Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Wszystkie na jednym mieszaczu. Razem ok 100 m2. Czy zeby podmienic ten zawor musze spuszczac cala wode z podlogowki czy zakręcone pętle wystarczą? A czym sie rozni vta 372 od 572?
No od strony kotła też by trzeba to zakręcić, żeby zminimalizować wyciek. Znaczy na zasilaniu i powrocie rozdzielaczy . I potem pewnie i tak trzeba będzie przelać, bo raczej się zapowietrzy.Calowy VTA 572 ma Kvs blisko trzykrotnie wyższy od calowego VTA 322. PS. Teraz mi się doczytało że pytasz o VTA 372 - myślałem że o ten swój obecny pytałeś. Od calowego VTA 372 ten VTA 572 ( też calowy ) ma Kvs dwukrotnie wyższy. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No od strony kotła też by trzeba to zakręcić, żeby zminimalizować wyciek. Znaczy na zasilaniu i powrocie rozdzielaczy . I potem pewnie i tak trzeba będzie przelać, bo raczej się zapowietrzy.Calowy VTA 572 ma Kvs blisko trzykrotnie wyższy od calowego VTA 322. PS. Teraz mi się doczytało że pytasz o VTA 372 - myślałem że o ten swój obecny pytałeś. Od calowego VTA 372 ten VTA 572 ( też calowy ) ma Kvs dwukrotnie wyższy.

 

Miłe zaskoczenie....

napisałem do firmy kisan ktorej produkt mam i przyznali ze teraz montują ten właściwy zawór. I dziś Paniz Kisana zadzwoniła ze przysla mi odpowiedni zawor za free.;) bardzo ich polubiłem; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas chyba zacząć podawać spalanie ;)

 

To już mój trzeci załadunek opału , bo rozpocząłem sezon pod koniec września ...

 

Ostatni załadunek 100kg starczył na 14 dni , czyli poszło około 7,1 kg na dobę.

 

Opał: Jakiś oszukany miał , ktory miał być Piastem 24Mj , a jest jakimś niesamowicie spiekalnym badziewiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni załadunek 100kg starczył na 14 dni , czyli poszło około 7,1 kg na dobę.

 

Opał: Jakiś oszukany miał , ktory miał być Piastem 24Mj , a jest jakimś niesamowicie spiekalnym badziewiem :(

 

no to spalanie masz podobne a nawet identyczne jak moje.

P.S.

tylko ja nie wiem co mam za miał, zawsze biorę z tego samego składu i jest ok, delikatnie może sie spieka jak piec jest w podtrzymaniu ale ogólnie zostaje drobny popiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-9kg groszku 22mj ( ultra) z leroy m. to obecne spalanie, w domu 22-23st. dla ciekawości napisze że wygląda identyczne jak żółta karena 29 mj.( też robilem próby) dzisiaj zaczołem testy golda z bart. zobaczymy...

pierwsze wrażenie golda nie specjalne - groszek nawet suchy ale obtoczony miałem tak jak by zmieciony z nieutwardzonego placu z różnymi igłami sosny i drzazgi drewna też znalazłem. mam nadzieje że wrażenie nie będzie adekwatne do spalania. pozdr..

 

ps. proszę o info jak mam inerpretować niebieski kolor ( tak jak gazu ziemnego) plomienia tuż nad koczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak 8 - 10kg/ dobe mixu ruskiego miału z peletem. To tak na próbę ten pelet, żeby zobaczyć efekt i trzeba przyznać, że pali się "ładniej". Mniej spieka niż sam miał, płomień bardziej równomierny i nie kopci praktycznie wcale, a na samym miale minimalnie przykapca, chociaż ekonomicznie to raczej pelet w ekogorszkowcu chyba nie jest uzasadniony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie pelet wogóle nie jest ekonomicznie zasadny

kaloryczność czecha- jak kupisz dobry a jak jakiś szajs to i niższa a cena- u mnie w mrówce 930zł/tona

toż to rozbój w biały dzień. może za 500 bym kupił i domieszał ale nie za takie pieniądze.

u mnie spalanie ostatnio w okolicy 9.5kg/doba a średnie od początku sezonu 8,33kg/doba(48 dni palenia, 400kg zużyte)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1100 to jest bardzo dużo , łapią na tym debili albo ludzi pod kreską. karena ten groszek na necie ma po 890 . fajny groch czuć że ma moc tylko troche za duża frakcja dla mojej fajki15. obecnie podregulowałem wiatr na goldzie z barteksu i jest naprawde fajnie , frakcja trochę drobniejsza od kareny ale mi to pasuje.

jak dobrze wszystko ustawie to powinienem spalać 7-8 kg/24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak piszecie ile wam pali to chociaż napiszczie dokładnie czego i za ile za TONĘ (albo za worek) ! :popcorn:

 

u mnie to jest takie "cóś" czarnego jedne bryłki większe drugie drobniejsze. podobno to węgiel się zwie;)

jaki? to wie tylko ten co mi to sprzedał albo i to nie bo pewnie kolejny pośrednik. chociaż moze i na kopalni kupuje? tego nie wiem i nie pytam bo co mam sobie teorie dorabiać. potem jak kaszpir musiałbym pisać że to może taki ale chyba nie no bo jakby taki to by się inaczej palił. Ciepło w tyłek, popiół w normie(okolice 7% wagowo) wymiennik jak zwykle zachodzi bez żadnych odstępstw od normy, spieki delikatne kruche

cena 800PLN-ów/tona.

jedno co wiem prawie na pewno to że polski (prawie:D) i jak patrzę na to co w popielniku to trąca mi trochę ekoretem ale czy na pewno tego nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...