Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@kaszpir007 - rewelacyjne masz te wyniki - mi wczoraj skoczyło zużycie z 12,5 kg na 16,3 kg ale było zimno na dworze .

 

No nie ukrywam że się cieszę :)

 

Choć cudów nie ma ...

Powoli robi się coraz zimniej (w tym tygodniu miałem już dwa razy -4 stopnie na zewnatrz) , jest zimny wiatr i dom się wychładza ...

Więc powoli zaczyna spalanie wzrastać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli można zapytać ile spalacie grochu przez rok.U mnie od trzech lat na CO i CWU wychodzi 3t chyba jakiegoś ruska chociaż sprzedawca uparcie twierdzi że jest polski ale nie potrafi podać jego nazwy.Mam go u siebie na podwórku luzem po 630zł i suchutkiego jak pieprz to specjalnie nie dociekam czy faktycznie jest polski.Czy to dobry wynik?.Dom to parterówka 130m2,instalacja mieszana podłogówka+grzejniki kocioł niestetyy mocno przewymiarowany 19kw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dokładniej ...

Chodzi o cały rok , czy o sezon grzewczy ?

 

U mnie poprzedni sezon grzewczy (koniec września do końca kwietnia) to około 2,2 tony opału .

 

Później poza sezonem grzewczym jeden załadunek starcza mi na około 2 miesiace , czyli cały rok to około 2,5 tony

 

Więc jak 3 tony na cały rok to nie jest źle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kaszpir o to mi chodziło.Opał zawsze kupuję w czerwcu a więc od czerwca do czerwca starcza mi 3t,a więc nie jest żle.Pewnie przy kociołku z 10,12 kw mógłbym jeszcze zaoszczędzić.To i tak jest połowa tego co płaciłem mieszkając w bloku i opłacając 60m mieszkanie wychodziło za CO,CWU 4,5 tys za rok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir świetne wyniki. U mnie załadunek 100kg perły starczył na 7dni ,co daje 15kg przy ostatnich temparaturach w okolicach zera. Teraz zasypałem jeden worek chyba ekoreta co miałem luzem i reszta perła. Od razu widać ze ekoret się inaczej pali, robi taki twardy spiek żużlowy ale i szybciej dochodzi i nawet przebija zadaną. Zaobaczymy co bedzie jak się wymieszają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak włąsnie wczoraj zrobiłem, lekko jeszcze przysłonę przynknąłem, ale nastawów nie zmieniałem bo się bałem że jakoś mniej tego węgla będzie w palniku, rano spojrzałem to nie było najgorzej, dziś jeszcze zejde z wiatrem na mniej, choć zrobiłem mieszankę to może za chwilę pociągnie też perłę. Mogłem sypać po 1/2 worka, ale ekoret workowany ospbiście to czasem i ze 40kg jest nasypane w duzym jutowym worku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zasypałem jeden worek chyba ekoreta co miałem luzem i reszta perła. Od razu widać ze ekoret się inaczej pali, robi taki twardy spiek żużlowy ale i szybciej dochodzi i nawet przebija zadaną. Zaobaczymy co bedzie jak się wymieszają.

Przywiozłem właśnie 4 worki Perły. Jest lekko wilgotna, więc niech przy otwartych workach się podsuszy. Żeby tylko wstrzelić się w zbliżone temperatury na zewnątrz. I tak na pierwszy ogień pójdą 2 worki Wesołej żeby zobaczyć na ile godzin starczą. Później tak samo Perła a na koniec zrobię mieszankę. Powiedźcie ja najlepiej mieszać. Czy wsypując np.5kg Perły i na to 5kg Wesołej i tak do skutku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No i dziś następny załadunek ...

 

Niestety zrobiło się zimniej (dziś miałem -4 stopnie) , w tygodniu mocno wiało a i same dni już chłodniejsze niż wcześniej ...

 

Tym razem załadunek około 100kg starczył na 10dni , czyli wychodzi około 10kg na dobę.

 

Dzisiaj już zakończyłem stary opał (podobno Chwałowice (choć jakaś końcówka jest w podajniku jeszcze) i teraz w podajniku w większości jest opał Energo 26MJ , więc sądzę że za 1-2 dni już zacznie się palić opał syberyjski ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czytam i nie dowierzam hehe u mnie 2,5 t spalił od października do dzisiaj, dlatego prosiłbym o pomoc:

piec ciepłomax 25 kw: temperatura nastawiona 56 stopni, ustawienia:

czas podawania 7 sek.

czas przerwy 56 sek.

obroty dmuchawy 04

Pompa przy wyjściu z pieca na 1 biegu, natomiast druga pompa, która pcha do domu na drugim biegu

Powierzchnia ogrzewana - 215m2. Instalacja mieszana (podłogówka + grzejniki), dom ocieplony

Boję się co będzie przy dużych mrozach, 2,5 tony to spali chyba w miesiąc hehe

Co byście doradzili zmienić w ustawieniach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czytam i nie dowierzam hehe u mnie 2,5 t spalił od października do dzisiaj, dlatego prosiłbym o pomoc:

piec ciepłomax 25 kw: temperatura nastawiona 56 stopni, ustawienia:

czas podawania 7 sek.

czas przerwy 56 sek.

obroty dmuchawy 04

Pompa przy wyjściu z pieca na 1 biegu, natomiast druga pompa, która pcha do domu na drugim biegu

Powierzchnia ogrzewana - 215m2. Instalacja mieszana (podłogówka + grzejniki), dom ocieplony

Boję się co będzie przy dużych mrozach, 2,5 tony to spali chyba w miesiąc hehe

Co byście doradzili zmienić w ustawieniach,

 

Przejdź na wątek "ustawienie sterownika na ekogroszek" , bo w tym wątku podajemy zużycie opału ...

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...