Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Mam metraż podobny do kilku tu piszących, dom nowy, docieplony a spalam 2x więcej niż oni.

Przyczyn jest kilka: miejsce zamieszkania i temperatury tam panujące, wietrzność, typ kotła i jego sprawność, umiejętności palacza, rodzaj i kaloryczność węgla, rodzaj, grubość i jakość docieplenia, system wentylacji, rodzaj domu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Średnia za ostatnie siedem dni 9,4 kg.

 

Głównym elementem decydującym o średniorocznym spalaniu jest ocieplenie, rodzaj wentylacji, rodzaj węgla (ile MJ). Wiadomo poprawna instalacja i spalanie swoją drogą.

 

Jak ktoś myślał jak wydawał kasę podczas budowy to teraz nie narzeka na rachunki:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne spalanie 16,7 kg na dobę.

 

Zadaną kotła mam na 50 st C

- a histerezę CO mam na 1 st C

- natomiast histerezę plus CO na 1 st. C _ czyli kocioł odstawi się jak przekroczy 51 st. C.

- przy CWU mam pracę ciągłą pompy CWU czyli bez histerezy,

 

 

Co jest lepiej trudno powiedzieć bo to trzeba dopasować do swojego kotła i swojej instalacji. Ja mam takie małe histerezy bo trzymam kocioł w ciągłej pracy i tak mam ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też ciagle sie pali i nie steruje zadnym programatorem. Od czwartku 16 do soboty 25 List poszło kolejne 100kg czuli coś ponad 11kg doba.

NIestety Sztygar Ultra kupiony w czerwcu nadal jest wilgotny. Tylko kilka worków z góry było ok, bo teraz już znowu się wykrapla w podajniku. Przed zasypaniem otwieram worki w kotłowni od góry jak przeschnie to wsypuje 1/2 a pozniej drugą. Wtedy to az się kurzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też ciagle sie pali i nie steruje zadnym programatorem. Od czwartku 16 do soboty 25 List poszło kolejne 100kg czuli coś ponad 11kg doba.

NIestety Sztygar Ultra kupiony w czerwcu nadal jest wilgotny. Tylko kilka worków z góry było ok, bo teraz już znowu się wykrapla w podajniku. Przed zasypaniem otwieram worki w kotłowni od góry jak przeschnie to wsypuje 1/2 a pozniej drugą. Wtedy to az się kurzy.

 

Jak się spala ten ekogroszek? To chyba kolumbijski jest z tego co słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...