Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Pyxis Arturo przy tych waszych cenach z "wystawy" i waszym monotematycznym zachwycie nie dziwcie się że zwykli forumowicze myslą tak a nie inaczej. Nie ma darmowych drinków, ktoś za wasze promocje tak czy inaczej musi zapłacić.Może dlatego macie te promocje :p

 

Ja nie mialem zadnych promocji. Troche na pompie urwalem, bo mam firme na miejscu i transport odpadl. Troche podzwonilem za rurami na DZ i koparka w dobrej cenie z kumatym koparkowym co zna swoja robote. Glikol propylenowy tez szukalem i znalazlem. Kosztowalo to moj czas i sporo telefonow, ale udalo mi sie znalezc dobre ceny, wiec i sumarycznie wyszlo niedrogo.

 

A co do zachwytu, to jak wszysko dziala tak jak powinno, to dlaczego mam jojczyc. Dziala OK, to pisze ze tak wlasnie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nawiązując do tematu - średnie spalanie eko 25kg/dobę (w domu mam 24-25st)

 

dziwne jest to że czy na zewnątrz +5 czy - 5 średnia spalania wychodzi taka sama :confused:

 

 

Wiesz miałem taką samą sytuację rok temu ...

Cały sezon miałem identyczne spalanie - około 10kg na dobę (100kg w 10dni). Jedynie chyba z 2 razy jak były mrozy poniżej 20-25 stopni miałem wyższe spalanie (100kg w 7 dni).

Dla pieca nie robiły nic niskie temperatury ...

 

A w tym roku doszło mi 60m2 i już wygląda to inaczej ...

 

Sądzę że masz za duży piec ...

Mój 12KW był za duży na dom 105m2 , a teraz przy 165m2 zupełnie inaczej działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli znajac życie... masz stały odbiór ciepła niezależnie od pogody , na kotle równiez masz stałą temp wody w tym zakresie temperatur(-5:+5),czyli nic sie nie zmienia- masz constans, dlatego nie masz róznicy w spalaniu ilości eko tylko jak na dworze cieplej to i wdomku trochę cieplej ;)

 

z tym że jak w domu robi się cieplej to głowice na grzejnikach zamykają się, więc odbiór ciepła jest mniejszy a co za tym idzie spalanie. Widać różnica jest zbyt mała aby zauważyć to w ilości spalonego grochu.

 

również teoria malux20 o przewymiarowanym piecu jest sensowna

 

dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że masz za duży piec ...

Mój 12KW był za duży na dom 105m2 , a teraz przy 165m2 zupełnie inaczej działa ...

 

26kW na 200m2 (użytkowej, nie po podłodze ;) ) +dogrzewam 80m2 strychograciarnie (tu podaje po podłodze)

 

edit: strychograciarnia 89m2

Edytowane przez artecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiązując do tematu - średnie spalanie eko 25kg/dobę (w domu mam 24-25st)

 

dziwne jest to że czy na zewnątrz +5 czy - 5 średnia spalania wychodzi taka sama :confused:

 

Ja natomiast zauważyłem, że jak temperatura spada poniżej - 5 st C i się jakiś czas utrzymuje to wtedy wzrasta mi o wiele zużycie opału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za spamowanie/trollowanie itp. będą bany, a wątek chwilowo zamykany... Ostrzegam :evil:

No to trochę się nam wątek wyczyścił, dziękujemy za reakcję.

To co powinno trafić do śmieci jest teraz tam gdzie być powinno czyli w koszu :)

Dla informacji Joliska nie była tu na poją prośbę czy jak ktoś woli donos, to była myślę kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się trochę pochwalę :)

Ostatni zasyp 27 grudzień 2012 o godz. 17.19

Następny o ile się pogoda bardzo nie zmieni licznik Bruli wskazuje na 7 stycznia 2013 o godz. 22.31

Nie będąc aptekarzem zasyp 130kg wystarczy na 11 dni czyli spalanie dobowe w przybliżeniu 11.8 kg/ dobę

Widać że docieplenie się opłaca, w poprzednim sezonie w podobnych warunkach pożerał prawie 2 razy tyle :)

Ogrzewane 135m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się trochę pochwalę :)

Ostatni zasyp 27 grudzień 2012 o godz. 17.19

Następny o ile się pogoda bardzo nie zmieni licznik Bruli wskazuje na 7 stycznia 2013 o godz. 22.31

Nie będąc aptekarzem zasyp 130kg wystarczy na 11 dni czyli spalanie dobowe w przybliżeniu 11.8 kg/ dobę

Widać że docieplenie się opłaca, w poprzednim sezonie w podobnych warunkach pożerał prawie 2 razy tyle :)

Ogrzewane 135m2

 

No co się chwalisz ;) pakowałem eko 27-12 , pełny zasobnik 160 kg,bruli pokazuje czas zasypu na 08-01... nie wiem czy przypadkiem sie nie przemęczam ;) wsypac raz na 12 dni wybrac popiół raz na 6 dni...ponad moje siły.... chyba palacza zatrudnię;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zauważyłem, że jak temperatura spada poniżej - 5 st C i się jakiś czas utrzymuje to wtedy wzrasta mi o wiele zużycie opału :)

 

a to też się zgadza. jak temp spada poniżej -5st (a może być i -15) to średnia wychodzi mi około 30kg/d.

 

czp01 - a może to jest urok naszych żeliwnych wymienników :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmmieniłem ustawienia i udało się na takim samym zasypie przeciągnąć ponad 24 godziny

 

25 kg węgla spala od wczoraj od 19 godziny i chyba do 23 godz. dociągnie .

 

a Czy przypadkiem cieplej sie u was nie zrobiło?? jak jechałem przedwczoraj to od Suwałk do wawy było +1:+2 st dopiero gdzies od łodzi było+6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...