Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Carbon RN z castoramy 24MJ. 125 kg wystarczyło na 16 dni czyli średnia dobowa 7,8kg. Nowy zasyp 125 kg czarnej perły i obniżenie temperatury na parterze z 23*c na 22,8 histereza 0,1*C.

Rezygnacja z krzywej grzania i przejście na regulatory pokojowe(piętrowe) drażniła mnie trochę ponad 1kWh prądu na pompy dziennie. Zawór 4d otwarty ręcznie na ok 50% bo cholerny ecoal nie potrafi sterować zaworem z wyłączoną pompą a przez 4d zasilane są dwa piętra. Rozwiązanie coś ala Maher tylko trochę na ubogo:)

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie październik. Sezon grzewczy rozpoczęty 4 października. temperatury w domu 22-23*c.

spalone zostało 227kg ekogroszku (czarna perła i carbon RN jeden i drugi 24 MJ).

Średnie dobowe spalanie 7,33kg

Koszt całkowity 167 zł

Koszt dobowy 5,41zł

 

Oraz 3 razy palone w kozie - kilka patyków i 8-10 kostek brykietu (ile dokładnie spaliłem w kozie podam po sezonie)

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulibob, jaka powierzchnia? Pierwszy sezon?

 

116 użytkowej po podłodze ok 145m + garaż dwustanowiskowy nieogrzewany oddzielony od domu 20cm styro. . Tak pierwszy sezon no może półtorej ogrzewanie było uruchomione w połowie marca i wtedy spalone zostało ok 0,5t czeskiego węgla na wygrzewanie podłogi i dosuszanie tynków.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni załadunek czarnej perły 125kg starczył na 13 dni - w weekend nas nie było.

teraz znowu perła ale i tem tylko 2st na zewnątrz. Generalnie w weekend wyczysciłem sitko od pompki na piecu bo coś słabo szło na wymmienik i szumiała. Teraz znowu jest spokój, pompki na min a wdomu ciepło i do kotłowni nie zagladam chyba ze odsunąc popół z palnika. NIe wyrzyucany już 3 tydz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ta czarna perła słabo się pali tzn tworzą się olbrzymie spieki wielkości kalafiora. Raz jak nie zaglądałem do pieca 2 dni to aż deflektor spadł taki wielki spiek powstał :( Korekta nadmuchu na -10 (max) nie wiele pomaga. Teraz mieszam 3 worki Primum ok 28mj (superopal.com) z czarną perłą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie palę miałem od Energo. Miał niby 22MJ , ale czy tyle ma to nie wiem ...

Idzie go wiecej niż ekogroszku niby 26MJ od Energo , ale też jest o 40% tańszy od ekogroszku ...

 

Załadunek około 110kg starczy mi na 10dni , czyli wyszło spalanie około 11kg na dobę.

 

Czyli dziennie na CO + CWU poszło około 5,5zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz jak widze zestaw z ciepłomierzem, jak dobrze wprowadziłeś kaloryczność (25MJ) i cenę za tonę (520zł), to wg ciepłomierza

koszt kWh dobowo wynosi 8,4gr i całościowo niecałe 12zł za dobę, średnio pracuje na ok.6kW, energia dobowa 138,3kWh

 

generalnie taniocha, tyle,że rokita deko brudzi i trzeba częściej omiatać kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ta czarna perła słabo się pali tzn tworzą się olbrzymie spieki wielkości kalafiora. Raz jak nie zaglądałem do pieca 2 dni to aż deflektor spadł taki wielki spiek powstał :( Korekta nadmuchu na -10 (max) nie wiele pomaga. Teraz mieszam 3 worki Primum ok 28mj (superopal.com) z czarną perłą.

 

Mam podobnie przy rosyjskim weglu. Do tego w spory żużowy spiek wtopione są niedopały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz jak widze zestaw z ciepłomierzem, jak dobrze wprowadziłeś kaloryczność (25MJ) i cenę za tonę (520zł), to wg ciepłomierza

koszt kWh dobowo wynosi 8,4gr i całościowo niecałe 12zł za dobę, średnio pracuje na ok.6kW, energia dobowa 138,3kWh

 

generalnie taniocha, tyle,że rokita deko brudzi i trzeba częściej omiatać kocioł

 

Ten zestaw co mam to czyszczenie zajmuje mi dosłownie minutę, także nie narzekam. Gorzej jak bym musiał pół kotła rozkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie palę miałem od Energo. Miał niby 22MJ , ale czy tyle ma to nie wiem ...

 

Idzie go wiecej niż ekogroszku niby 26MJ od Energo , ale też jest o 40% tańszy od ekogroszku ...

 

Załadunek około 110kg starczy mi na 10dni , czyli wyszło spalanie około 11kg na dobę.

 

Czyli dziennie na CO + CWU poszło około 5,5zł

 

Dom z podobnymi parametrami, dzienne zużycie gazu to 2 m3 czyli 4,2 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom z podobnymi parametrami, dzienne zużycie gazu to 2 m3 czyli 4,2 zł.

 

A ile w tym kominka?? i jaka temp w domu. Ja dzisiaj odpaliłem kozę i 24-36h będę miał temp obniżoną na podłogówce.

wyk.jpg

 

Trochę zszokowało mnie spalanie jak małem -4 -6 w nocy wyszło mi ąz 15kg przestawiłem krzywą dla podłogówki i powinno być lepiej.

 

Dzisiaj zasypałem już węgiel na jutro:) 125kg Czarnej perły starczyło na 13dni średnia dobowa 9,6kg, 6,73 zł na dobę 3 razy palone w kozie. Teraz idzie 60% CP i 40% bartexa gold

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom z podobnymi parametrami, dzienne zużycie gazu to 2 m3 czyli 4,2 zł.

 

Brawo ty ...

 

A tak serio szczerze mówiąc mało mnie intersuje ile zużywasz gazu , bo jakbyś nie zauważyłem że temat dotyczy zużycia ekogroszku ...

 

Mam 2 bardzo dobrych znajomych ,którzy metrażowo mają podobne do mnie domy , troszkę słabiej ocieplone i wiem ile zużywają gazu i jakie mają koszty i wiem że koszty ogrzewania mają duuuużo wyższe od moich ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka.

Ostanio zgłaszałem reklamację komina i z serwisantem zeszło na ekogroszek. Wymienił śmieciucha na eko mówił że latem na CWU poszło mu 1,5tony a teraz (przy ok 5*C ) spalał dwa worki na dobę. Te liczby wydały mi się nierealne tak samo jak jemu moje. Dom 180m, ocieplenie 10cm kocioł jakiś no name (nazwy nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo ty ...

 

A tak serio szczerze mówiąc mało mnie intersuje ile zużywasz gazu , bo jakbyś nie zauważyłem że temat dotyczy zużycia ekogroszku ...

 

Mam 2 bardzo dobrych znajomych ,którzy metrażowo mają podobne do mnie domy , troszkę słabiej ocieplone i wiem ile zużywają gazu i jakie mają koszty i wiem że koszty ogrzewania mają duuuużo wyższe od moich ...

 

Ja też mogę dopisać o kosztach zużycia gazu, bo w starym domu grzeje gazem : ostatni miesiąc poszło 0m3 gazu za 0zł (plus abonament) także tego wyniku nikt nie przebije, co prawda piec jest wyłączony i temperatura w domu równa jest temperaturze na zewnątrz ale to można pominąć jak kilka postów powyżej. Co prawda jak przyjdą mrozy i trzeba będzie dogrzewać do 7C tokoszty się zwiększą i za zeszłą zimę wyszło ok 1200zł

 

A tak na poważnie w nowym domu 150m2 średnio ocieplony i 22C w całym domu ostatnie 7dni poszło średnio 9,2kg/24 ekogroszku za 6,7zł/24h.

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...