę jak jestem w domu to wyłączam wtyczkę z gniazda żeby trochę akumulator popracował prze kilka godzin.

Wieczorem włączam do sieci i wbudowana ładowarka w UPSie ładuje aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...