Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spalanie statystyczne dalej notuje tutaj http://www.czp.pl/cieplnik/index.php - zdaje się, że wielkość spalania jest bez zmian ( przez pewien czas wydawało mi się, że mniej ale chyba tak nie jest).

 

Komfort pomieszczeń się poprawił i jest większa indywidualność dla pozostałych domowników ( mają temperatury takie jakie chcą) - ja tylko pilnuje salonu i części ogólnej. Mam teraz (to znaczy moja żona) wygodę z pomieszczeniem pralnio-suszarni - jak suszy pranie to machnie termostatem i robi tam prawie saunę a wcześniej się tak nie dało. No i CWU trzymam wyżej bo też na stałej pompie tylko z ograniczonym przepływem.

 

Kocioł pracuje stabilniej bo prawie cały czas w pracy ciągłej. Zainteresowani mogą się zarejestrować na stronie producenta http://www.ie.net.pl i wtedy z mapy można podejrzeć w pracy udostępnione sterowniki i mój też. ( Na razie nie są dostępne dla wszystkich z zewnątrz)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon z eko zaczałem na powaznie 9 litopada. Do Soboty spalił około 100kg Sztygar Ultra, czyli wychodzi jakieś 10.5 - 11kg na dobę. Nie notuję tego aż tak dokładnie. Zobaczymy co sezon przyniesie. Mam 2.5t tak jak w zeszłym roku.

Grzeje cały dom 220m2 użytkowej Piec pracuje mi tak samo jak u czp01, czyli podłogówka non stop skręcona dość mocno na zaworze, temperturę robią w pokojach dodatkowo termostaty. Myślałem o zmianie pomp na energooszczędne ale narazie mam Vilo 3 szt (jedna na wymiennik, podłogówkę i grzejniki autoadaptacyjna) i troszke sobie biorą tych watów. Dodatkowa pompa CWU też się włącza od czasu do czasu.

Piec ustawiony na 47st, podawanie 6s przerwa 60s. Dmuchawa na 3 z 20, Spalanie stabilne, rura spalinowa po cyklu da się dotknąć ręką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...