Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zerknij do mojego sterownika na dole link .Zobacz w statystykach dzisiaj godz 10;05 zostały na wymiennik włozone zawirowywacze widac jak spadła temperatura spalin ze 150* na 105* i obnizyło sie spalanie .Jechałem narazie bez tych zawirów bo sa upiedliwe w czyszczeniu na połkach poziomych ale jednak jak sa to cos to widac daje :rolleyes:

 

Dzięki Marcus. Rzeczywiście widać, że spalanie spadło. Została mi gdzieś blacha jakaś z budowy więc dorobię taki zawirowacz spalin.

 

Nie wiem tylko gdzie go umieścić dokładnie, ale to zapytam Jareckiego.

 

Co do czyszczenia/omiatania kotła codziennie to dla mnie osobiście ciężka opcja ;) Nie bardzo by mi się chciało - 1 w tygodniu to jest u mnie standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o 9wiatej czyszczenie wymiennika wiadac na wykresie jak po jednej dobie spada sprawnosc kotła .Najlepiej czyscic kocioł omiatac codziennie dla uzyskania najlepszej sprawnosci ;):rolleyes:

 

 

Kiedyś to u siebie sprawdzałem i nalot grubości milimetra nie robił mierzalnej różnicy w sprawności, dopiero gdy było 2-3 mm zaczynała powoli spadać, a temp. spalin wyraźnie rosnąć.

 

Używając ciepłomierza wypraktykowałem u siebie czyszczenie co drugi pełny zasyp, czyli co ok. 300 kg węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze nalot 1mm nie robi róznicy u mnie wymiennik jest jeszcze po paleniu drewnem i ma osady dopiero dochodzi do siebie bo podajnikiem pale dopiero od tygodnia ,ale juz widac goła blache wiec bedzie jeszcze lepiej .jakby nie było po czyszczeniu i z zawirami jest mniejsze spalanie opału i nizsza temperatura spalin:rolleyes:

Nikt nikomu nie kaze codziennie omiatac kotła ale jak ktos lubi to czemu nie ,duzo tez zalezy od czystosci spalin a na to ma wpływ budowa palnika, kotła ,opał ,sterownik itd.;)

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Podsumowanie grudzień Co i CWU:

Spalone 390kg ( 22kg bartex gold[28-30Mj] i 368 Czarna perła[24MJ])

Średnie dobowe spalanie 12,60kg

Koszt całkowity ok 278 zł

Koszt dobowy ok 8,97

Dość często przepalane w kozie ok 6-7 razy[palone dla rozrywki:)za dużo wolnego :)] (całkowite spalanie kominkowe po sezonie)

 

Dotychczasowe podsumowanie sezonu grzewczego październik - grudzień:

Całkowite spalanie 930 kg

Koszt całkowity 680zł

 

To mój pierwszy sezon ale wydaje mi się że to dość zimny grudzień przynajmniej w porównaniu do ostatnich lat

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie grudzień Co i CWU:

 

Spalone ok. 1000kg ( bartex - KOMORANY CZESKI EKOGROSZEK)

Średnie dobowe spalanie 32,25kg

Koszt całkowity ok 610 zł

Koszt dobowy ok 19,67

 

Od początku sezonu poszło już 3 tony.

Liczę, że razem zmieszczę się w 5 czyli ok. 3.000zł za sezon Co+Cwu.

 

Ogrzewany parter domu - 60m2 + część piwnicy 40m2

Instalacja co: stare rury stalowe o sporym przekroju + nowe grzejniki.

Dom ocieplony 5cm styro.

Drzwi i okienka w garażu nieszczelne - stare drewniane.

Okna na parterze i piętrze nowe trzyszybowe.

 

W tym roku termomodernizacja elewacji i wymiana bramy i okien garażowych - zobaczymy czy ogrzewanie wyjdzie taniej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie drogo wam ten groszek wychodzi, byłem pewny że to jakieś dużo niższe koszty będą. Ja ogrzewając gazem łącznie z garażem płacę mniej...

 

Tu wątek o zużyciu ekogroszku i inne media nas nie interesują a tu masz o zużyciu gazu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48844-Ile-gazu-posz%C5%82o-Wam-juz-w-tym-sezonie/page516&highlight=spalanie+gazu

 

to tam sobie napisz ile m3 zużywasz :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie drogo wam ten groszek wychodzi, byłem pewny że to jakieś dużo niższe koszty będą. Ja ogrzewając gazem łącznie z garażem płacę mniej...

 

Widzisz od pewnego czasu śledzę spalanie gazu w waszym temacie i widzę że ludzie o podobnym metrażu lepszym ociepleniu, rekuperatorem i niższym komfortem cieplnym płacą podobnie do mnie więc jest duża różnica. Ja ma teraz na parterze ustawione 23,8 piętrze 22,3*C.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za grudzień 2016:

 

- CO z CWU 22,2 kg na dobę

- łącznie 689,6 kg ekogroszku,

- koszt groszku 480,9 zł

 

W domu - hmm ciepło. W tym roku nie dopalamy kominkiem ( ciągle mam z nim problem jakiegoś chemicznego zapachu no i jeszcze się za to nie wziąłem) :)

 

JAk sie rzadko pali w kominku to u mnie tez mam taki chemiczny zapach i po okolo dwoch godzinach jest juz ok.Pale raz na dwa tygodnie lub rzadziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk sie rzadko pali w kominku to u mnie tez mam taki chemiczny zapach i po okolo dwoch godzinach jest juz ok.Pale raz na dwa tygodnie lub rzadziej

 

Może i tak - ale obiecałem sobie, że na wiosnę w tym roku zajme się tym tematem przy okazji odświeżania salonu.

 

No a co do temperatur to w części salonowej mam 24 st C , w łazienkach to i więcej a w sypialniach mniej. Temperatury takie dlatego bo tak lubimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...