Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Tam sobie pomyślałem pisząc posta, że igram z ogniem.

Ale spróbuje stawić czoła przed walcem.

 

Nie, Andrzeju.

Nie stawiasz mi czoła, tylko gadasz jak politycy, odpowiadając nie na temat.

Nie będę ciągnął dyskusji, bo to nie ma sensu.

 

Napisz tylko wyraźnie - proszę - że Twoje wywody dotyczą tylko Twojego kotła, tzn. żeliwnego kotła zasypowego z rusztem wodnym przerobionego na kocioł retortowy, a nie dotyczą one innych kotłów, specjalnie skonstruowanych do palników retortowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie, Andrzeju.

Nie stawiasz mi czoła, tylko gadasz jak politycy, odpowiadając nie na temat. ,,,,

Z pokorą, przyjąłem to co napisałeś.

 

 

,,,, Napisz tylko wyraźnie - proszę - że Twoje wywody dotyczą tylko Twojego kotła, tzn. żeliwnego kotła zasypowego z rusztem wodnym przerobionego na kocioł retortowy, a nie dotyczą one innych kotłów, specjalnie skonstruowanych do palników retortowych.

 

Tak, potwierdzam to co napisałeś.

 

Wydawało mi się, że koledzy, którzy brali udział w dyskusji wiedzieli o jakim typie kotła mówimy, bo dyskusja rozpoczęła się od kotła użytkowanego przez kolegę Czp01.

 

Maje wywody są takie, jak moje wiadomości. A wiadomości jak widzisz raczej skromne.

Jak jeszcze coś znalazłeś w moich wypowiedziach, co bardzo odbiega od rzeczywistości to wskaż palcem.

 

I dziękuje za pouczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki,próbuje zaktualizowac soft na ecoalu i kicha pokazuje mi że moge zrobic aktualizacje z wersji 0.2.8.1 do wersji 0.2.8.1............. Dlaczego nie do wyższej?

 

No tak nie zauważyłem ż eten updater - to tak naprawde soft aktualizaujacy a nie program do aktualizacji. I wszystko jasne

Edytowane przez Xerses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maje wywody są takie, jak moje wiadomości. A wiadomości jak widzisz raczej skromne.

 

Zbytek skromności. Masz całkiem spore wiadomości.

Pamiętaj tylko, że te wpisy czytają także ludzie o słabym obyciu z kotłami. Trzeba uważać, aby niechcący nie wprowadzać ich w błąd nieprecyzyjnymi informacjami. Kiedyś chwaliłeś mnie za to, że tego pilnuję. Pamiętasz. Uważam, że te moje działania przyniosły spore pozytywne efekty.

Jak widzisz, ciągle jestem na posterunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za tamten sezon spaliłem pomiędzy 2,3 a 2,5 tony ekogroszku.

Temperatury w domu raczej skromne w okolicach 20*C. W tej chwili w pokoju gdzie siedzę 3m*3,5m z oknem, bez kaloryfera (odpięty) temperatura 19*C.

 

 

Sezon przeważnie trwa 180 dni - to średnio spaliłeś po 13 kg eogroszku na dobę czyli dobrze :) Pewnie jak docieplisz jeszcze tą jedną ścianę to będzie jeszcze trochę mniej.

 

Temperatura w domu to sprawa indywidualnego odczucia komfortu - jak domownicy preferują 20 st C to tak ma być :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz opisane spalanie grupowe https://esterownik.pl/sterowniki

 

Przełączasz sterownik na spalanie grupowe a w zakładce spalanie wybierasz moc minimalna np 8 kw i maksymalna np 12 kw i dobierasz do nich nadmuch np. dla 8 kw 30 % a dla 12 kw 36 % . Ja tu ustawieniem nadmuchu posiłkowałem się nadmuchem jaki miałem w spalaniu dwustanowym.

 

Po jakimś czasie na podstawie histogramu spalania grupowego skorygujesz te nadmuchy.

 

Jak koczyk będzie się np. za nisko trzymał albo kocioł nie będzie miał mocy aby dojść do zadanej to moc maksymalną zwiększysz np. do 16 kw

Jak będzie za duzo mocy a kopczyk za wysoki to nawet obie moce minimalna i maksymalna możesz ustawić na 8 kw.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon przeważnie trwa 180 dni - to średnio spaliłeś po 13 kg eogroszku na dobę czyli dobrze :) jak domownicy preferują 20 st C to tak ma być :p

Jak Ci to wyszło ładnie.

Za tamten sezon spaliłem pomiędzy 2,3 a 2,5 tony ekogroszku. W okresach przejściowych przepalam tym co zgromadzę przez cały rok na różnych placach budów, zakładach produkcyjnych (tam się to po prostu wala jako śmieć)

 

Temperatury w domu raczej skromne w okolicach 20*C. W tej chwili w pokoju gdzie siedzę 3m*3,5m z oknem, bez kaloryfera (odpięty) temperatura 19*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci to wyszło ładnie.

 

Heh - no faktycznie napisałem to tak "na okrągło" te okresy przejściowe potraktowałem jako przed i po sezonie grzewczym. Zresztą wyliczałem ekogroszek a dopalacze nie.

 

W każdym razie obiecuje sobie, że jak ja spalę na sezon tylko 2,5 t ekogroszku to żadnych modyfikacji do kotła wprowadzał już nie będę :p

 

Jak wylicza mi sterownik http://ebruli.czp.pl/ to w dniu dzisiejszym od północy spaliłem do teraz 15,84 ekogroszku czyli pomimo mroziku 20 kg nie powinno przekroczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie obiecuje sobie, że jak ja spalę na sezon tylko 2,5 t ekogroszku to żadnych modyfikacji do kotła wprowadzał już nie będę :p

 

Nie zgadzam się na to! :no:

ceny opału rosną a zużycie ma maleć , więc jak zużycie będziesz utrzymywał na takim samym poziomie to i tak będziesz płacił więcej za ogrzewanie , jak zużycie będzie maleć to będzie kosztować tyle samo .:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz zabójcze spalanie :(

 

Nie wiem czy to wina "testowego" ekogroszku który kupiłem w Leroy w promocji (węgiel kamienny importowany przez Bartera). Fakt był mokry i tyle ile się go udało to wysuszyłem ale idealnie suchy nie był (worki foliowe ..)

Czy może mrozów (te kilka dni było naprawdę mroźnych (nawet do -15 stopni)

 

Tym razem podajnik starczył na tylko 5 dni ...

Wyszło mi spalanie około 20kg na dobę ...

 

Wow ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka powierzchnia grzewcza i ile CWU?

U mnie w weekendy spalanie z 35kg rośnie nawet do 50kg, ale zużycie wody w kubikach tak samo.

 

powierzchnia użytkowa 204m + 89m strychu (czekający na adaptację na część mieszkalną, jeżeli zajdzie taka potrzeba, a na razie jest graciarnią)

zasobnik na wodę 250L (temp 45st)

w domu temp 25st w części dziennej i 22/23st w sypialniach

na wspomnianym strychu tyle ciepła ile ucieknie przez sufit :p ale około 10-12st (fakt że dach ma tu jedynie 15cm wełny, będzie jeszcze z czasem dokładana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powierzchnia użytkowa 204m + 89m strychu (czekający na adaptację na część mieszkalną, jeżeli zajdzie taka potrzeba, a na razie jest graciarnią)

zasobnik na wodę 250L (temp 45st)

w domu temp 25st w części dziennej i 22/23st w sypialniach

na wspomnianym strychu tyle ciepła ile ucieknie przez sufit :p ale około 10-12st (fakt że dach ma tu jedynie 15cm wełny, będzie jeszcze z czasem dokładana)

Przy tym ociepleniu strychu i temperaturze w domu którą masz to tragedii nie ma. Mnie poprzedni tydzień średnio wyszedł ok 29kg "owsianki miałowej" przy 200m (240 po podłodze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...