Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I jak palenie czechem z Komoran ,daje radę przy 60*C

 

Tak, daje radę. Przy 70* dawał radę to i przy 60* daje.

Fakt że obecnie mam 7sek podawnie i 30 sek przerwa.

Wydaje mi się że przy takim ustawieniu jak teraz jest większe zużycie.

Dzisiaj zasypałem 100kg Ledvic, zobaczymy jak się to będzie palic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, daje radę. Przy 70* dawał radę to i przy 60* daje.

Fakt że obecnie mam 7sek podawnie i 30 sek przerwa.

Wydaje mi się że przy takim ustawieniu jak teraz jest większe zużycie.

Dzisiaj zasypałem 100kg Ledvic, zobaczymy jak się to będzie palic

 

Z nastaw wynika że powinien być lepiej ,ale to nie jest pewnikiem ,a co z dmuchawą ?,pamiętaj o ładnym kopczyku na palniku ,czyli powiększeniu objętości spalanego ekogroszku na palniku ,małe kopczyki na palnikach grzeją kocioł wyłącznie płomieniem, niech palnik grzeje kocioł również żarem wtedy nie będziesz musiał tak mocno dmuchać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw póbowałem a teraz kupiłem większą partię ekogroszku z Czech. Cena 12zł za 25kg workowany. Zupełny "no name: nie ma podanych parametrów ale w piecu pali się dobrze, daje ciepło, nie ma dużo popiołu. Porównując do wysokoenergetycznego z Castoramy widzę tylko nieco większe zużycie ale cena o połowę mniejsza. Firma Translis Wieszowa województwo Śląskie (wyszukiwarka znajdzie, mają swoją stronkę).

Cierpi na tym moja śląska duma żeby węglem z Czech palić, ale portfel nie cierpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nastaw wynika że powinien być lepiej ,ale to nie jest pewnikiem ,a co z dmuchawą ?,pamiętaj o ładnym kopczyku na palniku ,czyli powiększeniu objętości spalanego ekogroszku na palniku ,małe kopczyki na palnikach grzeją kocioł wyłącznie płomieniem, niech palnik grzeje kocioł również żarem wtedy nie będziesz musiał tak mocno dmuchać .

 

Przy Ledvicach zauważyłem, że dmuchawa musi byc troszkę większa, ponieważ jest sporo nie dopalonych groszków.

Pamiętam o kopczyku.

Jaką masz retortę?? obrotową ???

chciałem jeszcze powiększyc kopczyk, ale się nie da, bo ten żar co jest już na rancie retorty zaraz gaśnie, a jak zmniejsze jeszcze nadmuch to tak jak pisałem, jest dużo nie dopalonych groszków.

Zobaczymy na ile to 100kg wsytarczy, ale wydaje mi się, że jutro ok południa będzie koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Ledvicach zauważyłem, że dmuchawa musi byc troszkę większa, ponieważ jest sporo nie dopalonych groszków.

Pamiętam o kopczyku.

Jaką masz retortę?? obrotową ???

chciałem jeszcze powiększyc kopczyk, ale się nie da, bo ten żar co jest już na rancie retorty zaraz gaśnie, a jak zmniejsze jeszcze nadmuch to tak jak pisałem, jest dużo nie dopalonych groszków.

Zobaczymy na ile to 100kg wsytarczy, ale wydaje mi się, że jutro ok południa będzie koniec.

 

Niedopalony groszek czyli powinieneś może jeszcze wydłużyć przerwę ,i podawanie dokładniejsze 6 sekund ,podmianka mniejszych porcji w fazach spalania , czyli dłuższe zaleganie groszku w palniku ,groszek przechodzi przez warstwę ognia wtedy powinny się dopalić substancje smoliste po wyjściu z niego na zewnątrz palnika powinien być w fazie koksu ,tu już nie potrzebuje tyle tlenu.

Mam retortę obrotową ale stoi w miejscu pozbawiłem ją na razie napędu bo stwarzała kłopoty.

Płaszcz wodny w twoim kotle schodzi do poziomu kołnierza palnika ?

Jeżeli tak to nie czyść go w ogóle z sadzy z 10 cm po obwodzie płaszcza niech się tam zaizoluje , wtedy podniesie się temperatura na zewnętrznej krawędzi palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaste, paliłem ostatnie 3 dni u siebie Ledvicami. Wiatru to mu oszczędzaj jak tylko się da, u mnie robił na dmuchawie 2 bieg z 10-ciu. Wiatrak klapki nie bardzo chciał otworzyć. Przy większym wietrze wypalał sobie środek a boki nie bardzo się paliły. Przy malutkim paliło się jak na ognisku, ale płomień objął cały kopiec praktycznie do rantu talerza i dopiero wtedy zrobił się wysoki, żółciutki i zaczął naprawdę grzać. W polski węgiel dmucham normalnie od 3 do 5 biegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

 

Sądzę że na następny sezon wezmę miał odsiewany z Kareny (niby 26MJ) i sądze że będzie to dobry wybór ...

 

Próbka 30 kg którą dostałem była sucha i ładnie się spaliła (piec Ogniwo EP 16), zamówiłem tonę i to co przyjechało jest już bardzo mokre a zapakowane w szczelne foliowe worki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i LEdvice się skończyły, 100 kg w dokładnie 2 dni.

wydaje mi się ze LEdvice lepsze od Komoran i według mnie ustawienie pompy CO na ciągłą pracę z niższą temp. nie jest tak oszczędne (w moim przypadku). Temp. na zewnątrz, też nie za wysoka, bo w nocy ok -17*C a w dzien ok -8*C.

Chciałem zarzucic dzisiaj Wesołą, ale widzę że idzie ocieplenie, więc na razie się wstrzymam.

animuss kopczyk ustawiłem tak jak mówiłeś i w pewnym momencie wydawało mi się, że na dłużej wystarczy, ale jednak tylko mi się wydawalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym sezonie do 26 stycznia 2012 r spaliłem dokładnie 1718 kg ekogroszku.

W tym sezonie do 26 stycznia 2013 r spaliłem 1736 kg ekogroszku.

 

Spaliłem więcej o 18 kg z tym, źe w tym roku prawiem wogóle nie wspomagam grzania kominkiem. W sumie był uruchomiony ze cztery wieczory. W ub. sezonie spaliłem w kominku 1,5 m łupków dębowych i innych. Czyli 18 kg t.j. 13 zł to niewielka cena za nie krzątanie się z kominkiem. Mam najzwyklejszy kominek i z założenia miał być dla cełów rekreacyjnych lub dogrzac jak będzie zima stulecia i tak też się stało.

 

Czasami zaczynam jednak powątpiewać czy ten kominek wogóle był potrzebny bo zima stulecia może być za 100 lat a w przypadku braku brądu mogę zapalić w kotle normalnie bo pociągnie trochę grawitacyjnie i wystarczy. Hmmm no tak ale raz na jakiś czas z lampką whisky przy zapalonym kominku - atmosfera bezcenna ha ha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbka 30 kg którą dostałem była sucha i ładnie się spaliła (piec Ogniwo EP 16), zamówiłem tonę i to co przyjechało jest już bardzo mokre a zapakowane w szczelne foliowe worki ;)

 

uuuuu :(

 

Czyli wygląda że próbki są specjalnie przygotowane aby zachęcić do zakupu.

Później pójdzie dobra opinia na forum , ludzie kupią próbki a potem zamówią większą ilość ...

 

A że dostaną już coś innego niż w próbce to niech się potem martwią , producent i tak zarobi ...

 

Mocno mnie zmartwiłeś. Sam miałem zamówić , choć za pewien czas bo na razie opał jeszcze jest ...

Łudziłem się że będzie suchy , inny niż u innych. Worki ich nie mają żadnej mikroperforacji więc nie doschną nigdy i to najbardziej martwi :(

 

Zastanawiam się czy gdybym zamówił np. w lato to czy miał byłby suchy czy tez będzie mokry ...

Nie ukrywam że chce mieć suchy opał lub co najwyżej lekko wigotny i miałem nadzieję że ten z Kareny będzie właśnie taki ...

 

Błoto to moge kupić u mnie w Toruniu , nie musze brac z końca Polski i płacić za każdą tonę 90zł za transport ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i LEdvice się skończyły, 100 kg w dokładnie 2 dni.

wydaje mi się ze LEdvice lepsze od Komoran i według mnie ustawienie pompy CO na ciągłą pracę z niższą temp. nie jest tak oszczędne (w moim przypadku). Temp. na zewnątrz, też nie za wysoka, bo w nocy ok -17*C a w dzien ok -8*C.

Chciałem zarzucic dzisiaj Wesołą, ale widzę że idzie ocieplenie, więc na razie się wstrzymam.

animuss kopczyk ustawiłem tak jak mówiłeś i w pewnym momencie wydawało mi się, że na dłużej wystarczy, ale jednak tylko mi się wydawalo :)

 

Jest na pewno oszczędniejsze ale takie doświadczenie musi trwać dłużej ,po włączeniu w tryb ciągłej pracy pompy ,budynek -odbiorca otrzymuje stabilne dokładne dawki ciepła ,niedogrzane miejsca w mieszkaniu pobierają na początku więcej energii co przekłada się w większym zużyciu przy zmianie nastawy pompy,po kilku dniach temperatura się stabilizuje,podwyższa się komfort cieplny dla mieszkańców ,spalanie w kotle również stabilizuje się zachodzi płynniej .Może te nastawy były mało precyzyjne i dmuchawa miała za duże obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuu :(

 

Czyli wygląda że próbki są specjalnie przygotowane aby zachęcić do zakupu.

Później pójdzie dobra opinia na forum , ludzie kupią próbki a potem zamówią większą ilość ...

 

A że dostaną już coś innego niż w próbce to niech się potem martwią , producent i tak zarobi ...

 

Mocno mnie zmartwiłeś. Sam miałem zamówić , choć za pewien czas bo na razie opał jeszcze jest ...

Łudziłem się że będzie suchy , inny niż u innych. Worki ich nie mają żadnej mikroperforacji więc nie doschną nigdy i to najbardziej martwi :(

 

Zastanawiam się czy gdybym zamówił np. w lato to czy miał byłby suchy czy tez będzie mokry ...

Nie ukrywam że chce mieć suchy opał lub co najwyżej lekko wigotny i miałem nadzieję że ten z Kareny będzie właśnie taki ...

 

Błoto to moge kupić u mnie w Toruniu , nie musze brac z końca Polski i płacić za każdą tonę 90zł za transport ...

 

Przestrzegam cię przed zakupem teraz miału od Kareny!! Woda leje się z worków strumieniami. W niektórych workach błoto. Musiałem wywalić parę worków na folie w kotłowni bo inaczej by nie wyschły. Jak otworzyłem worek zaraz po dowozie to w środku były kule śniegu pomieszane z miałem. Powiem szczerze, że jestem bardzo zawiedziony. Nie wiem jak wygląda sytuacja z grochem ale z tym miałem to zaliczyłem wtopę, Wiadomo, że to nie jest dobra pora na kupowanie opału ale tak jak pisałem wcześniej próbka była sucha, nikt wcześniej nie skarżył się na opał od Kareny, poza tym ktoś na forum pisał, że pakowanie odbywa się pod zadaszeniem.

 

Gdybym wiedział kupiłbym miał "no name" na lokalnym składzie, co prawda nic nie wiadomo na jego temat ale przynajmniej mają go w przewiewnych workach ...

Edytowane przez ARCHER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na pewno oszczędniejsze ale takie doświadczenie musi trwać dłużej ,po włączeniu w tryb ciągłej pracy pompy ,budynek -odbiorca otrzymuje stabilne dokładne dawki ciepła ,niedogrzane miejsca w mieszkaniu pobierają na początku więcej energii co przekłada się w większym zużyciu przy zmianie nastawy pompy,po kilku dniach temperatura się stabilizuje,podwyższa się komfort cieplny dla mieszkańców ,spalanie w kotle również stabilizuje się zachodzi płynniej .Może te nastawy były mało precyzyjne i dmuchawa miała za duże obroty.

 

dokładnie tak jak piszesz. U mnie pompka śmiga w trybie pracy ciągłej i chyba instalacji to odpowiada. Zarówno w sensie zużycia opału, jak i stabilnej pracy. Użytkownikom z kolei odpowiada komfort cieplny. Tylko u mnie wszędzie podłogówka. A i pompa dość energooszczędna. LFP Experia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam cię przed zakupem teraz miału od Kareny!! Woda leje się z worków strumieniami. W niektórych workach błoto. Musiałem wywalić parę worków na folie w kotłowni bo inaczej by nie wyschły. Jak otworzyłem worek zaraz po dowozie to w środku były kule śniegu pomieszane z miałem. Powiem szczerze, że jestem bardzo zawiedziony. Nie wiem jak wygląda sytuacja z grochem ale z tym miałem to zaliczyłem wtopę, Wiadomo, że to nie jest dobra pora na kupowanie opału ale tak jak pisałem wcześniej próbka była sucha, nikt wcześniej nie skarżył się na opał od Kareny, poza tym ktoś na forum pisał, że pakowanie odbywa się pod zadaszeniem.

 

Gdybym wiedział kupiłbym miał "no name" na lokalnym składzie, co prawda nic nie wiadomo na jego temat ale przynajmniej mają go w przewiewnych workach ...

 

To maksymalne rozczarowanie ...

 

Nie mogę znaleźć aukcji z Allegro ale zdaje mi się że chwalili się że sprzedają suchy opał a nie błoto i itd ...

 

A widac sprzedają taki sam szajs jak inni , tylko zrobili sobie wielką reklamę "próbkami" ...

 

Szczerze mówiąc boję się kupić. raczej jak już kupię na wiosnę ale jak przyjdzie jakieś błoto to tego nie wysusze bo i jak , tym bardziej że miał siany ma bardzo małą granulację i cięzko zrobić dziury ab się suszył bo wyleci pełno miału ...

 

Szczerze mówiąc opał z Leroya miałem wilgotny ale nic z niego nie leciało. A ten opał (ekogroch) kosztował mnie podobna kwotę niż zapaciłbym za miał z kareny, Dodatkowo ekogroch z Leroy miał fajne worki ze zgrzanym sznurkiem i łatwo się go otwierało :)

 

Zobacze jak będzie dalej. Osobiście uważam że powinieneś ten miał reklamować i niech przywiozą Ci nowy.

Jak dbają o reputację to powinni tak zrobić , ale czy zrobią ?

 

Czy "zwalą" na pogodę ..

 

Nawet w zimę opał może być suchy. Może być pakowy pod zadaszenie , może byc suszony i itd ..

Tylko trzeba chcieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Karenie pisałem już wcześniej.

Próbki są suche. Ale później przy dostawie jest już z wilgotnością gorzej.

Sam zamówiłem paletę Iskry Żółtej + kilka worków niebieskiej. Wszędzie wegiel mokry.

Na tyle mokry, że podsuszanie 2-4 dniowe w kotłowni nie pomagało zbytnio - szczególnie w tych foliowych workach.

Węgiel trzeba albo rozsypywać (co jest bezsensowne, bo nie po to kupuję w workach) lub przesypywać w coś bardziej przewiewnego.

 

Sam wegiel jest OK. Ja nie zauważyłem jakiejś dużej mocy (byli tacy co widzieli). Po prostu solidny węgiel bez fajerwerków. Wadą jest to, że jest z niego dużo (objętościowo) popiołu. Zaletą natomiast to, że nie ma spieków. Jest to jakieś rozwiązanie dla tych, którym spieki nie dają spać. W popielniku 95% to pył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na pewno oszczędniejsze ale takie doświadczenie musi trwać dłużej ,po włączeniu w tryb ciągłej pracy pompy ,budynek -odbiorca otrzymuje stabilne dokładne dawki ciepła ,niedogrzane miejsca w mieszkaniu pobierają na początku więcej energii co przekłada się w większym zużyciu przy zmianie nastawy pompy,po kilku dniach temperatura się stabilizuje,podwyższa się komfort cieplny dla mieszkańców ,spalanie w kotle również stabilizuje się zachodzi płynniej .Może te nastawy były mało precyzyjne i dmuchawa miała za duże obroty.

 

powiem Ci, że właśnie miałem takie myśli, dlatego też nie zmieniałem ustawienia pompy.

W dalszym Ciągu pompa cały czas pracuje, a ja sobię obserwuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dostałem próbki Kareny Iskra Niebieska i Iskra Seledynowa co do jakości spalania to przynam sie ze ok, poza tym próki przyjechały mega suche jak sypałem w zasobnik to kurzyło sie jak nigdy, i nawet rozważałem zamówienie 1t bo tak moge mieć troche za mało opału tego co mam, ale po tym co czytam to jakoś chęć mi przechodzi.

 

Ale ja sobie tak mysle jak by przy odbiorze sprawdził czy opał mokry czy suchy, jak mokry to dziękuje dowidzenia i do z powrotem do Kareny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...