Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Witam.

Mamy pytanie czy to co widać na zdjęciu jest efektem złych ustawień na piecu, za duży/mały nadmuch itp. czy wina opału. Pali się dobrze, popiołu też bardzo mało tylko właśnie robią się takie spieki, żużel nie wiem nawet jak to nazwać.[ATTACH=CONFIG]159374[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]159375[/ATTACH]

Ciężko powiedzieć może to być węgiel albo nadmuch za ostry .

Miałem taki węgiel groszkowy i tu nic nie da się zrobić

Węgiel z domieszką albo zanieczyszczony czymś co wygląda jak węgiel ale zamiast się spalać to pęka i topi się jak szkło rozlewa się na takie ciekawe wzorki

 

 

U mnie .

 

Temperatura trochę spadła było -5 *C w nocy teraz -3 *C podniosłem temperaturę na kotle o jeden stopień i na mieszaczach więc podajnik zaczął brać więcej na moje ponad 400 m2 teraz spalam 23 kg/dobę a zapowiadają na sobotę spore mrozy .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Mamy pytanie czy to co widać na zdjęciu jest efektem złych ustawień na piecu, za duży/mały nadmuch itp. czy wina opału. Pali się dobrze, popiołu też bardzo mało tylko właśnie robią się takie spieki, żużel nie wiem nawet jak to nazwać.[ATTACH=CONFIG]159374[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]159375[/ATTACH]

To są spieki. Aby zmniejszyc ich ilość proponuję zmniejszyć nadmuch. Całowite ich weliminowanie będzie raczej trudne bo prawdopodobnie wegiel jaki posiadasz ma dużą spiekalność. Aby się przekonać czy to wina wegla kup 1 worek ekogroszku o niskiej spiekalności (najlepiej RI=0 lub nie więcej niż 5) i sprawdź jak się on spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje spalanie to 32kg/dobę czeskiego groszku z komorzan.

piec seko eko-r 25kw, sterownik ecomax 800r + term. pok. ecoster 200, dom ok 160 m2, nieocieplony, częściowo nowe okna.

Nie wiem jak to jest, ale czy na dworze +5* czy -5* cały czas spalanie utrzymuje się na takim samym poziomie.

 

Wreszcie widzę kogoś z SEKO. :-)

U mnie jest dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARTINOS

mam ten piec od jesieni i mogę powiedziec ze niesety SEKO, teraz jak jestem bogatszy w doświadczenia, nie wybrałbym tego producenta.

Jak sobie radzisz z jednym z warunków gwarancji - powrót min, 60*C ????

 

 

Zapewne wcale sobie nie radzi:) w razie co to pewnie powie że powrót ma min 60 st, a niech producent udowadnia że niema 60st :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja przy zakupie zdałem się na doświadczenie "fachowca". Gdybym wcześniej poczytał na forum i pogadał z ludźmi to też penie wybór byłby inny. A z pewnością wybrałbym innego instalatora. :-) A w tej cenie można mieć chyba lepszy piec a z pewnością lepszy sterownik.

U mnie chyba takiego punktu nie ma. Jak miałbym to zrobić skoro serwis zalecił mi zadaną 56°C :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja przy zakupie zdałem się na doświadczenie "fachowca". Gdybym wcześniej poczytał na forum i pogadał z ludźmi to też penie wybór byłby inny. A z pewnością wybrałbym innego instalatora. :-) A w tej cenie można mieć chyba lepszy piec a z pewnością lepszy sterownik.

U mnie chyba takiego punktu nie ma. Jak miałbym to zrobić skoro serwis zalecił mi zadaną 56°C :-)

A pisałem, przyjedź, 30km to nie jest jakaś kosmiczna odległość przy wydaniu kasy na następne 12 czy 15-tu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAROKA,

 

na Ciebie wpadłem tu na forum jak już miałem problemy z piecem. Także już po zakupie i instalacji. :-( pamiętam jak oceniałeś moją instalkę na podstawie zdjęć.

Teraz już powoli wychodzę na prostą. Choć dużo dołożyłem do całej zabawy i do poprawek po pierwszym instalatorze... Chyba na dobrego RBR z Brulim by starczyło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam sterownik ecomax 800r i on zapisuje dane 3 lata wstecz :)

także mam troche zachodu z tym :)

 

to jest sposób producenta na wzięcie kasy i pozostawienie użytkownika samemu sobie.

a niech udowodni że jakbyś miał mniej niż 60st na powrocie to kocioł szlag trafi. niech pokaże korzystając z Twojego opału i na Twojej instalacji.

 

.......YETI....

 

dlaczego koledzy użytkujący ogniwo czy RBR czy SKAM-P Premium palą całymi sezonami z temperaturami zasilania rzędu 40kilku do 50kilku stopni i nic złego się nie dzieje w ich wymiennikach i kominach??? przecież nie spełniają magicznego warunku 60st na powrocie. to jakaś magia???

//ja sam w kotle z "górnej półki" (w markecie stał wysoko) palę z temperaturą w okolicy 50-55st i kociołek żyje i cały i zdrowy. tyle że jak miałem powrót 28-32st to się pojawiać zaczeły dziwne rzeczy na dole wymiennika. jak podniosłem powrót do 40st problem ustąpił.//

 

a może to kwestia warunków niekorzystnych jakie muszą zajść jednocześnie a nie tylko wysokość temperatury powrotu aby coś złeg się dziać zaczęło???

 

a producent pisząc powyższe ma otwartą drogę by zwalić winę na użytkownika za niekoniecznie przez niego zawinione usterki kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest sposób producenta na wzięcie kasy i pozostawienie użytkownika samemu sobie.

a niech udowodni że jakbyś miał mniej niż 60st na powrocie to kocioł szlag trafi. niech pokaże korzystając z Twojego opału i na Twojej instalacji.

 

.......YETI....

 

dlaczego koledzy użytkujący ogniwo czy RBR czy SKAM-P Premium palą całymi sezonami z temperaturami zasilania rzędu 40kilku do 50kilku stopni i nic złego się nie dzieje w ich wymiennikach i kominach??? przecież nie spełniają magicznego warunku 60st na powrocie. to jakaś magia???

//ja sam w kotle z "górnej półki" (w markecie stał wysoko) palę z temperaturą w okolicy 50-55st i kociołek żyje i cały i zdrowy. tyle że jak miałem powrót 28-32st to się pojawiać zaczeły dziwne rzeczy na dole wymiennika. jak podniosłem powrót do 40st problem ustąpił.//

 

a może to kwestia warunków niekorzystnych jakie muszą zajść jednocześnie a nie tylko wysokość temperatury powrotu aby coś złeg się dziać zaczęło???

 

a producent pisząc powyższe ma otwartą drogę by zwalić winę na użytkownika za niekoniecznie przez niego zawinione usterki kotła

 

Tak właśnie mi się wydaje, że te warunki gwarancji tylko po to, żeby mogli wine zrzucic na urzytkownika.

Ostatnio nawet zauważyłem, że coś jest nie tak z czujnikiem temp. kotła. Temp powrotu miałem o 5-6 stopni wyższą niż na kotle.

Okazało się, że czujnik temp. kotła tak zamontowany, że szkoda gadac. Po porawieniu i zastosowaniu pasty termoprzewodzącej okazało się ze temp. na kotle była zaniżana o jakieś 7-8 stopni.

Poprostu żenada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...