Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Ja wiem czy wysokie? Raczej nie wyobrażam sobie żeby były niższe.

Ja od 07.10 do 31.03 równe 3 tony (musiałem jeszcze 0,5t dokupić, a i tak nie wiem czy to starczy przy takiej pogodzie)

 

I jeszcze jedno - powiedzcie mi jak liczyć zużycie jeśli kupiłem i zapłaciłem za 3 tony, a do pieca wrzuciłem (z niedużym błędem) 150 kg mniej :)

 

Temperatura pokojowa to 20 st i niektórym 20-21 faktycznie wystarcza.

 

Sporo miałeś tej wody :cool:

 

Ja policzyłem worki a że zwykle ważą niecałe 24 kg zamiast deklarowanych 25 kg, więc też ze 100 kg powinienem odliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Temperatura pokojowa to 20 st i niektórym 20-21 faktycznie wystarcza.

 

Sporo miałeś tej wody :cool:

 

Ja policzyłem worki a że zwykle ważą niecałe 24 kg zamiast deklarowanych 25 kg, więc też ze 100 kg powinienem odliczyć.

 

Mi by też 21 wystarczyło ale poniżej 22 moja Pani ma taki rytuał: podchodzi do termometru idzie założyć bluzkę, robi sobie gorącą herbatę i pije ją przy kaloryferze :)

Bariera psychologiczna jest na 22 stopnie.

Musiałbym na targu jakiś ruski termometr kupić, albo zrobić atrapę na której na stałe będzie 22 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasziolkowski

ja też tak mam - jak moja pani widzi 21,9 na termometrze to pyta czy w piecu nie zgasło bo zimno:lol2::lol2::lol2:

proponuję się do biedronki udać jak będzie promocja na stacje pogodowe CLARUS-a

zawyżają około 1stC więc wilk będzie syty i owca cała:D:D:D

albo postawić termometr wyżej będzie cieplej:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zmienić sposób palenia, z automatycznego typu pid np. na spalanie dwustanowe, czy też grupowe ( w zależności na co sterownik Ci pozwala. ).

 

 

Czy mógłby ktoś przybliżyć, co to jest to spalanie dwustanowe oraz grupowe?

 

Mi również wyszło 7 ton na nieocieplony domek 200m. Ale jest to mój pierwszy sezon grzewczy i w sumie dopiero się uczę ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie za dwa ostatnie tygodnie wyszło 14 kg/doba. Kocioł OEP+ 16, dom 120 m, niezamieszkany, temp wewnątrz ok 20 st. Paliłem jakimś groszkiem "no name" z lokalnego składu więc nic nie wiadomo na temat jego kaloryczności. Przynajmniej był suchy jak pieprz bo te parę worków leżało w kotłowni jeszcze od grudnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś przybliżyć, co to jest to spalanie dwustanowe oraz grupowe?

 

Mi również wyszło 7 ton na nieocieplony domek 200m. Ale jest to mój pierwszy sezon grzewczy i w sumie dopiero się uczę ustawień.

 

Poczytaj tu:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK/page827

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, ale nadal zgaduję, co to spalanie dwustanowe: mam regulator pokojowy, po złapaniu temp pompa podaje ciepło co 30 min, żeby nie wychłodzić układu. Czy to jest praca dwustanowa?

 

A grupowa to już w ogóle nie wiem o co chodzi..

 

dwustanowo czyli praca ze stałym czasem podawania, stałą przerwą i stałym nadmuchem od momentu wejscia kotła w cykl pracy po spadku o histerezę aż do osiągnięcia temperatury zadanej.

kończy się w momencie osiągniecia przez kocioł ustawionej temperatury niezależnie od tego w jakiej faziel cyklu się znajduje. może zatem wystąpić sytuacja że temperatura zostanie osiągnieta w trakcie podawania kolejnej dawki opału. nastąpi wtedy przerwanie cyklu podawania i podajnik oraz wentylator się wyłączą.

pompy w to nie mieszaj bo jej praca cykliczna ktorą opisujesz odpowiada za coś innego niż "grzanie czajnika"

 

w trybie pracy grupowej jest inaczej rozwiązane.

tutaj temperatura zadana jest wyznacznikiem ale nie nadrzędnym celem.

tutaj występuja "grupa" cykli podawania opału i jego wypalania. po osiągnięciu zadanej kocioł niekoniecznie się "odstawi". doprowadzi cykl do końca nie przerwie go w dowolnym momencie.

 

to są różnice tak w skrócie

w spalanie grupowe się nie zagłębiałem więc szczegóły musisz doczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, teraz to jest sprawa wyjaśniona :)

 

Rozumiem, że PID da większe oszczędności, w końcu go po coś wymyślono, czy to może się nie da tak porównać?

 

Witam

 

Doczytałem,że ma Pan Cobrę, jest aktualnie wersja testowa bez nastaw ze spalaniem pulsacyjnym. Soft serii S

Fakt,że dedykowany pod konkretny zestaw, ale coś możemy spróbować.

 

Napisz na priva jaki masz kocioł, jaki palnik i model dmuchawy, jak będe mógł pomóc, to podeślę soft do sprawdzenia, jeżeli masz ochotę.

Powinno wyjść oszczędniej.

 

Jak masz tłoka, to jednak nie pomogę-, to już inna para kaloszy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? Troche zalatany jestem, więc nie wnikam o co chodziło.

 

Eresz, jak dosyłałem Ci soft, to ten nowy jest ze spalaniem pulsacyjnym

Wcześniej miałem wersje s08, teraz mam nowszą s10, różnica dotyczy pogodówki.

 

A typowy pid to jest do pobrania ze strony elektro-miz

 

Jak nie masz s10, to przypomnij maila na priva, dodam sobie na stałe do kontaktów i opisze jako eresz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adres poszedł na priv, z góry dziękuję

 

A jeszcze zapytam: to spalanie pulsacyjne to nie jest z PID? Myślałem, że to jakaś lepsza wersja PIDu...

 

Dokładnie to musiałbyś zapytać autora, czyli Włodka

 

Ten soft pracuje w cyklach nawęglania i wypalania.

Jest dużo prostszy w obsłudze, powiedziałbym intuicyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...