Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Hej ostatnio znalazlem jakies info o jakichs zawirowywaczach. To cosjakos wplywa na spalanie osiagi i sprzet?czy warto

 

Warto jeśli masz wysoką temp. spalin i chcesz ją obniżyć [odzyskać ze spalin więcej ciepła] a przy tym masz szerokie kanały spalinowe.

 

A'propos tematu wątku ostatnie zużycie mam na poziomie 12,5 kg / dobę Pieklorza z Piekar.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie 100kg taniego ruskiego miału z Energo starczyło na 7dni , więc spalanie około 14,3kg.

 

Z miału nie do końca jestem zadowolony niestety.

Fakt tani (510zł z przesyłką) ale ma bardzo małą gramaturę i przez to trzeba mocno dmuchać , a przy mocnym dmuchaniu spieka się i powstają ładne figurki żużlowe (dobrze że się nie koksuje). Tragedii nie ma , ale nic takiego nie miałem z ekogroszkiem z Energo.

Jest też mniej kaloryczny i to zauważalnie od ekogroszku Energo Extra.

Następny problem , to z powodu tak małej gramatury i że jest wilgotny to lubi się "zawiesić" w podajniku ...

 

Spróbuję poprowadzić go na mniejszym nadmuchu , tyle że jest małe pole do "manewru" bo mała gramatura nie pozwala na zbyt słabe dmuchanie ...

 

Tragedii nie ma i to najlepszy miał jaki miałem , ale też idealny nie jest ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za wczoraj 15 kg pomimo 1dniowego ocieplenia ale wiało jak.... :( Nie mam e coala podpiętego pod neta i codziennie rano spisuję licznik i wrzucam do exela. Przy regulatorach pokojowych to też różnię może być zależy jak się uceluje w cykl grzania przy spisywaniu. Ustawiłem pracę cykliczną 5/25min zobaczymy co to da? Bo narazie to potrafi 7h piętro grzać piętro zanim się dogrzeje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem zapytać o ten zawirowywacz spalin oraz o regulator ciągu kominowego. Temp spalin u mnie sięga 160-170* - cholernie wysoka.

 

Szukałem w ncie ale nie znalzłem gdzie można dostać taki zawirowywacz i jak go zainstalować w skamie. RCK już znalazłem z tym, że, która wersja byłaby najlepsza w dzuałaniu, ta na rurę czy może ta pod czopuch?

 

Muszę zakupić 1 z dwóch urządzeń bo za dużo ciepła idzie w komin.

 

Sory za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem zapytać o ten zawirowywacz spalin oraz o regulator ciągu kominowego. Temp spalin u mnie sięga 160-170* - cholernie wysoka.

 

Szukałem w ncie ale nie znalzłem gdzie można dostać taki zawirowywacz i jak go zainstalować w skamie. RCK już znalazłem z tym, że, która wersja byłaby najlepsza w dzuałaniu, ta na rurę czy może ta pod czopuch?

 

Muszę zakupić 1 z dwóch urządzeń bo za dużo ciepła idzie w komin.

 

Sory za offtop

 

Skamp ma wymiennik poziomy więc chyba nie można dać tam zawirowywaczy. Ja mam zawirowywacze ale to sa kanały pionowe. Dzwoniłeś do Skamp-a i co mówili??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem pracę cykliczną 5/25min zobaczymy co to da? Bo narazie to potrafi 7h piętro grzać piętro zanim się dogrzeje

 

U mnie podłogówka chodzi na pracy cyklicznej, jedynie w okresach przejściowych pracę cykliczną wyłączam. Po to to ustawiam aby nie wyziębić podłogówki i piec nie był zalewany zimniejszą wodą, a im mniej piec pracuje z większą mocą tym jest ekonomiczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sruba patrzę na Twój sterownik:

https://esterownik.pl/device/12161

spalinami grupowe spalanie szarpie od ok.60 po 140st.C i taki wykres-piła. Co innego, jakby stale wisiały na poziomie 160, wówczas można gdybać czy kocioł nie jest dobrany na styk, przy takim przerywanym cyklu to musisz sobie średnią wyciągnąć między temp. 60st.C a 140st.C, średnia wypadnie gdzieś w okolicy 100st.C, moim zdaniem zawirowacze zbędne. Możesz przełączyć na sterowanie ręczne i tak dobrać parametry pracy, aby ledwo dobijał do zadanej, wówczas linia spalin będzie bardziej pozioma

 

160-170 na stanowisku badawczym oznacza prace w okolicy mocy znamionowej, czyli tutaj osiąga się najlepsze wyniki i parametry, najlepsza wymiana ciepła. Nie miej nie notujesz takich temp. patrząc na dzisiejszy wykres

 

zawirowacze idzie dorobić, będzie jednak ciut zabawy przy czyszczeniu kotła.

Normalnie sa one u nas w kotle V-klasy Skamp-PV, bo tam są ciągi pionowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu przy obecnych warunkach ( noc około -4 do -5, dzień w okolicach 0 ) pali 30 - 32 kg miału 21. Co daje koszt rzędu 10 - 11 PLN za wytworzone około 130 - 140 kWh na CO i CWU. W zakładzie pali około 20 - 23 kg tegoż samego miału, niestety z niższą sprawnością - to wina palnika rynnowego który słabo sobie radzi na mocach rzędu 3,5 - 4 kW. W każdym razie te 20 kilo to koszt rzędu 7 PLN, z czego kocioł robi około 80 kWh na CO i CWU. W domu kWh wychodzi mi po około 7,5 grosza, w zakładzie po około 9 groszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy producent samochodu zablokował Ci możliwość jazdy na 5 biegu przy 35 km/godz. ;) ?

 

No racja... ale co mam zrobić jak piec i tak sie odstawia a w domu ciepło. Chodzi non stop i woda z wymuennika nie idzie zimna na niego.

Co do zawirowaczy to ja mam coś podobnego zrobiłem z kawałka odopafkowej blachy chyba 1mm i działa chyba 5 sezon.

IMG_1736.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-huaNtWt8ERI/VGtA7TLmmdI/AAAAAAAAAbU/JFDlutFEQ1Q/s1600/IMG_0233.jpg

 

Ostatnio spalone 100kg perły w niecałe 7 dni. Teraz mieszanka perła + gold zmieszałem dosypując po 1/2 worka. Znowu jadę wiec zostawiam kocioł i czasem małżonka zaglądnie jak nie zapomni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 kg na dzień bartex silver masakra za dużo.. duże temp.spalin mam jak potrzebuje więcej ciepła czopuch gorący myślę tam zamontować jakąś wężownice albo płaszcz wodny.. spróbuję jeszcze z tą klapka.. bo przy otwartej wyczystce nic się nie zmienia. Czy wy mieliście problem z qysoka temperatura spalin..pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spalanie skoczyło masakrycznie. Spalanie od około 15kg idzie ciągle w górę i za dziś poszło 18,5kg a za dziś to pewnie skoczy do około 20kg. W nocy temp oscylowała w okolicach -13stopni na polu/dworze :).Do tego lekki wiatr. W domu utrzymuje 23 ...Pale najtańszym miałem o kaloryczności nie znanej :) Do tego jest mokry. Jak na takie "coś" to spala się fajnie. Generalnie patrząc na koszta to mam tanio:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość niskie temperatury spalin.

Komin Leier izolowany FI200 z wkładem.

 

Budynek ogrzewam do 12C.

Przy ostatnich mrozach -10C przy podgrzewaniu podchodziło do 80C ale większość czasu utrzymuje się w okolicach 55C.

Czy przy takich temperaturach spalin coś się może stać z kominem ceramicznym czy też nie warto się tym przejmować?

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem zapytać o ten zawirowywacz spalin oraz o regulator ciągu kominowego. Temp spalin u mnie sięga 160-170* - cholernie wysoka.

Zerknij do mojego sterownika na dole link .Zobacz w statystykach dzisiaj godz 10;05 zostały na wymiennik włozone zawirowywacze widac jak spadła temperatura spalin ze 150* na 105* i obnizyło sie spalanie .Jechałem narazie bez tych zawirów bo sa upiedliwe w czyszczeniu na połkach poziomych ale jednak jak sa to cos to widac daje :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do mojego sterownika na dole link .Zobacz w statystykach dzisiaj godz 10;05 zostały na wymiennik włozone zawirowywacze widac jak spadła temperatura spalin ze 150* na 105* i obnizyło sie spalanie .Jechałem narazie bez tych zawirów bo sa upiedliwe w czyszczeniu na połkach poziomych ale jednak jak sa to cos to widac daje :rolleyes:

 

Zależy jaki masz dostęp do półek? Ja mam duze dźwiczki to mogę zawitowacz wyciągnąć czyszczę i wkładam go z powrotem. Na nim tez dużo pyłu siada. Ostrze ze zimno u was na Pomorzu było około -1 w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...