Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja na drugi sezon też w paru pokojach zakładam termostaty aby doprecyzować temperaturę np. w pokojach na poddaszu na wiosnę i wczesna jesienią pokoje zbytnio mi się przegrzewają b tam dobija mi grawitacja, a na dole w pobliżu kominka na dwóch grzejnikach też się przydadzą bo jak czasem zapalę w kominku to grzejniki niepotrzebnie mi przez jakis dłuższy czas grzeją zanim ciepło dotrze do czujnika na przedpokoju :)

 

Hmm tylko muszę zebrać informacje jakie termostaty na grzejniki będą dobre i nie za drogie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie analizuję Wasze osiągnięcia w kwestii wielkości spalania i dochodzę coraz bardziej do wniosku, aby używać tani opał. Obecnie nie palę niczym wyszukanym (750 zł / tona z workowaniem - dosyć drobny "retopal" ze sporą ilością miału) i przez 2 mies. poszło 800kg. Jest trochę spieków i tygodniowo na 100kg cała taca z górka jest do wysypania. Co prawda nie ma zimy, ale 2 stówy w kieszeni są w porównaniu z bardziej kalorycznym towarem.

 

P.S. Na moich termostatach musi być > 3 bo nie utrzymałbym 22-23 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal kombinuję ze zmniejszaniem mocy i ostatnio wyciągnąłem koronę i zatkałem część otworów. efekty są na moim wątku na razie częściowe ale jestem zaskoczony ponieważ mimo spadku temperatury spalanie również spada(chyba) więcej będę wiedział jak spalę cały zasobnik po tej zmianie.

Niestety w lato nie grzeję CWU groszkiem(olej opałowy) więc nie robiłem prób innych groszków. Ten sezon przeznaczam na naukę palenia po 2 zmarnowanych i mam nadzieję że przyszły będzie wart pochwalenia się efektami

Co do termostatów to moje stare Valvexy na 4 trzymają jakieś 22-22,5st -staram się trzymać 22(bariera psychologiczna mojej żony- jak widzi na termometrze 21,9 to twierdzi że marznie:D )

czp01 warto założyć wszędzie bo możesz mieć pełną kontrolę nawet wtedy gdy Ci będzie grawitacja pchała. Nie warto przepłacać za jakieś wodotryski chyba że chcesz sterowane elektronicznie to i po 100zł możesz za sztukę zapłacić:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam nie wodotryski - bo z wodotrysków to mam bruliego i jest ok.

 

To mają być dobre i niezawodne termostaty ale zupełnie normalne - a nawet nie przeszkadza mi czy będą miały skalę w punktach 1 do 5 czy w stopniach C to zupełnie obojętne :)

 

Myślę że 60zł/szt kompletny zestaw i powinienieś być zadowolony z efektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat palenia latem (podgrzewanie wody) węglem czeskim (wrokowany ) i ekoret (luzem) i przy podobnych ustawieniach piec maił zapotrzebowanie o 35% mniejsze przy Ekoret ! Czyli reasumując nie ma żadnej oszczędności przy paleniu latem tańszym węgem tylko częściej zaglądamy do kotłowni (zasyp, czyszczenie itp.). Piszę to z mojego doświadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...