Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Witam wszystkich.

To mój pierwszy sezon na nowym kotle.W ubiegłym roku zwykły zasypowiec defro.W tym od 25 września pracuje RbR12(nowy ster,palnik batory 25)Pale ruskim z firmy Energo(kupiony latem w cenie hurtowej).Na dole mam 60m2 podłogówki,góra to 3 grzejniki buderus ,drabinka w łazience i 20m2 podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Do tej pory srednie zużycie ok.7,5kg na dobę.Całkowite zuzycie 217kg.W domu 21,5 -22 stopnie.

Piszcie przy jakich grzejnikach macie temperatury w domu,bo to diametralna roznica bo przy ściennych temp,jak powyżej to lodownia ale przy podłogówce to optymalna dla człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie za ostanie dni wynosi od 8 do 9,5kg..[wszystko zależne ile cw idzie ] Palę najtańszym Jaretem. Temp 23 stopnie....gdy było 22 to dowiedziałem się że cieplej jest chyba na polu :D

 

Dom 240m2 po podłogach ....górskie rejony :)

U mnie spalanie około 8 kg.

A gdzie dokładnie mieszkasz bo ja koło Nowego Sącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam, o tych waszych żonach :lol2: wyślijcie je na porządne badania tarczycy, łącznie z przeciwciałami anty TPO , anty TG, usg i oczywiście nie tylko TSH, ale też fT3 i fT4. Zapomnijcie, że skierowanie wystawi wam lekarz rodzinny, on wystawia tylko na TSH i jak jest "w normie" , tzn do 3, to wszystko ok i koniec diagnostyki. Ja miałam 1,5, i znalezienie lekarza który miałby tsh w odwłoku, zajęło mi parę lat. Ale jak znalazłam, to z miejsca się okazało, że mam niedoczynność tarczycy, że kołatania serca to nie nerwica, tylko objawy owej niedoczynności, podobnie jak bóle dłoni i krzyża w pasie biodrowym. Od lat nie jest mi już zimno, i nic mnie nie boli. I nic nie kołacze ;). Pan doktor miał mnóstwo do powiedzenia o swoich kolegach po fachu endokrynologicznym, ale nic pozytywnego.

To się nazywa choroba Hasimoto i jest nieprzewidywalna, autoagresywna, częściej podobno u kobiet, efekt uboczny ciąży. Jedne babki tyją, inne łysieją, , inne chodzą jak śnięte i nic im się nie chce. Większości jest zimno i część bardzo ciężko znosi upały. A tsh jak najbardziej w normie :bash: czyli jedyne badanie znane naszym lekarzom.

Leczy się objawy jedną pastylką dziennie ;)

I po co się męczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie idzie około 5-6 kg opału na dobę (CO + CWU) , całość domu ogrzewana.

 

Ostatni zasyp 12 października :)

 

Zostało jeszcze sporo w podajniku , więc jeszcze trochę podziała ...

 

Poprzedni zasyp około 120kg starczył mi na 29dni :)

Ale większość czasu było grzane tylko CWU , ale później chyba z tydzień lub trochę więcej już było też CO .

 

Na razie idzie malutko opału :)

 

I to cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nowy załadunek opału , poprzednie około 100kg starczyło na 16 dni , czyli spalanie wyszło około 6,5 kg ekogroszku na dobę ...

Dom w całości ogrzewany , łącznie z CWU

 

Cos małe to spalanie koledze wychodzi a jaka temp. Podlogi? Albo ile puszczasz na podloge bo ja 28stopni to z cwu tylko na to idzie mi 6-9kg a z grzejnikami jakies 15. Dom155m2 podlogowka i góra grzejniki. Temp. W domu 21-23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...