Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Zmniejsz parametr [ b] do 60 zeby wegiel byl czesciej w ruchu na rertorcie . Parametr [d] narazie zostaw , tylko obserwoj czy kociol osiaga zadana temperature, czy nie przesypuje , lub czy nie tworzy sie krater.

Zastanawia mnie twoj nadmuch? czy przeslone masz otwarta czy przymknieta. Jaka masz dmuchawe ze tak niski nadmuch?

Jaka masz moc tego kotla?

 

Przesłona cała otwarta .Piec Elektromet 15kW. Jak zwiększam nadmuch to całe ciepło idzie w komin. Przy takim nadmuchu pali się ładnym płomieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W nocy do minus 13 a spalanie za ostatnią dobę wyszło 24,31 kg ekogroszku kwk Chwałowice to wychodzi po 16,9 zł na dobę. W domu ciepło bo tak właśnie ma być

 

:)

 

piec podobny to i spalanie mam podobnie ;) w nocy również -13, piec spala ok. 25kg ale na ustawieniach ręcznych, na FL ładnie wchodzi na temp. i cały czas trzyma (nie odstawia się) 52-53st. ale wówczas spalanie 50kg/dobę :(

temperatura w domu 24st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphion jakie ocieplenie masz ?

 

 

Ściany 15,dach 25 skosy i 25 sufit.(isover super mata)

Czy eko byłoby mniej?Napewno tak i napewno spróbuje w nowym sezonie bo za dużo obecnie popiołu.

Głównie podlogowka chodzi

Edytowane przez Delphion1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie budynek 200m izolacja częściowa nie opisuję bo bardzo skomplikowane. kocioł Defro eko komfort , ekogroszek - wesoła, w plusowe temp 0 < +5 ok 25 kg na dobę , a ostatnie mrozy > - 20 ok 35 kg

U mnie -10 do-17*C dzień /noc 37kg na dobę węgiel ekorusek z miałem

Kocioł pracuje bez przerwy 1-3 godziny wahania temperatury do - 4*C do zadanej odstawia się na 2-3 min i powtarza cykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest to mój pierwszy sezon a mieszkam od października. Ogrzewam (licząc po podłodze) około 145 m2, na parterze 22st a w sypialniach na poddaszu 20st. Ocieplenie to 15 cm grafitu na ścianach, 15 cm w podłodze i 28 wełny w skosach.

Do tej pory zużyłem 1250 kg ekogroszku Mysłowice-Wesoła. Spalanie w tej chwili to około 24,5-25 kg/dobę przy temp zew. -14 st w nocy a w dzień około -8.

Czytam o waszym spalaniu i tylko pozazdrościć. Pytanie tylko pozostaje jedno - czy jeszcze coś innego spalacie (w kominku), a może odzyskujecie ciepło z wentylacji. Wiem, że może w tym wątku już gdzieś to było ale sami wiecie, że są to istotne sprawy.

Myślę, że z tego mojego zużycie można by było jeszcze zejść gdybym tylko poradził sobie z dwoma sprawami:

1. W jednym miejscu mam źle wykonane ocieplenie ścianki kolankowej (przy większych mrozach robi mi się mokra plama) - prawdopodobnie brak ciągłości izolacji (wełny na skosach i styropianu na elewacji).

2. Problem z wentylacją - wieje mi z kratek wentylacyjnych. Problem częściowo rozwiązałem wklejając w niektóre kratki kawałek folii (gdy ciąg prawidłowy folia się uchyla)

Przepraszam że się tak rozpisałem w dużej mierze nie na temat.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Problem z wentylacją - wieje mi z kratek wentylacyjnych. Problem częściowo rozwiązałem wklejając w niektóre kratki kawałek folii (gdy ciąg prawidłowy folia się uchyla)

Piotr

 

Jak wieje z kratek to oznacza że nie ma odpowiedniej ilości powietrza nawiewanego. Masz okna rozszczelnione lub nawiewniki ?

 

Jak nie masz rozszczelnionych okien lub nawiewników na oknach , to jedna z kratek wywiewnych robi za kratkę nawiewną i wychładza w sposób niekontrolowany dom.

Nie zaklejaj kratek !!!! nie tędy droga , no chyba że chcesz mieć grzyba , pleśń a w najgorszym przypadku zatruć się czadem , bo może zrobić Ci sie cofka w kotłowni ...

 

Co do spalania. Pierwszy sezon to i spalanie większe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to nasz pierwszy sezon grzewczy w nowym domu.

Piec mamy 19 kW, pow. grzewcza ok. 125 m2 użytkowa (po podłodze więcej), dom ocieplony 20 cm wełna, okna k=1,0, poddasze wełna ok. 25 cm. Jest nas 4 domowników (2+2). Sezon grzewczy zaczęliśmy 1. listopada, do końca stycznia (czyli 3 miesiące) zużyłem 1,73 t eko, głównie Pieklorza, ale z dwóch różnych źródeł - bezpośrednio dystrybutor KHW i 1 tona z Bartexu. Dziennie wychodzi niecałe 19 kg i wydaje mi się że można było troszkę zejść jeszcze niżej - szczególnie w mocno mroźne i wietrzne dni uwydatniły się różne niedopracowania w wentylacji i szczelności niektórych elementów.

Temperatura w domu to ok. 20 stopni, w mroźne styczniowe dni dogrzewałem się kilka razy kominkiem, ale nie koniecznie ze względu na przymus zimna, ale był pretekst żeby trochę go przepalić, bo normalnie (czyli temp. plusowe na zewnątrz) nie ma sensu - za ciepło by było. Jak mocny mróz włączam też grzejnik w garażu, żeby instalacji nie zamarzła.

To chyba tyle, zobaczymy z jaką średnią dojadę na koniec sezonu. Przy założeniu że będzie to połowa marca - wychodzi mi na razie zużycie ok. 2,5 tony i koszt całkowity 2,4 tys. zł. Tyle mniej więcej płaciłem za CO + CWU w 63 m2 mieszkaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy duży ten kociołek kupiliście.

Pierwszy rok to i spalanie większe.

 

Od 2-10-2013 do dziś spaliłem 1790kg ekogroszku Ekoret.

 

Dom z kotłownią 166m2, ściany 10cm styropianu, drzwi z prześwitami, kiepskie szyby w oknach. Strop tylko 4cm styropianu. Spalanie nie takie złe ale i zimy mało było.

 

Kocioł Ogniwo 15kw, sterownik eCoal-spalanie grupowe i automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy duży ten kociołek kupiliście.

Pierwszy rok to i spalanie większe.

 

 

Też trochę się tym pocieszam że pierwszy rok ;)

A co do kociołka - oprócz 125 m2 domu jest jeszcze 50 m2 takiego stryszku nad garażem (standard budowy jak normalny dom), który na razie jest niewykończony, ale docelowo coś tam kiedyś zagospodarujemy. Dlatego też 19 kW, bo było to brane pod uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...