Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam forumowiczów!!! Mam pytanie o spalanie - palę od miesiąca w nowym domu 115m użytkowej 125m podłóg. Dom porotherm 25 docieplony 2x10cm na zakladke, poddasze docieplone międzykrokwiowo wełną mineralną 20cm 0,33 + na to folia aluminiowa. Piec Ogniwo Eko Plus 16 bojler 140l. Dziennie zjada mi obecnei 20-22kg. Pytanie czy to dużo czy normalnie. Przeczytałem sporo tematów na różnych forach i widzę że jeden się cieszy jak mu je piec tyle ile mi, z kolei drugi ma dom o 30m większy i mu je jeszcze mniej. Jest jakiś przelicznik kg na m2 domu który wyznacza sensowne średnie spalanie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zużycie ma wpływ tyle czynników i nie ma takiego przelicznika. Można to próbować oszacować mając w projekcie wyliczonæ wartość W/m2 .

Najszybciej jednak to zrobisz na cieplowlasciwie.pl/start

Porównaj co wyszło i będziesz wiedział.

 

Na zużycie mają wpływ np:

- izolacja budynku, okna, drzwi itp...

- dopasowanie mocy kotła

- ustawienia kotła

- stabilność instalacji

- temp wewnętrzna i zewnętrzna

- ciąg kominowy

- kaloryczność opału

- czystość kotła

i wiele innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy obecnych temperaturach jak Wam długo piec dochodzi do temp. zadanej? i ile wytrzymuje w podtrzymaniu? U mnie w zasadzie obecnie nie pracuje w podtrzymaniu, cały czas tryb 'praca'.

Mnie spala obecnie 25kg/24h przy:

ogrzewanie 180 m2

dom z lat 50'

budynek nieocieplony (tylko trochę waty na stropie, ściany bez ocieplenia)

nowe okna

Edytowane przez matektychy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!!! Mam pytanie o spalanie - palę od miesiąca w nowym domu 115m użytkowej 125m podłóg. Dom porotherm 25 docieplony 2x10cm na zakladke, poddasze docieplone międzykrokwiowo wełną mineralną 20cm 0,33 + na to folia aluminiowa. Piec Ogniwo Eko Plus 16 bojler 140l. Dziennie zjada mi obecnei 20-22kg. Pytanie czy to dużo czy normalnie. Przeczytałem sporo tematów na różnych forach i widzę że jeden się cieszy jak mu je piec tyle ile mi, z kolei drugi ma dom o 30m większy i mu je jeszcze mniej. Jest jakiś przelicznik kg na m2 domu który wyznacza sensowne średnie spalanie ??

 

Spalanie makabrycznie duże jednak pierwszy sezon faktycznie ma swoje prawa.

 

Czy masz ocieplenie tylko między krokwiami??

Szkoda że nie wziąłeś mniejszego kociołka np 10kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!!! Mam pytanie o spalanie - palę od miesiąca w nowym domu 115m użytkowej 125m podłóg. Dom porotherm 25 docieplony 2x10cm na zakladke, poddasze docieplone międzykrokwiowo wełną mineralną 20cm 0,33 + na to folia aluminiowa. Piec Ogniwo Eko Plus 16 bojler 140l. Dziennie zjada mi obecnei 20-22kg. Pytanie czy to dużo czy normalnie. Przeczytałem sporo tematów na różnych forach i widzę że jeden się cieszy jak mu je piec tyle ile mi, z kolei drugi ma dom o 30m większy i mu je jeszcze mniej. Jest jakiś przelicznik kg na m2 domu który wyznacza sensowne średnie spalanie ??

 

jak będą pierwsze nieduże przymrozki to sobie zobacz jak jak tymi nieizolowanymi krokwiami ogrzewasz dach. kocioł do nowego domu, do tego izolacja zrobiona byle jak, a potem ludzie się dziwią, że smog.

 

spalanie w każdym razie duże jak w starym nieizolowanym domu. jeszcze pytanie czy mieszkasz w tym domu już? bo jeśli nie, to wynik może być nie miarodajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!!! Mam pytanie o spalanie - palę od miesiąca w nowym domu 115m użytkowej 125m podłóg. . Dziennie zjada mi obecnei 20-22kg. Pytanie czy to dużo czy normalnie. ?

Pierwsze trzy lata to niestety dużo większe zużycie opału, ze względu na wilgoć technologiczną nowego domu. Potem zużycie się stabilizuje i zależy od temperatur panujących na zewnątrz, regionu Polski itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mam dom ok 11m2 z lat 60 po generalnym remoncie, podłogi docieplone, ściany 20cm styropianu, okna plastiki kilkuletnie, strych na betonowym stropie docieplony 40cm wełny, na 50% powierzchni podłogówka, spalanie ok 2-2,2T na rok, piec działa cały rok, grzeje wodę, wówczas odcinam dom, ogrzewanie domu od ok 20.09 do ok 20.05 (tak już kilka lat), temperatura w mieszkaniu ok 22 -24 stopnie, wizyta w piecu raz na tydzień (zima z temp -10 i więcej), raz na miesiąc w lato, raz na 2 tygodnie gdzy nie ma mrozów (od kilku lat kupuję groszek w maju i grudniu, widzę, że w tym roku też na grudzień będzie zakup, kupuję tylko pieklorza - inne źle się u mnie spalają - cena ok 920-930zł/T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będą pierwsze nieduże przymrozki to sobie zobacz jak jak tymi nieizolowanymi krokwiami ogrzewasz dach. kocioł do nowego domu, do tego izolacja zrobiona byle jak, a potem ludzie się dziwią, że smog.

 

spalanie w każdym razie duże jak w starym nieizolowanym domu. jeszcze pytanie czy mieszkasz w tym domu już? bo jeśli nie, to wynik może być nie miarodajny.

 

Nie tylko większe spalanie, bo to tylko większe koszty ogrzewania, tylko zobaczy w lecie jak się dach nagrzeje jaką będzie miał temperaturę na poddaszu i tego już nie przeskoczy i spać w nocy nie będzie się dało. Ja mam 30cm (15cm 0.33 + 15cm 0.40 ) i żałuje że dałem między krokwie tą 0.40 bo w najcieplejsze dni temperatura na poddaszu dobija mi do 27C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko większe spalanie, bo to tylko większe koszty ogrzewania, tylko zobaczy w lecie jak się dach nagrzeje jaką będzie miał temperaturę na poddaszu i tego już nie przeskoczy i spać w nocy nie będzie się dało. Ja mam 30cm (15cm 0.33 + 15cm 0.40 ) i żałuje że dałem między krokwie tą 0.40 bo w najcieplejsze dni temperatura na poddaszu dobija mi do 27C.

 

A masz okna dachowe ? U mnie to przez nie się nagrzewało poddasze, założyłem markizy zewnętrzne i jest o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...