Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

darase ja też mam wiadro sprawdzone w które wchodzi 11kg ale ja każde dodatkowo przed wsypaniem do zasobnika stawiam na wadze łazienkowej i też notuję wszystko.

W tym sezonie odpaliłem do tego celu excela i dodatkowo prócz ilości eko i czasu na jaki wystarcza notuję temperatury na zewnątrz, ustawienia na jakich chodzi kocioł oraz temperaturę spalin. niestety nie mogę porównać nawet samej ilości spalanego opału gdyż w zeszłym roku była zima o tej porze a teraz to nie wiem jaka pora roku jest bo w dzień bywa u mnie ponad 10stC na plusie a nie jak w grudniu zazwyczaj na minusie:lol2:

dodatkowo dopiero w tym sezonie mam DOBRZE ustawiony kocioł bo wcześniej to była walka z wiatrakami i dopiero to forum mnie nauczyło jak palić a nie jak ogrzewać kosmos:yes::yes::yes:

co do ocieplenia to dorwałem swego czasu kalkulator ociepleniowy jednej z firm i wyszło z niego że przy mojej konstrukcji ścian oraz materiale z jakiego jest zrobiona do osiągnięcia wskaźnika potrzebnego by dom dostał certyfikat energetyczny wystarczy 4cm styro więc moje 10 jest na pewno ok

Problemem jednak jest zarówno sposób w jaki ten dom został zbudowany- nie wiem jakie błędy popełniano podczas budowy w 1985 roku- oraz sposób w jaki wstawiono okna:mad: wymieniałem 1 żeby mieć wyjście na taras i okazało się że to stare jest na kołkach i pojechane silikonem nie wiem po co a pianki nie znalazłem ani grama. zatem dopóki okien nie wymienię to mam super wentylację i niestety spore straty chociaż przy ocieplaniu problem zmniejszono wstawiając styro w glify od zewnętrznej strony

 

Podsumowując zatem dopiero chyba następna zima da mi właściwy obraz tego ile potrzebuje mój dom opału na sezon.

a skoro wątek ma trwać 10 lat to nie omieszkam się do tego przyłączyć by żył tak długo:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - ja ważę też na wadze łazienkowej przed wsypaniem do zasobnika ekogroszek już w workach to wychodzi od 28 kg do 34 w jednym worku i po wsypaniu sumuję. Ha ha nie odliczam wagi samego worka bo pewnie większy jest błąd tej wagi niż waga samego worka. No całość wyników zapisuję na swojej stronie internetowej.

 

Patrzę na swoje notowania z ubiegłego roku to mam zapisane, że w pierwszych dniach grudnia temperatura osiągnęła nawet do minus 18 st C w nocy ( a spalanie 26,67 kg na dobę w czasie zasypu kosza) no to tak jak teraz u mnie na zewnątrz jest 5,4 st C toż to prawie wiosna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dobowe zużycie ekogroszku to obecnie ....kilka kilogramów. Nie wiem czy 5 czy może z 7 :)

Ale to dlatego, że od tygodnia palę mieszanką: groszek, miał i owies. Po prostu łopatka tego, łopatka tego, do wiadra i do zasobnika. Pali się to fajnie a efekty najlepiej widać w popielniku.

Gdy zobaczyłem wątek to zważyłem wiadro, którym nasypuję do zasobnika i wychodzi, tak z grubsza, że spalam poniżej 20 kg (ale więcej niż 15 :-) tej mieszanki na dobę.

Dom, po podłogach, z kotłownią 140 m2. Ściany trójwarstwowe, w tym 8-10 cm styropianu. Rodzina cztery osoby. Bojler 120 litrów. Najgorzej z dachem bo tam jest tylko 15 cm wełny w skosach i to czuć. Ogniwo Eko 15 kW z Ecoal.

Edytowane przez 1410
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darase

a co jest złego w wełnie???

jak sucha i położona zgodnie ze sztuką a nie na odp..... to działa i izoluje

sprawdziłem na swoim przykładzie, rozwinąłem na strychu i widzę różnicę po obu stronach czyli na strychu i poniżej.

w zeszłym roku grzałem przez niezaizolowany strop również poddasze i miałem tam pemperaturę powyżej 0 gdy na dworze był mróz -10st a w tym roku jest może 2st więcej niż na dworze zatem ciepło zostaje na dole i nie ucieka do góry

Robiłem sam i zanim się za to wziąłem to zbierałem wiedzę i porady przez pół roku i myślę że dobrze wyszło

więc twierdzę że wełna jest ok jeśli zrobione ocieplenie z głową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ona je niby przepuści jak przed nią na jego drodze stoi dach z blachy ceramiki czy czego tam ktoś nakładł??? potem pod spodem deskowanie i folia do tego więc jakoś tego promieniowania nie widzę ale może się nie znam

dajmy spokój tej wełnie na groszku się lepiej skupmy bo nas czp01 przegoni:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam nie goni - a właśnie przypomniałem sobie, że nie wyrobiłem się przed zimą aby docieplić stryszek nad poddaszem. Zakupiłem wełnę mineralną o grubości 10 cm - wrzuciłem ja na stryszek i tak została na deskach - no normalnie mi wstyd i trzeba temat na wiosnę dokończyć. Co prawda skosy i powała poddasza ma po 25 cm wełny mineralnej - ale wykombinowałem sobie, że docieplenie stryszku dodatkowo wyizoluje poddasze i złagodzi różnice temperatur:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj byłem w gościach i (oczywiście nie chcę tu pisać o imprezce) :-) ...rozmowa trochę zeszła na tematy grzewcze ...właściciel pokazał mi w kotłowni, stojący tam i nieużywany już ponad rok piec z podajnikiem na eko, a do instalacji wpięty zwykły śmieciuch. Bardzo to rozwiązanie sobie zachwalał.

Podobno nie mógł sobie przez dwa sezony poradzić z tym kotłem z podajnikiem. W domu było zimno, z pieca się lało, żonka była wnerwiona :)

A żeby nie było, że nie na temat - palił mu podobno, średnio 70 kg na dobę ...A najlepsze na koniec - domek ma niecałe 100 m2, moc pieca to 35 kW! :wtf:

Piec firmy Kotrem z Kłobucka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...