Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Kaszpir,

widziałeś jakimi jajami palę w w zakładowej ekoenergii, do domu bym tego nie brał, bo jednak to bryły po 6-8cm i chrupią... w zakładzie nawet jak trychnie zawleczka, to sobie chłopaki zmienią. Do tej pory jedna poszła (wczoraj) a tak chrupie, mieli i pali, ale w ciągu dnia bywa,że chłopaki muszą prętem w koszu zamieszać, bo się przywiesi, to jednak duże bryły a moja ekoenergia jest z tych pierwszych z małym zejściem na paliwo z kosza....

 

w domu jednak na ardeo mam teraz miks, eko i miał.... na lokalnym składzie wziąłem porcję dużych worków ekogrochu (czyli "typisz"30kg) i miał węglowy, ale w małych workach (tzw połówki),

te pakowane małe woreczki miału niby 25ki po 580zł/tona u nas, zobaczę za tydzien jak to sie pali, bo mam jeszcze próbki anmaga do testu i samego miału od tej samej firmy.

taniej się da, ale nie na tym składzie, a ten akurat blisko po sąsiedzku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szkoda by mi było pomp.

 

Pompy nie lubią takiej pracy a energooszczędne tak pracujące to szybsza ich śmierć ..

 

Poza tym uważam za bezsens puszczać w podłogę 35 stopni i co chwilę ją włączać. Podłoga nie ma być wyczuwalnie ciepła a ma dawac ciepło CAŁY czas ...

 

Według mnie masz zły zawór dla podłógówki. Zapewne masz grzejnikowy bo 35 stopni to ja nigdy u mnie nie dawałem , nawet jak było -30 stopni na zewnatrz ...

 

Właśnie mam pompy energooszczędne i jak dotąd mają się dobrze (jakbyś zobaczył jej konstrukcje i budowę to byś zmienił zdanie).

W podłogę wchodzi 35C to nie znaczy że podłoga tyle ma, bo ma teraz około 24C i cały czas taka temperatura się utrzymuje i zawór nie jest grzejnikowy tylko 3D termostatyczny (zakres 21-43C) i specjalnie taka temperatura i czasy aby pompa zdążyła na małym biegu zrobić pełny obieg i oddać to ciepło.

Jak w takim razie działa sterowanie siłownikami, mogę dokładać sterowniki 4D czy siłowniki tylko taki jest jest najprostszy i najoszczędniejszy układ dający jedne ustawienie w ciągu całego okresu grzejnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam pompy energooszczędne i jak dotąd mają się dobrze (jakbyś zobaczył jej konstrukcje i budowę to byś zmienił zdanie).

W podłogę wchodzi 35C to nie znaczy że podłoga tyle ma, bo ma teraz około 24C i cały czas taka temperatura się utrzymuje i zawór nie jest grzejnikowy tylko 3D termostatyczny (zakres 21-43C) i specjalnie taka temperatura i czasy aby pompa zdążyła na małym biegu zrobić pełny obieg i oddać to ciepło.

Jak w takim razie działa sterowanie siłownikami, mogę dokładać sterowniki 4D czy siłowniki tylko taki jest jest najprostszy i najoszczędniejszy układ dający jedne ustawienie w ciągu całego okresu grzejnego.

 

Twoja instalacja , twoja sprawa :)

 

Ja jednak czytałem że pompa podłógówki ma działać cały czas i to sterownik ma płynnie sterować temepraturą jaka jest podawana na podłogę i tak mam zrobione ...

Jak dla mnie szkoda kotła , szkoda pomp . Po co zalewać kocioł nonstop zimną woda z podłogówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak czytałem że pompa podłógówki ma działać cały czas i to sterownik ma płynnie sterować temepraturą jaka jest podawana na podłogę i tak mam zrobione ...

Jak dla mnie szkoda kotła , szkoda pomp . Po co zalewać kocioł nonstop zimną woda z podłogówki ?

 

Nie jest zalewany zimną wodą bo właśnie po to jest cykliczna praca pomp, a po drugie jeszcze po drodze do pieca jest 4D który zmiesza tą wodę, już prędzej po wykresach widać że bardziej wychładza mi kocioł powrót z CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda by mi było pomp.

Pompy nie lubią takiej pracy a energooszczędne tak pracujące to szybsza ich śmierć ..

Dwie pompy grundfos, 25-60 które pracowały u mnie 9 lat (sezonów grzewczych) bez wyłączania chodziły na 2 biegu ,sprzedałem innym użytkownikom dając na nie rok gwarancji ,to było 3 lata temu nikt nie skorzystał z okresu gwarancyjnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir

pisałem już Maherowi żeby obnizył temperaturę na podłogi i puścił w trybie ciągłym

jak widać swoje wie

 

To doradź jakieś sensowne rozwiązanie abym nie musiał codziennie chodzić i regulować zaworami lub jak niektórzy piszą że im podłogówka przegrzewa pomieszczenia. Ja na takim ustawieniu bez regulacji spokojnie do wiosny wytrzymam.

 

Czyli wrzucić muł kotłowy w rurki i poczekać aż osiądzie i zwiąże.

 

To co mają powiedzieć ci co sterują podłogówkę siłownikami, pewnie co sezon muszą kreta wpuszczać w obieg.

To samo dotyczy tych co chodzi pompa 24h po kilku latach ten muł wytrze im środek rurki i sitko z niego zostanie.

Niestety nie nie łatwo mnie przekonać bez podania porządnych argumentów i w zabobony też nie wierzę.

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To doradź jakieś sensowne rozwiązanie abym nie musiał codziennie chodzić i regulować zaworami lub jak niektórzy piszą że im podłogówka przegrzewa pomieszczenia. Ja na takim ustawieniu bez regulacji spokojnie do wiosny wytrzymam.

 

No bo podłogówka jak i grzejniki wymagają sterowania ....

 

Na grzejniki termostaty a na podłogówkę siłownik i sterownik pogodowy i tyle ...

 

I domu nie przegrzewasz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo podłogówka jak i grzejniki wymagają sterowania ....

 

Na grzejniki termostaty a na podłogówkę siłownik i sterownik pogodowy i tyle ...

 

I domu nie przegrzewasz ;-)

 

Moim założeniem było aby ecoal sterował całym ogrzewaniem i sterować wszystkim przez internet i jak dotąd wszystko działa prawidłowo po za jednym (przy mocy kotła powyżej 50% mocy nominalnej bardzo spada jego sprawność, ale to już problem z RBR-em i nie ma to wpływu na wynik i stabilność temperatury w pomieszczeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo podłogówka jak i grzejniki wymagają sterowania ....

Źle zrobiona zbudowana podłogówka potrzebuje sterowania ,wyłączania i włączania.Można ją" leczyć " zwiększając izolację cieplną okien i ścian budynku.Mniejsze straty spowodują możliwość obniżenia temperatury czynnika grzejnego wpuszczanego w podłogówkę.

Na styku z powietrzem również spadnie temperatura ,zwiększy się komfort w pomieszczeniu .

 

Prawidłowo zrobiona podłogówka przy powierzchni styku z powietrzem ma 20-23*C ,więc powietrze stykając się z powierzchnią podłogi ogrzeje się do takiej temperatury i dalsze ogrzewanie powietrza ustaje (samoregulacja podstawy fizyki ),to cała tajemnica.

Jak powietrze nie odbiera ciepła z wody krążącej w rurkach podłogi to sterownik kotła wyłączy się osiągając zadaną temperaturę.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobię przetestuję taki prosty termostacik T6360. Mam kabel między salonem a kotłownią i jak rozpalę w kominku to będzie mi odłączał pompę podłogówki. Jak kominek wygaśnie - to załączał z powrotem.

Żaden koszt, przydatność też pewnie niewielka bo wiadomo - bezwładność cieplna podłogi duża itd, ale przynajmniej sobie pokręcę od czasu do czasu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim założeniem było aby ecoal sterował całym ogrzewaniem i sterować wszystkim przez internet i jak dotąd wszystko działa prawidłowo po za jednym (przy mocy kotła powyżej 50% mocy nominalnej bardzo spada jego sprawność, ale to już problem z RBR-em i nie ma to wpływu na wynik i stabilność temperatury w pomieszczeniu).

Ty jak zwykle wszystko wiesz i masz najlepiej, poza głową oczywiście.

Już Cię pytałem skąd wiesz jaka jest sprawność, na jakiej podstawie piszesz takie dyrdymały po raz kolejny, jak to wyliczyłeś, nie obchodzi mnie to że Tobie się coś wydaje.

Skąd wiesz kiedy kocioł pracuje Ci powyżej 50% mocy nominalnej ?

Tylko konkretnie bo ja też nie wierzę w Twoje wróżby i zabobony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...