Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

16 marca zasypałem 3 worki, czyli 75kg starczyło od 16 do 27 marca czyli jakieś 6-6.5kg na dzien bo wczoraj wyciagnąłem do dna.

Przechodzę na system przepalania drewnem które chcę zuzyć i się przy okazji trochę pospzrątam w drewutni. Tak pewnie będzie przez najbliższy miesiać.

Jak dobrze liczę to od 1 grudnia do 27 marca spaliłem około 1625kg eko po 820zł/t. Nie jest żle jak na mój metraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to czym Wy Palicie? U nas wychodzi około 1500-2000kg na miesiąc a kupuje sie węgiel brunatny, orzech, kostka

 

to zależy od domu w dużej mierze. ale w okolicy też nie znam nikogo kto w nowym małym domu spala mniej niż 3-4t na sezon, a do tego ciągła walka z kotłem. ale raczej kupowali pierwszy z brzegu kocioł polecany przez pierwszego z brzegu instalatora. a przy budowie domu wychodzili z założenia że nic powyżej 12 cm marketowego styro na placki się nie opłaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ocieplenie kiepskie to muszą spalać dużo. Przy domku już średnio ocieplonym spalanie może być naprawdę niskie.

Walka z kotłem? Przy domkach które są średnio ocieplone walki nie ma. Kupuje się tani eko i pali...Tani ekogroszek nie jest problematyczny.Nie spieka się itd.

Żeby było w temacie,piec za dobę spalił mi około 7,5-8kg jareta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podzielcie się swoimi ustawieniami napiszcie jak długo podajnik podaje i jakie są przerwy nadzór czy te wyniki uzyskujecie na sterowniku z pidem. J a palę od miesiąca 140 m kw podawanie 8 sekund przerwa 52sekundy dmuchawa 22% gdy temperatura na piecu 52 spalam na dobe ok 10 kg gdy podniosę na 58st to spalanie 15kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za ostatnią dobę spalanie 13 kg eko Chwałowice :) a w tym sezonie do dnia dzisiejszego spaliłem 2655 kg.

 

U mnie poszło gazu za jakieś 2100zł ale ja nie mam tak wielkiego domu jak TY, nawyków nie zmieniałem, dalej u mnie w domu jest ciepło:) chciałem porównać koszty kotła a gazu, w zeszłym roku (podobna zima ) spaliłem 2200kg eko po 1000zł/ t a teraz widzę ze eko kupi sie nawet za 600-700złT Pale od połowy września pewnie do początków maja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grzaniem u mnie też jest tylko jeden priorytet ma być ciepło i komfortowo i tak jest jest ok. 23 z groszem w części salonowej w łazienkach więcej, a w sypialniach mniej.

 

Nie uzależniam grzania od żadnych godzin, taryf, faz księżyca czy zaćmienia słońca, jak temperatura w domu spada to kocioł więcej grzeje i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poważnie mówie że 1500-2000 idzie na miesiąc

Sam widzisz ze takie spalanie wysokie generuje same straty nie tylko na opale, ale rowniez na zuzyciu samego kotła, podajnika generowanie duzej ilosci popiołu ,codzienne chyba sypanie ekogroszku do zasobnika i wybieranie popiołu ,To wszystko dodatkowa robota i czas .Zeby to ograniczyc trzeba bedzie zainwestowac w ocieplenie budynku ,mozna tez zrobic to samemu styropian siatka klej zadna filozofia ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

busiarz sam odpowiedziałeś sobie na pytanie.. dom nie ocieplony.

Ba ocieplić to raz, dwa zrobić to dobrze= zachować ciągłość izolacji.

ile cm powinno być styropianu na ścianach i na suficie? I jakiego? To sie klei? A potem jak to otynkować?

 

ja mam zwykły piec a nie na eko i jakos wcale się nie zużywa a ma ze 30lat będzie mial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czym Wy Palicie? U nas wychodzi około 1500-2000kg na miesiąc a kupuje sie węgiel brunatny, orzech, kostka
2 tony polskiego brunatu to po wartości opałowej jest jak max 1 tona najbadziewniejszego miału kamiennego. Albo jakieś 700 kilo orzecha kamiennego z Ziemowita. Albo jakieś 600 kilo orzecha z Wesołej czy z Wieczorka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tony polskiego brunatu to po wartości opałowej jest jak max 1 tona najbadziewniejszego miału kamiennego. Albo jakieś 700 kilo orzecha kamiennego z Ziemowita. Albo jakieś 600 kilo orzecha z Wesołej czy z Wieczorka.

 

ja zuzywam 2tony orzecha lub kostki a nie brunatnego? Brunatnego to by poszlo 4 :D Poważnie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...