Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Ja nie podam czym FAKTYCZNIE palę , bo nie wiem :(

 

W tamtym roku brałem podobno ekogroszek Chwałowice i podobno miał z Piasta ...

Z Miałem miałem spore problemy , ale na końcu myślałem że już go "poznałem" , z "Chwałowicami" miałem problemy , ale jakoś udało się znaleźc ustawienia i dość dobrze się spalał ...

 

W tym roku z tego samego składu wziąłem tylko miał z "Piasta niby 24MJ" , tyle że Piast jest albo 23MJ albo 24Mj , więc przyjąłem że zapewne 23MJ za 570zł (pakowany w worki przewiewne). Nie wiem co to za badziew , ale podobno miał z Piasta jest dośc prosty w spalaniu i dlatego popularny , ale takiego badziewia co się tak spieka i na którego NIE MA żadnych dobrych ustawień nigdy nie miałem ...

 

Na następny rok wracam do ruskiego opału. Polskiego nigdy więcej ...

 

2 lata paliłem ruskim opałem (czy też kazachskim czy też nie wiem jakim , bo kupowałem w 2 składach) i spalał się ładnie. Spieki jak już to minimalne lub zero , ładny popiół.

A polski ? Chwałowice spiekalne i problematyczne , ten trefny miał to już tragedia ...

 

Szczerze ? Nigdy więcej PL opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

widzę że kolega kaszpir miał pecha przy zakupie opału. ale pl bym tak od razu nie przekreślał . z moich skromnych obserwacji wynika że jest moc w naszym grochu , o miale nie będę się wypowiadał , co prawda ból w kieszeni ale coś za coś. również czytam że coraz więcej forumowiczów twierdzi że dobry opał niedługo będzie na kartki z racji coraz większej ilości podajników. więc raczej nie pozostaje nic innego jak przyzwyczaić się do trudności przy spalaniu. ma być ciepło i tanio -a reszta to .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie paląc Wesołą uzyskuję 70% sprawności kotła - zużycie dobowe wynosi 7.9 kg / dobę - pewnie wpływ ma to, że żona wietrzyła dość długo bo zapomniała okna pozamykać

 

Jaki masz ciepłomierz? Zastanawiam się czy nie kupić sobie taki najtańszy bez legalizacji za ok. 50zł i zamontować, tylko u mnie wyjścia są 1 calowe, a większość ma 3/4 i stracę na przepływie i do tego potrzebuje 2 szt. bo mam 2 wyjścia z pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem....jak to jest że większość narzeka na opał...ja twierdzę że opał to najmniejszy problem w Polsce...(jeśli oczywiście nie z piaskiem wymieszany) ... ja palę MIAŁEM 19MJ i nie narzekam jest rewelacyjnie....MIAŁ pochodzi z kopalni z JANINY....kupuję go u autoryzowanego sprzedawcy przez kopalnię....płaciłem 285 zł/t ....troszkę się spieka...ale na co tu narzekać skoro koszty moje są tak małe że aż mało realne dla co nie których tutaj osób...

poprzedni sezon skończyłem z wynikiem 2,8 t MIAŁU (czyli koszt troszkę poniżej 900 zł) i tu zaskoczę bo ilość ta jest z całego roku, łącznie z grzaniem CWU latem....

schodzę do pieca przy okazji jak idę po coś do piwnicy...patrzę czy się pali...(bo zdarza się że czasami w miale napotka się dość spory kawałek węgla który zablokuje mój podajnik tłokowy/szufladowy jak kto woli...zawsze opał zakupuję na wiosnę koniec marca....kwiecień.... bo najniższe ceny...

wszystko chodzi i nie stanowi problemu nawet dla mojej żony...temp. obecnie na parterze mam 24 stC (dwójka małych dzieci bawiących się na podłodze) u góry 22stC i ciepłej wody tyle ile się zapragnie:))) nie liczę tylko palę...bo w kieszeni nie czuję, że na opał wydaję...

obecnie spalanie jest na poziomie 7,5 kg na dobę...

przy węglu nie warto zmieniać cały czas opału....bo sami sobie krzywdę robicie ....i już wam wydawało się że jest ok...a tu ZONK....bo nowy opał nowe ustawienia itp....

ja cały czas kupuje ten sam opał od 5 sezonów...choć zdarzył się raz taki że był bardziej kiepski....ale no cóż nie ma co narzekać ....zawsze mogłem doinwestować i założyć PC albo iść w gaz......

pozdrawiam wszystkich BOBÓW BUDOWNICZYCH....

i całe grono forumowiczów...bo obecnie zaglądam tutaj sporadycznie....za dużo na tych wszystkich tematach z forum sprzedawców itp.

Edytowane przez bigrw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem....jak to jest że większość narzeka na opał...ja twierdzę że opał to najmniejszy problem w Polsce...............

poprzedni sezon skończyłem z wynikiem 2,8 t MIAŁU (czyli koszt troszkę poniżej 900 zł) i tu zaskoczę bo ilość ta jest z całego roku, łącznie z grzaniem CWU latem....

i to się nazywa ekonomiczne ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem....jak to jest że większość narzeka na opał...ja twierdzę że opał to najmniejszy problem w Polsce...(jeśli oczywiście nie z piaskiem wymieszany) ... ja palę MIAŁEM 19MJ i nie narzekam jest rewelacyjnie....MIAŁ pochodzi z kopalni z JANINY....kupuję go u autoryzowanego sprzedawcy przez kopalnię....płaciłem 285 zł/t ....troszkę się spieka...ale na co tu narzekać skoro koszty moje są tak małe że aż mało realne dla co nie których tutaj osób...

 

Nie każdy mieszka przy kopalni ;)

 

U mnie (Toruń) miał kosztuje około 600zł za tonę (pakowanego). Niepakowany można "wychaczyć" z 30-50zł taniej ...

Ja kupowałem rok temu miał z niby Piasta 24Mj za 600zł. W tym roku z tego samego składu za 570zł. W innego składu mogłem wziąc miał 19-20Mj pakowany za cenę chyba identyczną ...

Wyboru dużego nie ma , bo większośc składów oferuje tylko opał luzem , a tylko nieliczne pakują opał ...

 

Czyli u mnie te miał jaki masz za niecałe 300zł ja bym dostał za prawie 600 zł , więc różnica jest spora ...

 

Za taką cenę jaką płacisz , a nawet za 100zł więcej z wielką przyjemnością przygarnął bym taki pakowany miał , tym bardziej że podobno miał z Janiny jest najmniej problemowy w spalaniu

 

Za cenę około 100zł wyższą mam ruski ekogroszek ...

 

W moim przypadku widzę że palenie miałem nie jest sensowne ani ekonomiczne , bo u mnie miał jest za drogi ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem....jak to jest że większość narzeka na opał...ja twierdzę że opał to najmniejszy problem w Polsce...(jeśli oczywiście nie z piaskiem wymieszany) ... ja palę MIAŁEM 19MJ i nie narzekam jest rewelacyjnie....MIAŁ pochodzi z kopalni z JANINY....kupuję go u autoryzowanego sprzedawcy przez kopalnię....płaciłem 285 zł/t ....troszkę się spieka...ale na co tu narzekać skoro koszty moje są tak małe że aż mało realne dla co nie których tutaj osób...

poprzedni sezon skończyłem z wynikiem 2,8 t MIAŁU (czyli koszt troszkę poniżej 900 zł) i tu zaskoczę bo ilość ta jest z całego roku, łącznie z grzaniem CWU latem....

schodzę do pieca przy okazji jak idę po coś do piwnicy...patrzę czy się pali...(bo zdarza się że czasami w miale napotka się dość spory kawałek węgla który zablokuje mój podajnik tłokowy/szufladowy jak kto woli...zawsze opał zakupuję na wiosnę koniec marca....kwiecień.... bo najniższe ceny...

wszystko chodzi i nie stanowi problemu nawet dla mojej żony...temp. obecnie na parterze mam 24 stC (dwójka małych dzieci bawiących się na podłodze) u góry 22stC i ciepłej wody tyle ile się zapragnie:))) nie liczę tylko palę...bo w kieszeni nie czuję, że na opał wydaję...

obecnie spalanie jest na poziomie 7,5 kg na dobę...

przy węglu nie warto zmieniać cały czas opału....bo sami sobie krzywdę robicie ....i już wam wydawało się że jest ok...a tu ZONK....bo nowy opał nowe ustawienia itp....

ja cały czas kupuje ten sam opał od 5 sezonów...choć zdarzył się raz taki że był bardziej kiepski....ale no cóż nie ma co narzekać ....zawsze mogłem doinwestować i założyć PC albo iść w gaz......

pozdrawiam wszystkich BOBÓW BUDOWNICZYCH....

i całe grono forumowiczów...bo obecnie zaglądam tutaj sporadycznie....za dużo na tych wszystkich tematach z forum sprzedawców itp.

 

 

Na twój wynik pracuje rewelacyjna cena samego opału. Palisz około 3t czyli kilku by się znalazło co podobnie spalają...tylko płacą inna kasę za opał wiec to podnosi drastycznie koszt :)

kaszpir a dla czego kupiłem jaret?u mnie za miał cena była taka jak za jaret z przywozem :)

 

A żeby nie było do nie dawna spalanie miałem 7-8kg doba miału ,teraz zimniej wiec 8-9kg tego samego opału ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko płacąc za groszek lub miał 600-700 zł i więcej wolałbym umówić się z kimś (w kilka osób) dodatkowo i przywieźć 25 t, koszt transportu by się inaczej rozłożył na tonę....

 

Sąsiadów mam sporo którzy mają kotły na ekogroszek (całe osiedle) ale co z tego ?

 

Kocioł który potrafi spalić miał mam tylko ja :-) bo wiem co kupuje firma która buduje te domy :)

 

A wszyscy sąsiedzi kupują opał tylko pakowany. Nikt nie kupuje luzem ani nie bawi się w samodzielne pakowanie (ja tak robiłem przez 2 lata i dałem sobie spokój).

 

Więc ciężko zamówić.

 

A dodatkowo zamówić 25 ton i by się okazało że przyszedł jakiś spiekalny ? By mnie sąsiedzi powiesili ;)

Dodatkowo by musiał by być pakowany ....

 

U mnie zapewne skończy się że będę zaopatrywał sie w LM ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszpir a mozesz podpowiedziec kto w okolicach Torunia sprzedaje ruski eko

 

Sprzedają składywegla.pl ale z tego miejsca nie polecam , bo za mocno "uzdatniają" opał i sam się o tym przekonałem ;)

 

Mi chodziło o opał sprzedawany przez Leroya i pakowany przez firmę Barter.

 

Zapewne dostępny jest też na innych składach , trzeba by poszukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ciepłomierz? Zastanawiam się czy nie kupić sobie taki najtańszy bez legalizacji za ok. 50zł i zamontować, tylko u mnie wyjścia są 1 calowe, a większość ma 3/4 i stracę na przepływie i do tego potrzebuje 2 szt. bo mam 2 wyjścia z pieca.

 

Supercal 539 przepływ nominalny 0,6 maksymalny 1,2 m3/godz. - w sumie nigdy nie przekracza u mnie 0,75 nawet gdy działają dwie pompy.

 

http://www.growo.pl/fileadmin/user_upload/karty/1004.pdf

 

 

Poszukaj jakiegoś używanego - może nie za 50 ale koło 100 zł powinieneś na Allegro czy olx znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supercal 539 przepływ nominalny 0,6 maksymalny 1,2 m3/godz. - w sumie nigdy nie przekracza u mnie 0,75 nawet gdy działają dwie pompy.

 

http://www.growo.pl/fileadmin/user_upload/karty/1004.pdf

 

 

Poszukaj jakiegoś używanego - może nie za 50 ale koło 100 zł powinieneś na Allegro czy olx znaleźć.

 

Znalazłem takie coś na allegro, pewnie straciły legalizacje i są wycofywane z mieszkań bo dużo tego mają:

http://allegro.pl/cieplomierz-sensus-licznik-ciepla-i4774514869.html

http://allegro.pl/cieplomierz-compact-v-i4788796747.html

Patrzyłem na swoją instalacje i pasuje mi kupić 3szt. , bo wyjście z pieca do 4D mam na 6/4" i dalej rozchodzi się na 2 pompy 1" (parter,piętro) i tam jest dopiero miejsce na zamontowanie + osobne wyjście na CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś na allegro, pewnie straciły legalizacje i są wycofywane z mieszkań bo dużo tego mają:

http://allegro.pl/cieplomierz-sensus-licznik-ciepla-i4774514869.html

http://allegro.pl/cieplomierz-compact-v-i4788796747.html

Patrzyłem na swoją instalacje i pasuje mi kupić 3szt. , bo wyjście z pieca do 4D mam na 6/4" i dalej rozchodzi się na 2 pompy 1" (parter,piętro) i tam jest dopiero miejsce na zamontowanie + osobne wyjście na CWU.

 

Żeby nie zaśmiecać wątku odpiszę tu:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?206728-Ciep%C5%82omierz-do-kot%C5%82a-do%C5%9Bwiadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem wczoraj swoj zawor na 20-43.

Powiedzcie jak u was wyhlada sytuacja z ustawieniem go. Przy ok 2 stopni na zew. Jaką dajecie temperature na podloge i jaka macie temperature w pomieszczeniu? . Ja wczoraj wstepnie ustawilem 25 a w domu 21.

 

U mnie wczoraj przy około 1 stopniu temperatury na zewnątrz na podłogówkę szło 27 stopni.

W domu temperatura 22 stopnie.

 

U mnie temperatura jaka idzie na podłogę jest zależna od tego jaka temp. jest na zewnatrz.

Czym zimniej na zewnątrz tym podłoga cieplejsza , czym cieplej tym zimniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj przy około 1 stopniu temperatury na zewnątrz na podłogówkę szło 27 stopni.

W domu temperatura 22 stopnie.

 

U mnie temperatura jaka idzie na podłogę jest zależna od tego jaka temp. jest na zewnatrz.

Czym zimniej na zewnątrz tym podłoga cieplejsza , czym cieplej tym zimniejsza.

 

Dzis rano podnioslem tez na 27 i wychodzi ze tak samo jak u ciebie bedzie. Temperatura podskoczyla do 22. Ja niestety nie mam sterowania automatycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...