Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak na razie samo CWU - zużycie węgla od 3kg do 3,6 kg .

 

U mnie to tyle pokazuje razem o ogrzewaniem poddasza + dolnej łazienki :)

 

Samo CWU to od około 1,3 kg do około 1,8kg ..

 

Ale wyniki mogą być z lekkim błędem , bo mam wpisaną wagę standardową opału w SPP i może trochę oszukiwać , ale sądze że błąd nie większy niż 10% jak już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to tyle pokazuje razem o ogrzewaniem poddasza + dolnej łazienki :)

Samo CWU to od około 1,3 kg do około 1,8kg ..

 

Ale wyniki mogą być z lekkim błędem , bo mam wpisaną wagę standardową opału w SPP i może trochę oszukiwać , ale sądze że błąd nie większy niż 10% jak już

Też nie zmieniałem wagi w SPP. Ale mój piec to 25kW , dodatkowo wpięty kominek i tak od dłuższego czasu podejrzewam że szczątkowo ale dogrzewam też kominek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to tyle pokazuje razem o ogrzewaniem poddasza + dolnej łazienki :)

 

Samo CWU to od około 1,3 kg do około 1,8kg ..

 

Ale wyniki mogą być z lekkim błędem , bo mam wpisaną wagę standardową opału w SPP i może trochę oszukiwać , ale sądze że błąd nie większy niż 10% jak już

 

Sam wpisałem u siebie 5 g na sekundę, ale to chyba za dużo(palę rosyjskim miałem gdzie jest dużo kawałków 2-4 cm. Ktoś się orientuje ile powinno być bo piec chodzi non stop od listopada 2014 i nie chcę go wyłączać żeby sprawdzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wpisałem u siebie 5 g na sekundę, ale to chyba za dużo(palę rosyjskim miałem gdzie jest dużo kawałków 2-4 cm. Ktoś się orientuje ile powinno być bo piec chodzi non stop od listopada 2014 i nie chcę go wyłączać żeby sprawdzać?

 

Za kilka dni wsypię ruski opał (Energo 26MJ) i wtedy chce zważyć i wtedy mogę podać ile było , tyle że w moim przypadku i tak później najpierw chce spalić opał ze starych zapasów , więc znów będzie przekłamanie , tak długo aż się pozbędę starego opału ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni wsypię ruski opał (Energo 26MJ) i wtedy chce zważyć i wtedy mogę podać ile było , tyle że w moim przypadku i tak później najpierw chce spalić opał ze starych zapasów , więc znów będzie przekłamanie , tak długo aż się pozbędę starego opału ;)

 

Ok, ale Ty będziesz sprawdzał ekogroszek, a ja mam miał. Eko jest cięższy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni wsypię ruski opał (Energo 26MJ) i wtedy chce zważyć i wtedy mogę podać ile było , tyle że w moim przypadku i tak później najpierw chce spalić opał ze starych zapasów , więc znów będzie przekłamanie , tak długo aż się pozbędę starego opału ;)

 

Kaszpir. Kupilem ten sam eko co Ty. U mnie poszly ju dwa zasypy na cwu. Zobaczymy jak bedzie po starcie ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wpisałem u siebie 5 g na sekundę, ale to chyba za dużo(palę rosyjskim miałem gdzie jest dużo kawałków 2-4 cm. Ktoś się orientuje ile powinno być bo piec chodzi non stop od listopada 2014 i nie chcę go wyłączać żeby sprawdzać?

 

Nie paliłem ruskim miałem

Mam groszko-miał i do niego wpisane 4,2g/sek

typowy ekogroszek podobnie 4,2 pod 4,3grama

 

 

W zależności od miału, gęstości wpisuje się od min. jakiś 3,8g pod 4,7grama

Ważysz np. 2worki, wsypujesz, sprawdzasz ile spalił i porównujesz z licznikiem wprowadzając daną korekcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie paliłem ruskim miałem

Mam groszko-miał i do niego wpisane 4,2g/sek

typowy ekogroszek podobnie 4,2 pod 4,3grama

 

 

W zależności od miału, gęstości wpisuje się od min. jakiś 3,8g pod 4,7grama

Ważysz np. 2worki, wsypujesz, sprawdzasz ile spalił i porównujesz z licznikiem wprowadzając daną korekcję

 

Dziękuję za informację, w weekend sprawdzę bo te 5gram to na pewno za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podać całoroczne zużycie opału , czyli z całych 12 miesięcy :) (CO+CWU)

 

Sezon grzewczy - końcówka września do końca kwietnia - razem 2,25 tony opału , w tym 2 tony miału po 570zł , reszta to ekogroszek podobno Chwałowice kupiony w 2013r po 800zł za tonę.

 

Od końca kwietnia do teraz ogrzewam wodę kotłem.

Idzie mi od około 1,3 kg na dobę do około 1,8kg , teraz idzie trochę więcej bo grzejniki od poniedziałku pootwierane ...

 

Poza sezonem grzanie ciepłej wody to 2 załadunki opału , czyli jeden załadunek około 120kg starczał mi na około 2 miesiące.

 

Może być jakaś niedokładność , ale jak już to minimalna.

 

 

Czyli całoroczny koszt ogrzewania mojego domu (165m2) (CO+CWU) kosztował 1540zł.

Czyli za cały rok grzania poszło u mnie około 2,5 tony opału , w tym 2 tony taniego (kiepskiego) miału po 570zł.

 

Jestem zadowolony. Mój dom nie jest jakiś niesamowicie super energooszczędny. Nie mam drogich okien , nie mam płyty fundamentowej , nie mam materiałów ociepleniowych z najwyższej półki ..

Dodatkowo dom jest umiejscowiony w pradolinie Wisły , niedaleko mam Wisłę i 2 jeziora i w zimę jest u mnie o kilka stopni (3-4) zimniej niż Toruniu.

Czasami patrząc na termometr mam temperatury jak w Suwałkach ;-)

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest sens. NIe lepiej kupić energooszczędną? A starą sprzedać albo mieć na zapasie.

Normalna to znaczy jaka (model)?

Ja mam 3 pompy VILO, i też się zastanawiałem ile by mnie kosztowało zainwestowanie w elektroniczne i kiedy mi się to zwróci, na maxa moje wezmą nawet 105W,

 

Ja u siebie jeszcze nie odpaliłem pieca, od kwietnia CWU grzały mi solary i nie miałem potrzeby. Mam jeszcze trochę smieciowego drewna wieć napewno do konca września i trochę pażdziernika obskoczę zanim zacznię się regularne dogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Jak zdecydujesz się na pompy energooszczędne musisz o jednej rzeczy pamiętać.

 

Skorpion, którego posiadasz ma domyślnie nastawę na płynna praca pompy c.o.

To jest dla klasycznej pompy, przy wyższej nastawie CWU od CO obroty klasycznej pompy są zwalniane przez sterownik Skorpion

 

Jak kupisz pompę energooszczędną taka praca jest niedopuszczalna, musisz koniecznie pamiętać, aby w menu pomp wybrać skokowa praca pompy C.O.

To bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdecydujesz się na pompy energooszczędne musisz o jednej rzeczy pamiętać.

 

Skorpion, którego posiadasz ma domyślnie nastawę na płynna praca pompy c.o.

To jest dla klasycznej pompy, przy wyższej nastawie CWU od CO obroty klasycznej pompy są zwalniane przez sterownik Skorpion

 

Jak kupisz pompę energooszczędną taka praca jest niedopuszczalna, musisz koniecznie pamiętać, aby w menu pomp wybrać skokowa praca pompy C.O.

To bardzo ważne.

 

Pompy już kupiłem ale one są po stronie zamkniętej układu. Pod skorpionem podpięte są standardowe stare nie eneergooszczędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...