Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sztygar pali się w miarę dobrze. U mnie żaden jeszcze groszek nie spalał się na popiół z papieroska. Jest żużel raczej miękki a do tego trafi się taki biały kawałek niespalony.

Kupiłem wczoraj 5 worków tego Sztygara w Mrówce tak z ciekawości. Jak się wypali to co mam w zasobniku, to przetestuję go. Pierwsze co zauważyłem to to, że worek węgla z lokalnego składu waży ok. 1kg mniej niż sztygar a powinien tyle samo. Na całej tonie robi się 40 kg mniej. Obecne spalanie ok 13-14kg/doba, ale dorzucam pocięte palety, które zostały mi się z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam go z Mrówki ale kupowałem w czerwcu. Paliłem nim w kwietniu jak mi brakło moich zapasów i byłem zadowoly porównujac do Czarnej Perły, Golda czy jakiśstarych zapasów ekoreta z GSu.

 

U mnie dorzucanie drewna słabo wychodzi bo to drewno nie chce mi się palić. Najlepiej to jak zapale nim osobno na ruszcie i dam wiecej powetrza tzn uchyle delikatnie dolne drzwiczki. Tak mogę popalić trochę a podajnik przez kilka godz nie zdąży się wygasić

Edytowane przez Akrimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listopad

 

Temperatura Pietro 22 parter 23*C

Paliwo Czarna perła 24MJ

Średnie dobowe spalanie 8,2kg

Średnia moc kotła 1,5kW

247 kg ekogrochu za 173 zł

9kg brykietu (11kostek) za 6,5zł (3xpalone w kozie)

 

 

zima 17/18

ekogroch 405kg za 283 zł

Brykiet 18kg za13zł

Przegląd kominiarski w sierpniu dwa kominy 120zł

Łącznie 416zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sterownik verbomat coś zgłodniał i aktualnie pokazuje, że spala 17,5 kg na dobę.

 

verbomat to potoczna nazwa a sterownik do IE-42 - ciągle rozwijany. Ma stronę www do sterowania i podglądu ale jeszcze nie jest dostępna dla wszystkich z zewnątrz tzn. podgląd. Jak ktoś chce podejrzeć taki sterowni to musi zarejestrować się na stronie producenta http://www.ie.net.pl/ i wtedy ze swojego konta z mapy może wybrać któryś sterownik do podglądu.

 

Jak kogoś interesuje to dyskusję na temat sterownika prowadzimy aktualnie tu http://forum.czp.pl/viewtopic.php?f=23&t=11907&start=40#p19071 i chętnych zapraszamy do dyskusji i wymiany poglądów. :)

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie wygląda tak za listopad. Kurde nowy dom a żre średnio 14kg/doba. Zdjęcia termowizyjne robione, mostków nie ma. Motyla noga, co to może być?

111.jpg

 

Panowie co może być przyczyną tak wysokiego spalania? 2 szybowe okna? Mam nie ocieplone szczyty na stryszkach od wewnątrz domu i brak ciągłości izolacji na szczytach (poprawię to w lecie.).

 

Kurcze nie wiem ocb. biorąc pod uwagę np spalanie u kuliboba, podobny dom, a spalanie prawie 2x większe.

spalanie.jpg

Edytowane przez sruba014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dom ma zawsze większy apetyt, trza wygrzać ze trzy sezony, to mu przejdzie.

 

Patrząc w ten sposób to mój też nie jest wygrzany bo zaczyna się drugi pełny sezon.

 

@sruba a w grupowym min 8kw i max 8kW nie ujedziesz??

CO do spalania to już Ci chyba pisąłem e wszystko po trochu. Masz trochę większy dom, masz dwie szyby, zwykłą wentylacje. Wszędzie po troszku i się uzbiera.

Jednak fakt 14kg na nowy dom to chyba trochę dużo. Grzejesz garaż?? Nad garażem masz pomieszczenia??

Jaki masz wynik w ciepłowłaściwe.pl??

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulibob też mnie "drażni" :-) Za mało mu pali:-).

A teraz na poważnie, okna dwuszybowe czy trochę większa powierzchnia, przy dobrej izolacji, nie tłumaczy wg mnie tak dużej różnicy w spalaniu ( śruba kontra kulibob). Z kolei rekuperacja może, jak pisał jeden z użytkowników, skutkować wyższym, nie niższym zużyciem, więc ten argument też odpada. Może konstrukcja kotła, palnika, decyduje tu o dodatkowym, niepotrzebnym spalaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 i 12kw mam ustawione na 3 powtórzenia, zwiększyłem trochę moc nadmuchu bo coś za wolno dobijał do zadanej.

W garażu mam grzejniki jednak nie są odpalone, Ścianę w garażu przylegającą do domu mam ocieploną 15cm, a sufit garażu dopiero będę na wiosnę ocieplać. Nad garażem mam pomieszczenie 50m2, które także ogrzewamy (teraz je wykańczam, płytki ścianki działowe etc.).

Za chwilę wykonam pomiar w ciepłowłaściwe - jeszcze tego nie robiłem powiem szczerze.

Jak pisałem wcześniej, czy myślicie, że przyczyną może także być nie docieplony szczyt i brak ciągłości izolacji? (tej nie ocpeplonej powierzchni nad poddaszami może być hmmm ze 20m2). Także styropian miałem klejony na placki (niestety) i zacząłem myśleć, czy to ciepło nie ucieka szczelinami pomiędzy ścianą a styro, bo może to działać jak "komin", tym bardziej jak pisałem, że nie ma ciągłości w izolacji (będzie na wiosnę).

 

Może duża strata kominowa przez brak RCK? Komin mam systemowy fi200

 

wynik: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

Edytowane przez sruba014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Może konstrukcja kotła, palnika, decyduje tu o dodatkowym, niepotrzebnym spalaniu?

 

Wątpię ogniwo i skamp to podobna klasa kotłów.

Co do rekuperacji. To w zeszłym roku miałem nawiew mechaniczny przez GWC(zawsze temperatura dodatnia) i wyciąg grawitacyjny wtedy spalałem więcej.

Jednak był to pierwszy pełny sezon i trudno to wszystko porównywać. Jednak w tym roku zdecydowanie mniej palę niż w zeszłym roku.

 

@sruba

pewnie sporo tracisz do garażu przez podłogę.

Tak jak mówiłem przez tek kilka dziur które wymieniłeś trochę ucieka i dodasz 2+2 to wychodzi 5:)

Poza tym porównaj sobie nasze wyniki w ciepłowłaściwe mój jest w stopce i wg niego moje obciążenie cieplne jest prawie dwa razy mniejsze.

 

Co wy macie z tym dochodzeniem do zadanej?? ja zawsze dążyłem aby nie dochodził w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię ogniwo i skamp to podobna klasa kotłów.

Pytanie czy twój palnik nie jest lepszy? Ale zgoda, że dziury w izolacji są tu decydujące, przy czym w tej sytuacji co by nie zrobić, to zbliżenie się do twojego wyniku jest raczej mało prawdopodobne. Do tego wszystkiego Czarna Perła, którą palisz też nie jest zbyt kaloryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duże znaczenie ma instalacja, moim zdaniem najlepiej by zapotrzebowanie zmieniało się płynnie a nie skokowo.

 

U mnie:

- październik (od 4-tego) - ok 150kg

- listopad 283kg

Byłoby trochę mniej ale kombinowałem z pompą na poddaszu i przez ostatni tydzień było tam ponad 22C, wczoraj przestawiłem jak ma być.

 

- Skarbek Piekary

- Bez CWU

- Temp 20.5-21

- Grzana cała powierzchnia łącznie z garażem

- Nie mieszkam jeszcze i weryfikuję 32Gj które wyszły z OZC dla +20C/-22C

- Nie liczyłem użytkowej, po podłogach jak w stopce, dach 4-spadowy.

 

Grudzień/Styczeń będzie na Bobrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...