Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla pompy Grundfossa typ Ups przy temp. wody 85 stopni minimalne cisnienie wlotowe, by uniknac kawitacji wynosi 0, 5m. Ale już przy 90 stopniach to 2, 8m.

 

moja pompa to grundfoss 25-40 180 ustawiona na 1 bieg a odległość od w pionie to może z 30-40 cm, natomiast po długości rury to metr. nigdy wcześniej nie miałem takich problemów.

 

Wymiennika nie czyściłem nigdy więc może też by wypadało go odgruzować - jakie porady jak tego dokonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W największy mróz 46kg, ostatnio po około 36kg/doba

 

klaudiusz mozesz podac wiecej info z parametrami twojego domu (grubosc scian, ocieplenia, okna), jakim opalem palisz i przy jakich temp masz takie spalanie?

ja rowniez mieszkam w kostce tyle ze kociol mam 17kw i zastanawiam sie jak sprawowal by sie mniejszy kociol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiusz mozesz podac wiecej info z parametrami twojego domu (grubosc scian, ocieplenia, okna), jakim opalem palisz i przy jakich temp masz takie spalanie?

ja rowniez mieszkam w kostce tyle ze kociol mam 17kw i zastanawiam sie jak sprawowal by sie mniejszy kociol

Masz cieplejszy i mniejszy dom.

Ponadto dom jest cały podpiwniczony z pojedyńczymi szybami.

Piwnica nie jest ocieplona, również klatka schodowa zewnętrzna także nie ma izolacji.

Styro to 5cm na 3 ścianach, 4 ma 8cm.

Kondygnacje to piwnica, parter, piętro. Nad piętrem jest strych na podłodze którego jest 5cm styro. około 15% strychu wogóle bez ocielenia, goły żelbet..

Dom ma chyba 11x12,5, lub ciut więcej.

Te 12 kw z podpisu daje radę .

Najwięcej było -22, sprawdź sobie okolice 6 stycznia.

Czasami kocioł jest wyłączany i palone jest drewnem. Stąd te zaniki na wykresach.

Generalnie większego kotła nie trzeba.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w stopkach nie podajecie danych waszych domów. Ewentualnie w poście. Więszkości wasze wyniki nic nie mówią.

Próbowałem znaleźć jakieś info zużycia węgla w domu podobnym do mojego by mieć porównanie.

 

Chodzi Ci o to że nikt się nie chce pochwalić jakie ma U w starym domu ? Podejrzewam że większość to stare domy.

Czy chcesz się pochwalić jakie Ty masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w stopkach nie podajecie danych waszych domów. Ewentualnie w poście. Więszkości wasze wyniki nic nie mówią.

Próbowałem znaleźć jakieś info zużycia węgla w domu podobnym do mojego by mieć porównanie.

 

Tak dobrej budy jak Ty to chyba nikt tu nie ma. Ja mam spalone od początku października 1246 kg większości to węgiel 24 MJ łącznie za 947 zł.

W styczni poszło już 357 kg za 259zł.Komink ko przepalany kila razy w miesiącu spalone łącznie ok 0,4m3 (dokładne i całkowite spalanie kominkowe podam po sezonie)Mozna powiedzieć że pierwszy sezon grzewczy ( w marcu zeszłego roku było spalone ok 0,5 t na wygrzewanie). Druga strefa klimatyczna. W przyszłym sezonie planowany rekuperator samoróbka ponieważ ok 10*C na anomestacie z GWC to trochę za chłodno.

Planowane spalanie zimowe ok 2t i całe drewno ok (0,9m3)

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem problem może być po stronie małego słupa wody od pompki do naczynia (małe ciśnienie napływu).

A jeśli jeszcze po przekroczeniu 65C zaczyna "chlupać" to raczej na pewno.

Podniesienie naczynia wyżej lub pompka na powrocie załatwiła by sprawę albo doraźnie obniżenie temperatury kotła o ile jest w stanie wtedy dogrzać dom.

Ale specem w tym nie jestem i mogę się mylić.

 

 

do tej pory nie widziałem tego problemu - no może raz mi się to zdarzyło w zeszlym sezonie. naczynie i w ogóle instalacja jest cała pełna. Kolejne przerabianie kotłowni? a po jakim czasie wypadało by odkamienić wymiennik?

 

Po pirwsze sprawdz stan tzn czystośc filtra w pompie do wymiennika. U mnie było podobnie, tzn pompka zaczynała szumieć ze wzrostem temperatury i przepływ był słaby. Przy wiekszych mrozach pomaga ustawienie pompki na wyższy bieg, bo wtedy jest większe zużycie ciepła.

Jakie masz temp na wejściu do wymiennika = temp na piecu a na wyjściu ile masz spadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to że nikt się nie chce pochwalić jakie ma U w starym domu ? Podejrzewam że większość to stare domy.

Czy chcesz się pochwalić jakie Ty masz ?

 

Ja nie mam się czym chwalić.

Przecież nie wszyscy budujący nowe domy decydują się na pompy ciepła czy ogrzewanie gazem.

Chciałem porównać moje wydatki na ogrzewanie z "węglowcami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam się czym chwalić.

Przecież nie wszyscy budujący nowe domy decydują się na pompy ciepła czy ogrzewanie gazem.

Chciałem porównać moje wydatki na ogrzewanie z "węglowcami".

 

I jak Ci wychodzi?? Bo w bardzo dalekiej przyszłości myślę o PC. Osobiście uważam że gaz to żadem powód do dumy najgorsze z możliwych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...