Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od 6 sierpnia do dzisiaj spalone 3,2 t miału 25Mj po 510 zł/t. Dom z 1984r. Do ogrzania 300m2 - trzy kondygnacje. Temp. na pierwszej kondygnacji 22st.c, na pozostałych 24st.c

 

Zapomniałeś chyba dodać ocieplanie które masz w esterowniku bo bez tego to spalanie nierealne. cyt. "Dom z 1984r. do ogrzania 300 m2, Ściany - beton komórkowy 24 + 12 + styropian 10cm. Dach wełną 15cm, Izolacja najwyższego stropu wełna 30cm. Okna dwuszybowe. Kocioł znajduję się w budynku gospodarczym, który jest połączony z budynkiem mieszkalnym rurą preizolowaną 25m"

 

Sorry za szpiegostwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zapomniałeś chyba dodać ocieplanie które masz w esterowniku bo bez tego to spalanie nierealne. cyt. "Dom z 1984r. do ogrzania 300 m2, Ściany - beton komórkowy 24 + 12 + styropian 10cm. Dach wełną 15cm, Izolacja najwyższego stropu wełna 30cm. Okna dwuszybowe. Kocioł znajduję się w budynku gospodarczym, który jest połączony z budynkiem mieszkalnym rurą preizolowaną 25m"

 

Sorry za szpiegostwo :)

 

Ok spoko. Wiadomo, że chata ocieplona. Jedynie czego żałuję, to okien- chciałem wstawić trzy szybowe ale kilka lat temu cena była zabójcza dla portfela.

Tu chciał ktoś chaty porównać pompka vs węgiel to niech porównuje. Ciekawe jak bym miał pompkę, ile bym musiał hajsu wydać na prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Ok spoko. Wiadomo, że chata ocieplona. Jedynie czego żałuję, to okien- chciałem wstawić trzy szybowe ale kilka lat temu cena była zabójcza dla portfela.

Tu chciał ktoś chaty porównać pompka vs węgiel to niech porównuje. Ciekawe jak bym miał pompkę, ile bym musiał hajsu wydać na prąd?

 

Nie wiem ile ale pewnie więcej niż za węgiel masz kupiony dość tanio po 500zł/tone do tego im mniej ocieplony dom tym więcej będziesz jechał w droższej taryfie

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy to robicie że macie tak małe spalanie. Ja niestety nie mam się czym pochwalić, co prawda dom duży a ekogroszek względnie tani ale jednak. Jest to mój pierwszy sezon grzewczy. Mieszkam od połowy grudnia ale ogrzewam od 2 września. Temperatura w domu 23oC. Mieszam czarną perłe (która strasznie się spieka ale muszę ją wypalić) z jakimś eko w szarych workach z napisem skladwegla.biz kupionym w składzie budowlanym po 700zł/t .

Od 02.09.2016 roku spalone 2200 kg, Statystyki prowadzę od 20 grudnia i średnie spalanie 25kg/dobę. W połowie grudnia zamontowałem siłownik zaworu 4D oraz uruchomiłem pogodówkę i jakby kocioł spalał trochę mniej przynanajmniej wg sterownika :). Piec i termometr temp. spalin czyszczę po każdym zasypie. Kocioł pracuje w PID a moc ustawiona jest na 100%. Dzisiaj po załadowaniu zmieniłem moc na 90% zobaczymy czy to coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy to robicie że macie tak małe spalanie. Ja niestety nie mam się czym pochwalić, co prawda dom duży a ekogroszek względnie tani ale jednak. Jest to mój pierwszy sezon grzewczy. Mieszkam od połowy grudnia ale ogrzewam od 2 września. Temperatura w domu 23oC. Mieszam czarną perłe (która strasznie się spieka ale muszę ją wypalić) z jakimś eko w szarych workach z napisem skladwegla.biz kupionym w składzie budowlanym po 700zł/t .

Od 02.09.2016 roku spalone 2200 kg, Statystyki prowadzę od 20 grudnia i średnie spalanie 25kg/dobę. W połowie grudnia zamontowałem siłownik zaworu 4D oraz uruchomiłem pogodówkę i jakby kocioł spalał trochę mniej przynanajmniej wg sterownika :). Piec i termometr temp. spalin czyszczę po każdym zasypie. Kocioł pracuje w PID a moc ustawiona jest na 100%. Dzisiaj po załadowaniu zmieniłem moc na 90% zobaczymy czy to coś zmieni.

Jak na nowy dom to tragedi nie ma.

Ja mam chyba ciut wiekszy dom i paląc od 6 pażdziernika nie spaliłem jeszcze 2t (Perła + Gold) nie wiem dokładnie ile mi jeszcze worków zostało. Ty palisz miesiac dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie styczeń. Kila ostatnich dni to średnia ze stycznia i obniżenie temperatury w domu do 20-21*C(urlop)

454kg (większość czarna perła). za 338 zł 5 razy przepalone w kozie średni dobowe spalanie 14,65 kg średni dobowy koszt 10,91

 

Podsumowanie od początku sezonu tzn 1Xdo31I

1384 kg za 1026zł i ok 0,5m3 drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 stycznia zmniejszyłem moc kotła z 100% na 80% i jest troszeczkę lepiej. Średnie dobowe spalanie zmalało z 25 na 22,2 kg/dobę a na dworze utrzymuje się -6/-8 oC. Zaznaczę że prócz mocy kotła nic innego nie zmieniałem a piec i tak osiąga swoją temperaturę zadaną. Swoją drogą dobrze że nie kupiłem większego pieca bo ten i tak chyba jest przewymiarowany :) Może jeszcze zmniejszę moc kotła na np 75 lub 70% jak myślicie? Aktualnie temperatura spalin oscyluje w okolicach 90-117oC chyba że załączy się CWU to potrafi podskoczyć do 140-150oC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas szukam odpowiednich ostawień dla pieca i szukam dobrego węgla.

Kupowałem na jednym składzie przez dłuższy czas ale wraz z nową dostawą spalanie mocno poszło w górę więc dla testu kupiłem kilka worków Sztygar Ultra i jak narzazie jestem zadowolony i chyba będę go regularnie kupował.

Spalanie tak jak pisałem ostatnio mocno poszło w górę, ale w okresie mrozów nawet -20 spalanie srednio miałem około 15kg dziennie. Srednia temp w domu 21-22 stopni. Jak myślicie to chyba nie jest dużo przy domu:

 

Dom "szkieletowy" 55mkw . Przekrój ścian: 2cm tynku , 2cm maty trzcinowej, powietrze, 2cm maty trzcinowej, 2cm tynku.

Strop ocieplony 5cm trocin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie tak jak pisałem ostatnio mocno poszło w górę, ale w okresie mrozów nawet -20 spalanie srednio miałem około 15kg dziennie. Srednia temp w domu 21-22 stopni. Jak myślicie to chyba nie jest dużo przy domu:

 

Dom "szkieletowy" 55mkw . Przekrój ścian: 2cm tynku , 2cm maty trzcinowej, powietrze, 2cm maty trzcinowej, 2cm tynku.

Strop ocieplony 5cm trocin.

Biorąc pod uwagę że to "kanadyjczyk" kiepsko ocieplony to chyba nie . Ale np ja ogrzewając około 200m2 mam podobne spalanie do Twojego. Koledzy z forum mające repu-kuracje mają jeszcze lepsze wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że na bieżące zużycie ekogroszku ma temperatura realna czy odczuwalna ? Ogólnie na straty ciepła w domu ? Zauważyłem że pomimo podobnej temperatury przez ostatnie kilka dni ( około -7) gdzie temperatura odczuwalna była na poziomie -15, miałem większe spalanie niż przy podobnej temperaturze w styczniu gdzie w okolicach -7, odczuwalna była na poziomie -9. Czy u Was jest podobnie czy tylko mi się wydaje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Takie moje przemyślenie.

Jak grzalem węglem w smieciuchu to szło mi ok. 2.5 tony do max. 3 ton. 850zł x 3 = 2550

Teraz grzeję ekogroszkiem czeskim bartexu i spalę minimum 5 ton a nawet 6.

5x 610 zł = 3050

6x 610 zł = 3660

 

Jeśli zmieszczę się w 5 tonach to jest to różnica akceptowalna - 500zł za "wygodę" moge dać, ale jeśli już 6 ton to nie.

W przyszłym roku bede ogrzewał już dobrze ocieplony dom i nawet nie ma opcji aby spalić więcej niż 4 tony :) i to będzie wtedy akceptowalne.

4x610zł = 2400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że na bieżące zużycie ekogroszku ma temperatura realna czy odczuwalna ? Ogólnie na straty ciepła w domu ? Zauważyłem że pomimo podobnej temperatury przez ostatnie kilka dni ( około -7) gdzie temperatura odczuwalna była na poziomie -15, miałem większe spalanie niż przy podobnej temperaturze w styczniu gdzie w okolicach -7, odczuwalna była na poziomie -9. Czy u Was jest podobnie czy tylko mi się wydaje....

Mam to samo wrażenie - ale w moim przypadku tą temp. odczuwalną potęgował wiejący wiatr od wschodu - już dobry tydzień jak wieje. I to wiatr przynajmniej u mnie wywiewa to ciepło z domu - żałuję że nie założyłem repukuratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...