Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Witam,

 

Jak czytam Wasze osiągnięcia co do spalania to mogę tylko pozazdrościć, u mnie spalanie ekogroszku jest w granicach 75-50gk na dobę, nie mogę jakoś sobie poradzić z ustawieniami mojego pieca, możecie mi coś podpowiedzieć?

 

mam piec Krzaczka o nominalnej mocy ciepła 25kW, sterownik SK-9000, jest to nowa budowla (jeszcze nie ocieplona z zewnątrz) budowałem z ceramiki 36cm, w lecie będę robił elewację (styropian 15cm) ale muszę jakoś wytrzymać finansowo zimę

jeżeli możecie to podpowiedzcie coś o nastawieniach:

długość podania, czas podania, przerwa czasu podania, moc dmuchawy itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kaszpir, cenowo spalenie 700 kg kupionego po 1000PLN = spalenie tony tego po 700 PLN.

 

Zobaczy się dalej ...

 

Na razie robiłem "test" opału z Leroya. Był wilgotny i zapewne też spowodowalo to straty cennych MJ.

Za chwilę ten opał mi się skończy i wracam do suchego ruska :)

 

Co do super opału. U mnie nie ma. Są pakowane przez skłądy węgla a tam nie wiadomo co jest i wszędzie sobie leży opał pod chmurką ...

 

Niestety co do faktycznej kaloryczności to jest to wielka niewiadoma. Polskie kopalnie mają też to gdzieś , bo często widzę certyfikaty z przed kilku lat a przez ten czas włąściwości wydobywanego węgla mogły dawno się pogorszyć ...

 

Co do spalania to też ważna jest sprawność pieca ,a ta najwyższa jest przy dużej mocy. Stosując ekogroch o niższej kaloryczności piec musi działać na wyższej mocy wiec sprawność wyższa. Piec może więc "nadrobić" sprawnością i wcale różnica w zużyciu może nie być duża ...

Oczywiście powinna być , ale niestety nie wierzę że stosując opał 28MJ będę zużywał 20% mniej niż stosując opał 23MJ.

W obliczeniu jest to 20% ale faktycznie jaka jest rzeczywistość i realna kaloryczność tego nawet producent nie wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir, cóż więcej mogę Ci napisać. Twoja kaska i Twój wybór. Volentis non fit iniuria.Ja nie wierzę w mniejsze zużycie - ja wiem, że zużywam mniej. I wiem, o ile mniej. Pisałem już, że każdy węgiel, który sprzedaję klientom palę najpierw u siebie. Nie testuję po worku, tylko po całym koszu. Oceniam zużycie, ilość popiołu i łatwość doboru nastaw, W tym sezonie najlepiej w moich testach wypadł węgiel z Mysłowic - Wesołej. . Dilerzy KWSA twierdzą, że problem ze spiekalnoscią Bobrka się skończył - lada dzień sprawdzę to w praktyce. A każdy będzie i tak palił tym, co sobie sam wybierze. Pozdrawiam - Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów jest wstanie określić ile kocioł 11kW zje wungla gdyby pracował 24h/d w podtrzymaniu (min /max)?

 

Tylko w podtrzymaniu to porównując do pracy w trybie lato spaliłby 3 kg ekogroszku (jak dobrze się go ustawi)

 

Teoretycznie kocioł w podtrzymaniu może na godzinę podawać np 20 s to daje 8 min pracy podajnika na dobę to tu licząc 0,25 kg na 1 minutę spaliłby 2 kg egogroszku. ( jeżeli podaje mniej niż 0,25 kg a tak może być to wyjdzie jeszcze mniej) (to praktycznie idzie tak ustawić nawet poniżej 2 kg eko ale wszystko zależy od tego jakie kocioł ma jednak straty ciepła i ile ich musi uzupełnić :) Stosując jakiś ekogroszek o dłuższym żarzeniu i większej zawartości popiołu np. aktualny z kwk Chwałowice lub jakiś czech to kocioł może pracować i po 10 s na godzinę to za dobę spaliłby 1 kg. To jak zaznaczyłem teoretyczne rozważanie bo tak kotła jeszcze nie ustawiałem zwłaszcza małego o 11 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir, cóż więcej mogę Ci napisać. Twoja kaska i Twój wybór. Volentis non fit iniuria.Ja nie wierzę w mniejsze zużycie - ja wiem, że zużywam mniej. I wiem, o ile mniej. Pisałem już, że każdy węgiel, który sprzedaję klientom palę najpierw u siebie. Nie testuję po worku, tylko po całym koszu. Oceniam zużycie, ilość popiołu i łatwość doboru nastaw, W tym sezonie najlepiej w moich testach wypadł węgiel z Mysłowic - Wesołej. . Dilerzy KWSA twierdzą, że problem ze spiekalnoscią Bobrka się skończył - lada dzień sprawdzę to w praktyce. A każdy będzie i tak palił tym, co sobie sam wybierze. Pozdrawiam - Jacek

 

Spoko.

 

Po prostu tak jak pisałem tam gdzie mieszkam nie ma zbytnio wyboru. Jak mam płacić na składzie za podobno Pieklorza za coś co leży sobie pod chmurką z 800-900zł to wolę ruski.

 

Sądzę że na następny sezon wezmę miał odsiewany z Kareny (niby 26MJ) i sądze że będzie to dobry wybór ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się kupic miał za ok. 2-3tygodnie.

Miał być kupiony wczoraj, by zdążył doschnąc, ale d.pa zbita, czasu brak.

 

Następny raz kupie testowo ok. 15-16woreczków, kolega drugi rok już na miale węglowym z tej składnicy jedzie i jest mega happy.

Musi byc jednak suchy, bo nie zejdzie z kosza a ja z kolei nie mam warunków, aby trzymac więcej jak 20woreczków i tak mi się to rozmywa,że dokupuje groszki.

 

Jaki to miał, to nie wiem, bo tajemnica (u nas składnic masa) a akurat wszyscy polecają miał od tego konkretnego gościa... więc musze się sam przekonac co z tego wyjdzie. Ja mam palnik ekoenergia, więc mam mniejsza ramkę na zejście paliwa z kosza i zwyczajnie nawet wilgotny miał odpada, bo się zawiesi.....

 

Na teraz jutro mam zamiar kupic iles woreczków Jareta, jest u nas po 680zł.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak czytam Wasze osiągnięcia co do spalania to mogę tylko pozazdrościć, u mnie spalanie ekogroszku jest w granicach 75-50gk na dobę, nie mogę jakoś sobie poradzić z ustawieniami mojego pieca, możecie mi coś podpowiedzieć?

 

mam piec Krzaczka o nominalnej mocy ciepła 25kW, sterownik SK-9000, jest to nowa budowla (jeszcze nie ocieplona z zewnątrz) budowałem z ceramiki 36cm, w lecie będę robił elewację (styropian 15cm) ale muszę jakoś wytrzymać finansowo zimę

jeżeli możecie to podpowiedzcie coś o nastawieniach:

długość podania, czas podania, przerwa czasu podania, moc dmuchawy itp

 

Nic nie ugrasz ceramika + nowo postawiony dom bez izolacji = duże zużycie opału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja nie byłbym taki pewien, czy "pompa non stop" będzie bardziej ekonomicznie, ale jeżeli się mylę, to przepraszam i poprawcie mnie.

U mnie miałem cały czas ustawiony regulator kotła CO jako termostat pokojowy - zużycie w granicach 33 kg/ dobę groszku. Połakomiłem się na pracę pompy CO non stop - zużycie 44 kg/dobę

 

Tutaj można zobaczyć te moje 44 kg/dobę - patrzyć na termin 2013-01-20 do 2013-01-22 - ginęło w oczach z zasobnika https://esterownik.pl/sterownik/2035

Edytowane przez bary75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja nie byłbym taki pewien, czy "pompa non stop" będzie bardziej ekonomicznie, ale jeżeli się mylę, to przepraszam i poprawcie mnie.

U mnie miałem cały czas ustawiony regulator kotła CO jako termostat pokojowy - zużycie w granicach 33 kg/ dobę groszku. Połakomiłem się na pracę pompy CO non stop - zużycie 44 kg/dobę

A obniżałeś temperaturę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja nie byłbym taki pewien, ale jeżeli się mylę, to przepraszam i poprawcie mnie.

U mnie miałem cały czas ustawiony regulator kotła CO jako termostat pokojowy - zużycie w granicach 33 kg/ dobę groszku. Połakomiłem się na pracę pompy CO non stop - zużycie 44 kg/dobę

 

A co Cię mamy poprawiać ???:) to są Twoje dane skoro Twoja instalacja jest tak zrobiona to masz właśnie wynik:) ja akurat jestem zwolennikiem tej opcji, kol animuss opcji z pracami pomp non stop... co kraj to obyczaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja druga:)) to już kolego zależy od,instalacji preferencji mieszkańców i 100 innych czynników :) co dla animuss-a jest dobre niekoniecznie bedzie dobre dla mnie :D

 

Zgadzam się,

Testowałem jedno i drugie ustawienie i tak na prawdę sam nie wiem.

Wiem jedno, w tym roku muszę podocieplac dom, to na pewno.

Przy ustawieniu 2) załącza się CO, temp. na kotle z 70*C spada do ok. 53*C przez wyziębioną instalację CO, kocioł długo dochodzi do temp zadanej

przy ust. 1) kocioł stabilniej pracuje, chodź częściej, ale na mniejszej mocy

i teraz bądź mądry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss nie pitol !! jak ktoś ma grzejniki nie przewymiarowane a dobrane jeszcze do ogrzewania wysokotemperaturowego (np do gazu ) to wodą o temp np 50st i mrozach to sobie może...

A kto tak dobiera grzejniki ? Czym mniejsze grzejniki tym większe straty .

Bez względu na wielkość zawsze można obniżyć temperaturę podawaną na grzejniki przy ciągłym podawaniu czynnika grzejnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,

Testowałem jedno i drugie ustawienie i tak na prawdę sam nie wiem.

Wiem jedno, w tym roku muszę podocieplac dom, to na pewno.

Przy ustawieniu 2) załącza się CO, temp. na kotle z 70*C spada do ok. 53*C przez wyziębioną instalację CO, kocioł długo dochodzi do temp zadanej

przy ust. 1) kocioł stabilniej pracuje, chodź częściej, ale na mniejszej mocy

i teraz bądź mądry :)

Praca na mniejszej mocy z małymi przerwami to niższa ustabilizowana temperatura spalin -płynny ciągły proces spalania mniejszej dawki paliwa.

https://esterownik.pl/remote/784 - wykresy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca na mniejszej mocy z małymi przerwami to niższa ustabilizowana temperatura spalin -płynny ciągły proces spalania mniejszej dawki paliwa.

https://esterownik.pl/remote/784 - wykresy.

 

a jaka temp. idzie na grzejniki ????

masz włączone sterowanie pogodowe ???

tak próbuję to porównac ze swoim ecomax'em, u mnie troszkę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...