Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

To wychodzi Ci po 22 kg na dobę - czyli bardziej dobrane ustawienia też robią swoje :)

Pierwsze były za ostre nastawy drugie za słabe długo grzał te są pośrednie.

a Czy przypadkiem cieplej sie u was nie zrobiło?? jak jechałem przedwczoraj to od Suwałk do wawy było +1:+2 st dopiero gdzies od łodzi było+6...

 

Nie jeszcze zimniej bo +2 teraz jest a było cały dzień zimniej niż wczoraj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pierwsze były za ostre nastawy drugie za słabe długo grzał te są pośrednie.

.

 

własnie w tym ecoal/bruli ma masakryczną przewage (niczym kowalczyk w biegach ;) ) zmieniasz ustawienia.. nie patrzysz tylko wzrokowo czy po temp wody ale możesz widzieć to wszystko na wykresach i korygować wg. uznania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmmieniłem ustawienia i udało się na takim samym zasypie przeciągnąć ponad 24 godziny

 

25 kg węgla spala od wczoraj od 19 godziny i chyba do 23 godz. dociągnie .

 

Wyszło jeszcze lepiej bo do 24 godziny pociągnął kocioł na tym załadunku nawet z 1/2 godziny by dłużnej spalał ale już nie czekałem bo i godzina nieodpowiednia zasypałem następny zasyp . Wyszło 20,7 kg na dobę .Muszę zapisać sobie te nastawy i przesłonę na dmuchawie .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie w tym ecoal/bruli ma masakryczną przewage (niczym kowalczyk w biegach ;) ) zmieniasz ustawienia.. nie patrzysz tylko wzrokowo czy po temp wody ale możesz widzieć to wszystko na wykresach i korygować wg. uznania...

 

Gdybym miał ecoal-a to bym nastawił automat i dłubał w nosie ale nigdy nie dowiedziałbym się że można jeszcze mniej spalić ,jeżeli miał bym założyć ecoal-bruli to wolał bym jednak obsługę z brulim dopóki człowiek dominuje nad maszyną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu jest administrator?

 

Piszecie takie glupoty, ktore nikogo nie interesuja... Temat to zuzycie ekogroszku, a przez kilka stron wczesniej ani slowa o tym, tylko glupie wymadrzanie.

 

Zainstalujcie sobie jakis komunikator i tam piszcie swoje problemy czego ja nie mam a czego Ty.

 

lub

 

zalozcie temat klotnie forumowiczow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Często na różnych wątkach piszemy o bieżącym zużyciu ekogroszku to może uda wymienić się te doświadczenia i obserwacje w jednym miejscu. Wiadomo, że w sumie nic z tego nie wynika, bo czynników wpływających na zużycie opału jest wiele, ale początkowy użytkownik będzie miał przynajmniej dzięki takim informacjom jakieś pojęcie w tej materii :)

 

 

Tak więc ogrzewam 240 m2 po podłogach licząc razem z pralnią i kotłownią. Palę w kotle na zwykłym palniku pancerpola PPS 25 kw ekogroszkiem bobrek o wartości opałowej 28-30 MJ/kg i ostatnia średnia statystyczna z 10 dni palenia do 25 listopada wyniosła 18, 64 kg na dobę. Teraz zanosi się, że będzie to trochę więcej :)

 

W chwili wolnego postaram się odczyścić jeszcze ten wątek a przynajmniej jego ostatnie strony ze zbędnego spamu aby nadać mu pierwotny kształt i kierunek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie wyszło około 15kg na dobę. Miałem zasyp "mieszany" , czyli około 70kg ekogroszku ruskiego i 30kg miału odsiewanego polskiego. Przy tym zasypie ustawienia były cały czas zmieniane bo testowałem różne ustawienia. Testowałem też "klapkę" która u mnie się nie sprawdziła. Obecnie testuje zupełnie inne ustawienia , które mam nadzieję że pomocą i nie będzie tworzył się "krater" lub on się zmniejszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir a spróbuj większą ilość miału, on jest drobniejszy, więc pewnie mocniej wszystko "uszczelni" i możliwe,że nic rzeźbić nie będziesz musiał.

Nie wiem jakby wyszło z samym miałem, jak jest to taki drobny sort, może się przywiesić. Kwestia próby, grunt, aby był suchy

 

Miał mi się już dawno skończył. Miałem tylko 30kg w Kareny., Miał odswiewany o bardzo małym sorcie (sądzę że 0-10mm max).

Nie było z nim problemu , choć trochę się boję że stosując miał szybko zapcham palnik i musiałbym czyścić palnik w czasie sezonu , a niechciałbym wygaszać pieca i się w to bawić. Czyszczenie robię zawsze po sezonie (palnik)

 

Na razie testuje ustawienia P.45 , P.85 , PP-5 , ni.5 i wygląda że jest lepiej (mniejszy krater) ale jeszcze trochę potestuje.

Zdaje mi się że piec lepiej się zachowuje i działa na niższej mocy.

Jedynie chyba "wariuje" jak jest większy pobór CWU i wtedy zbyt szybko temperatura spada , wtedy widać że nie radzi sobie i zanim się obudzi sterownik to już wtedy musi palić z duża moca bo spadek temperatury jest za duży ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje spalanie to 32kg/dobę czeskiego groszku z komorzan.

piec seko eko-r 25kw, sterownik ecomax 800r + term. pok. ecoster 200, dom ok 160 m2, nieocieplony, częściowo nowe okna.

Nie wiem jak to jest, ale czy na dworze +5* czy -5* cały czas spalanie utrzymuje się na takim samym poziomie.

Edytowane przez blaste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...