Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

piszę to żeby zobrazować jaka charakterystyka domu i takie ogrzewanie daję radę[nawet przy minus 7 :p]

To pochwal się żeby przyszpanować i obrazuj gdzie są zainteresowani.

Wpieprzyliście się tutaj i mącicie cały wieczór.

Chyba jutro groszkowcy zaczną uświadamiać na wątkach o pompach ciepła i ogrzewaniu prądem, pewnie znowu będzie ciekawie.

Jesteście złośliwi a jeszcze bardziej zarozumiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no opuść sobie płytki

ja na dom za całość jak u ciebie jakieś 23-24 tyś

rozstaw rurek co 10 cm

Oczywiście bez pompy, dolnego źródła, kominka, o montażu nie wspomnę. U mnie 32 tysiące jest na gotowo, tylko brudny węgiel kupować i palić. Nie wydałem też żadnego PLN-a na dodatkowe ocieplenie. Ściany 15, dach 25, podłoga tylko 6.

Policz dokładnie kiedy Ci się to zwróci. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malux

niestety ja nie miałem wyboru gdybym chciał budować to bym końca nie dotrwał- teraz byś mnie utrzymywał - nie pytaj dlaczego.

kupiłem taki dom jaki uznaliśmy za odpowiedni w danych warunkach

doprowadziłem go do stanu takiego że potrzebuję 12KW żeby mi tyłek nie zamarzł więcej nie wycisnę.

musiałbym go podnieść i robić od spodu wszystko a to nieopłacalne niestety

gdybym miał możliwośc kupić lepiej izolowany i nadal nam odpowiadający nie zastanawiałbym się ani chwili

mam co mam i jedyne tanie rozwiązanie to eko - chyba że mi ktoś da (nie pożyczy) 50tysięcy wtedy zamontuję pompę i będę miał w pełni bezobsługowe i tanie źródło ciepła

 

może zbyt szybko wyciągam czasem wnioski ale taki już jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale co najlepsze,zerknijcie na jego zużycie 7-10kWh/dobę=ok.3-4zł.

 

ohh... kolega Arturo zapomniał dodać... to dodamy...z140 123m2 fund. isomury + 22cm styro , ściana 25 cm plat+ , posadz 23cm plat+ , okna w war. ociepl. 3 szyby [wsp 0,75-1,02] czyli ocieplenie niestandardowe, niedostępne w ok 98% aktualnych domów i nie wiadomo jaki % budowanych aktualnie domów... no ale można ładnie napisać ze można dac małą Pc która jest tania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

cały czas się zastanawiam jak liczyć metry odzyskane z kotłownii[fakt że plytki kupowalem za 15 zł w luxbudzie]

 

Nie jesteś w stanie tego policzyć. Albo byś miał dużą kotłownię + składzik na węgiel, albo kolejne pomieszczenie zaadoptowane przez drugą połówkę na pralnie, kuchnię lub pomieszczenie na wg niej jakieś potrzebne rzeczy ;).

Ja kupowałem w Casto po ok. 12 zł./m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem optymalnie zrobiłeś

niestety życie to nie bajka

dlatego postawiłem 120m zamiast 160

jedyne co mogę jeszcze ratować to więcej wełn na strop ale niewiele i odkopanie ścian fundamentowych celem kontroli i poprawy izolacyjności zarówno termcznej jak i wilgociowej ale tutaj to już spore koszty.

 

jak zamieszkałem to puściłem z dymem 5,5tony eko

po termomodernizacji na którą było mnie stać było 3400 więc już jestem do przodu prawie 40%

niestety dalej już nie będzie tak łatwo

może jeszcze częściowo WM mi koszty obniży bo potrzebuję tylko rekuperator i planuję wpiąć się w DGP ale najpierw muszę wiedzę zdobyć w tym temacie odpowiednią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślmy w czym problem założyć 25 cm styrozamiast 15cm na ścianie

albo na podłodze?

aha wbrew pozorom tak samo jak grubości ociepl jest ważna dokładność pilnowania szczeg.

bobasxx u ciebie w mieście ktoś zajmuję się ociepleniem granulatem słyszałeś coś o nich?

 

dla porównania waszego ja mam 100m2 styropianu a na uszczelnienie styków styropianu zużyłem 22 pianki pistoletowe

podpytajcie się waszych fachmanów czy zużyli 2 albo 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malux

to nie jest takie proste jak myślisz

gdybym chciał dać 25cm styro to i okna trzeba przesuwać, parapety wymieniać(ściana 3 warstwowa 50cm grubości), na podłodze się nie da ponieważ musiałbym wylewki skuwać(niskie pomieszczenia- nie nadleję) a nie wiem co jest pod spodem. nie wiem co w fundamentach a na dachu tylko blacha a po strychu chodzić trzeba więc nie mogę poł metra wełny rozwinąć bo nie chcę tam pełzać

dlatego grzeję eko

bo najtaniej dla mnie

niektóre inwestycje są nieopłacalne i dlatego z uporem maniaka powtarzam, że pompa ok ale do nowego domu i jak kogoś stać podnieść koszt kredytu który nie jest mały

jak jest kasa to nie ma bólu

jek kasy nie ma to jest to co tanie

 

edyta

pianki u mnie poszło 10 tub dużych na wypełnienie szczelin- pilnowałem ale nie musiałem

firma się znała na rzeczy

 

na stropie leży 25cm wełny

Edytowane przez timon120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślmy w czym problem założyć 25 cm styrozamiast 15cm na ścianie

albo na podłodze?

aha wbrew pozorom tak samo jak grubości ociepl jest ważna dokładność pilnowania szczeg.

bobasxx u ciebie w mieście ktoś zajmuję się ociepleniem granulatem słyszałeś coś o nich?

 

dla porównania waszego ja mam 100m2 styropianu a na uszczelnienie styków styropianu zużyłem 22 pianki pistoletowe

podpytajcie się waszych fachmanów czy zużyli 2 albo 3?

 

Pierwszy i podstawowy to montaż okien warstwie ocieplenia, przy 15cm, montaż z licowany ze ścianą, przy 25cm, już trzeba dopłacać za montaż w warstwie ocieplenia. Nie widziałem płyt z frezem grubych na 25 cm. Sam robiłem ocieplenie i wiem, że przy prostych ścianach i dobrym styropianie nie potrzebujesz nawet jednej pianki... O podłodze nie wspomnę, musisz wiedzieć od początku ile dajesz... (stopnie, drzwi...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur

ty nadal nic nie rozumiesz

budujesz od podstaw

tak jest łatwiej

zaplanować

zmienić

poprawić

dołożyć

 

i jest jak gdzieś pisałeś 2200zł miesięcznie kredytu za 123m2

a ja mam dużo mniej za 142m2 nie powiem o ile

wliczę sobie w zysk z ogrzewania:p

 

a jak już jest ???

o tym zapominasz

i tym się różnimy

ty myślisz ciągle o tym co byś chciał

ja myślę o tym co już mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaśmiecać:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191362-Bieżące-zużycie-ekogroszku&p=5715825&viewfull=1#post5715825

i

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191362-Bieżące-zużycie-ekogroszku&p=5715863&viewfull=1#post5715863

 

Nie koniecznie,ja wysunąłem okna poza lico ściany 3m za darmo,przy 20cm styro dało mi efekt tylko 17cm ;)

Przy 25cm też nie jest konieczne płacenie za kotwy,zernij na mój dziennik,tam opisałem jak by to u mnie wyglądało.

W skrócie montaż na wysuniętych bloczkach o 8cm w warstwę ocieplenia :)

 

3m? Na pewno wyglądają zjawiskowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaśmiecać:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191362-Bieżące-zużycie-ekogroszku&p=5715825&viewfull=1#post5715825

i

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191362-Bieżące-zużycie-ekogroszku&p=5715863&viewfull=1#post5715863

 

Nie koniecznie,ja wysunąłem okna poza lico ściany 3m za darmo,przy 20cm styro dało mi efekt tylko 17cm ;)

Przy 25cm też nie jest konieczne płacenie za kotwy,zernij na mój dziennik,tam opisałem jak by to u mnie wyglądało.

W skrócie montaż na wysuniętych bloczkach o 8cm w warstwę ocieplenia :)

 

 

Tak, tak ,wiemy. czajnikiem będziesz ogrzewac a w wielkie mrozy właczysz dodatowo szuszarkę...a ta Pc to taka ściema, po prostu ekspozycja dla potencjalnych kupców..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...