Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, i u mnie ekogroszek wystartował 2 dni temu https://device.esterownik.pl/device/6959/ OEP 10kW + bufor 400l podłogówka i kaloryfery chałupa na razie około 90m2 po podłodze + ogrzewanie nieocieplonej pralni 15m2 obok kotłowni. Wszystko spięte 12m rury preizolowanej. Za kociołkiem 4D bo nawet przy 45oC na kotle ciężko w chałupie wytrzymać.

To ile puszczasz na podłogówkę? Nie masz regulacji za buforem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem był nowy zasyp opału , czyli:

 

Następny raporcik ;)

 

Tym razem 100kg miału starczyło na 9 dni czyli wyszło około 11 kg na dobę , choć jak patrzyć z aptekarską dokładnością to było by 9,5 dnia ;)

 

Czyli wychodzi koszt około 6 zł za 1 dzień za CO + CWU.

 

PS. Ten tydzień jest chłodniejszy od poprzedniego. W dzień jest koło zera stopni , w nocy lekki mróz. Dziś jest najzimniej , rano było -5 a w dzień temperatura zbytnio nie wzrosła (obecnie -3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem energooszczędne chinki - po 360 chyba płaciłem. Moja stara pompa w chacie ciągnęła 50 wat na 1 biegu. Nowa bierze 6 - 7 wat. W zakładzie podobnie. Masz jakieś 18 zeta miesięcznie oszczędności. Różnica w cenie w stosunku do najtańszej zwykłej pompy niech wyjdzie 250 zeta - potrzebujesz 14 miesięcy pracy pompy żeby się zwróciła. Niecałe 3 sezony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem energooszczędne chinki - po 360 chyba płaciłem. Moja stara pompa w chacie ciągnęła 50 wat na 1 biegu. Nowa bierze 6 - 7 wat. W zakładzie podobnie. Masz jakieś 18 zeta miesięcznie oszczędności. Różnica w cenie w stosunku do najtańszej zwykłej pompy niech wyjdzie 250 zeta - potrzebujesz 14 miesięcy pracy pompy żeby się zwróciła. Niecałe 3 sezony.

 

Kobra daj namiary na te pompy.

E tych pompach chyba nie za bardzo co sie psuc a awaryjność nawet pewenie jest niewielka..

ja mam lacznie 4 pompy klasa D. Napewmo po czasie sie zwróci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podajecie ilość zużytego ekogroszku to podawajcie jego parametry i może parametry na piecach. Piec mam od tyg i dopiero się uczę i poznaję co z czym i dlaczego tak...

Nie wiem czy zacząć kombinowanie od nastawień czy od próby różnych ekogroszków lub ten sam ekogroszek od różnych dostawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ,nie wiem o co u mnie chodzi ale mam podobne zużycie co tydzień mimo że średnia temperatur danego tygodnia jest bardzo różna.

spalam w granicach 9-10 kg groszku na dobę przy czym nie ma różnic czy danej doby średnia była -3 a innej doby +5, tak więc gdzie problem?

Piec to tłok 20 kw dość mocno przewymiarowany ale nie o to chodzi, ustawienia mam takie że producent kotła złapał się za głowę i powiedział że nie ma prawa się przy tych ustawieniach palić, a o dziwo pali się i to idealnie ,oczywiście kosztowało mnie to ładnych parę godzin i butelek piwa spędzonych w kotłowni.Działa jak należy tylko moje pytanie z kąt tak małe różnice spalania przy różnych temperaturach.

Mam też własną teorię na ten temat ale chętnie posłucham innych.

Jeżeli komuś będzie trzeba podam ustawienia.

Ekogroszek dobrej jakości, nie pamiętam dokładnie parametrów ale nie ma spieków ładnie się wypala a popiół niczym z papierosa i jest go nie wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra daj namiary na te pompy.

E tych pompach chyba nie za bardzo co sie psuc a awaryjność nawet pewenie jest niewielka..

ja mam lacznie 4 pompy klasa D. Napewmo po czasie sie zwróci

Ja zamawiałem u Jareckiego na kotly24 - nazywa się to chyba Gosha. 2 lata bangla bez problemu, oszczędność w zużyciu prądu jest naprawdę wyraźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ,nie wiem o co u mnie chodzi ale mam podobne zużycie co tydzień mimo że średnia temperatur danego tygodnia jest bardzo różna.

spalam w granicach 9-10 kg groszku na dobę przy czym nie ma różnic czy danej doby średnia była -3 a innej doby +5, tak więc gdzie problem?

Piec to tłok 20 kw dość mocno przewymiarowany ale nie o to chodzi, ustawienia mam takie że producent kotła złapał się za głowę i powiedział że nie ma prawa się przy tych ustawieniach palić, a o dziwo pali się i to idealnie ,oczywiście kosztowało mnie to ładnych parę godzin i butelek piwa spędzonych w kotłowni.Działa jak należy tylko moje pytanie z kąt tak małe różnice spalania przy różnych temperaturach.

Mam też własną teorię na ten temat ale chętnie posłucham innych.

Jeżeli komuś będzie trzeba podam ustawienia.

Ekogroszek dobrej jakości, nie pamiętam dokładnie parametrów ale nie ma spieków ładnie się wypala a popiół niczym z papierosa i jest go nie wiele.

 

"z kąt" to nie wiem. A jaki to kociołek? Nie podałeś jakie ocieplenie i powierzchnia domu ale 20kW to ostro pojechałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ,nie wiem o co u mnie chodzi ale mam podobne zużycie co tydzień mimo że średnia temperatur danego tygodnia jest bardzo różna.

spalam w granicach 9-10 kg groszku na dobę przy czym nie ma różnic czy danej doby średnia była -3 a innej doby +5, tak więc gdzie problem?

Piec to tłok 20 kw dość mocno przewymiarowany ale nie o to chodzi, ustawienia mam takie że producent kotła złapał się za głowę i powiedział że nie ma prawa się przy tych ustawieniach palić, a o dziwo pali się i to idealnie ,oczywiście kosztowało mnie to ładnych parę godzin i butelek piwa spędzonych w kotłowni.Działa jak należy tylko moje pytanie z kąt tak małe różnice spalania przy różnych temperaturach.

Mam też własną teorię na ten temat ale chętnie posłucham innych.

Jeżeli komuś będzie trzeba podam ustawienia.

Ekogroszek dobrej jakości, nie pamiętam dokładnie parametrów ale nie ma spieków ładnie się wypala a popiół niczym z papierosa i jest go nie wiele.

 

Jak masz dobrze ocieplony dom to zimno z zewnątrz dotrze dopiero po kilku dniach, a w międzyczasie temperatury na zewnątrz się ociepli i wszystko się wyrówna. Ja przy dzisiejszych mrozach mogę wyłączyć całkowicie ogrzewanie i może po 24h temperatura w środku spadnie mi z 1-2C, ale później aby to nadrobić spale więcej bo piec będzie pracował z dużo większą mocą. U mnie też spalanie waha się w granicach 12kg/24h i musiało by być kilka dni pod rząd zimniejszych aby spalanie zaczęło rosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...