Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie średnie dobowe to około 30kg miału. na dworze -20/-22.

 

Trochę spanikowałem bo to moja pierwsza zima w nocym domu. Temp spalin sięga 190* i nie wiem jak poprawnie ustawić sterownik. Temp na kotle spada do 30* a ustawioną mam minimaln na 45 a max na 53.

 

Mało tego nie osiągam temp zadanej pokojowej - żona krzyczy, że zimno.

 

Temp na podłogówkę puszczam 35* na parter i 30* na poddasze - może tu leży problem? sam już nie wiem

 

Może to wina miału? (jest suchy jak pieprz i to taka mieszanka 50 na 50, jest dużo groszku w nim)

 

Czy możecie mi pomóc z ustawieniami sterownika? wczoraj do północy grzebałem przy ustawieniach...

 

Pomóżcie bracia we wierze.

Edytowane przez sruba014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie średnie dobowe to około 30kg miału. na dworze -20/-22.

 

Trochę spanikowałem bo to moja pierwsza zima w nocym domu. Temp spalin sięga 190* i nie wiem jak poprawnie ustawić sterownik. Temp na kotle spada do 30* a ustawioną mam minimaln na 45 a max na 53.

 

Mało tego nie osiągam temp zadanej pokojowej - żona krzyczy, że zimno.

 

Temp na podłogówkę puszczam 35* na parter i 30* na poddasze - może tu leży problem? sam już nie wiem

 

Może to wina miału? (jest suchy jak pieprz i to taka mieszanka 50 na 50, jest dużo groszku w nim)

 

Czy możecie mi pomóc z ustawieniami sterownika? wczoraj do północy grzebałem przy ustawieniach...

 

Pomóżcie bracia we wierze.

 

Wystarczy chyba podnieść minimalną temp zadaną na kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam na kotle 60 w ecoalu w automacie to tak jakby mieć 65. Przy ruszaniu ogrzewania spada do ok 50-55 poźniej podbija pod 60 i kila godzin pali bez przerwy aż do dogrzania pomieszczenia.Trzymam tak wysoką temperaturę aby powrót nie spadał poniżej 50*C. A jazda ciągła aby niemieć problemu z kominem murowanym. Temp saplin przystarcie ok 140*C później 100-110*C Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie dobija do 50* czyli do zadanej. Tragedia, nie wiem jak to ogarnąć.

 

Filmy z pracy kotła

https://www.youtube.com/watch?v=4Nqi...ature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=0ngI...ature=youtu.be

 

Sytuacja z temp zadaną zaczęła się zmieniać 5 stycznia (można sprawdzić u mnie w historii) gdy zaczęło się robić zimno...

 

5 też włączyłem grzejniki w garażu i nie wiem, wpadło mi do głowy, że może były zapowietrzone i instalacja się zapowietrzyła i porzez to nie osiągam temp zadanej?

 

Kurcze sam nie wiem już co robić z tym fantem.

Edytowane przez sruba014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...