Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Stosowanie stref czasowych w przyzwoicie ocieplonym domu przynosi wymierne korzyści. Temp. w ciągu tych 10 - 12 godzin nie spadnie jakoś dramatycznie, tym bardziej w dzień i przy ciągle pracującej podłogówce. Spróbować warto. Ja u siebie po awarii sterownika przełączyłem na wyłącznik czasowy CWU. Grzeję teraz nie po histerezie, ale wtedy, kiedy potrzeba. Efekt jest zauważalny, a to tylko CWU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli ma ogrzewanie mieszane to czemu nie wykorzystuje tego?

Podłogówka ma grzać cały czas a grzejniki uzupełniać ogrzewanie ,grzejniki trzeba zasilać cieplejszą wodą a na podłogówkę na zasilaniu wystarczy 30*C

Czym niższa temperatura na kotle tym więcej energii uda się odebrać wymiennikiem ,ale bez przesady 58 *C wystarczy jak grzeje się CWU na wyjściu do zbiornika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima powróciła, temperatury ujemne, śnieg prószy to i zużycie ekogroszku zaczyna się kształtować na innym poziomie:)

 

Podsumowanie z okresu od 2013-02-09 do 2013-02-09 (1 dni)

 

Średnie zużycie paliwa - 18.90 kg/d

Średnia moc kotła - 3.98 kW

Całkowite zużycie paliwa - 18.11 kg

Średni koszt - 13.33 PLN/d

Całkowity koszt - 12.78 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie palę jeszcze (Pieklorz - Ekogroszek KWK Bobrek 5-25 mm, wartość op. 28-30 MJ/kg) zakupiony na kopalni luzem w 2011 r a pozostał mi jeszcze z poprzedniego sezonu. Jak braknie to mam trochę kupionego na jesieni ekogroszku z KWK Chwałowice, który jest mniej kaloryczny i jak go próbowałem na jesieni to ma gdzieś o 100 % więcej zawartości popiołu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili ekogroszek bobrek 28 MJ na kopalni w Bytomiu jest po 696.18 zł 1 tona luzem dla zwykłego użytkownika czyli trochę podrożał.

 

Na jesieni za ekogroszek z KWK Chwałowice 27 MJ płaciłem gdzieś po 660 zł tona luzem.

 

Oczywiście trzeba sobie doliczyć albo zorganizować transport :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc różnice w opale i jego jakości widać. Groszek z Wesołej - ostatni zasyp - 14,25 kg/doba przy moich warunkach. W podobnej temperaturze mam zasyp teraz groszka ala pieklorza z żernickiej - i już widze różnice - znaczy wyjdzie więcej na dobę - w okolicach 18 kg/doba . Zatem różnica jest zasadnicza.

o popiole nie wspominam że na tamtym nie mialem zasobnika popiołu(czysty popiól) a ten już mi dwa wygenerował i to ze spiekami.

Edytowane przez Xerses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko widać w sterowniku w stopce. jednakże musisz sam wykminić bo każda instalcja jest inna, dom inny i to co mam ja - Tobie wogóle może nie pasować. Popatrz jak Ci sie będzie piec zachowywał w podtrzymaniu - mi zapadał się kopczyk , bo za długi czas postoju miałem - dom nie tracił tak szybko - więc musiałem zwiększać czas podawania aby mi nie gasł........ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jeśli chcecie się posmiać to zapraszam do nas do powietrznych

tylko proszę bez zlośliwosci

Mnie ten "obowiązkowy" coroczny servis rozkłada. Na kotłach też to było sewego czasu ćwiczone, w połączeniu z podłączeniem przez "autoryzowanego" servisanta. Do tego COP spalania gwarantowany przez samego producenta tego kotła.

 

W kotłach na eko to wszystko już było ćwiczone ............. teraz jest w Pc pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...