Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

palnik uszczelniony

To teraz sprawdź, czy spala się jednakowo po całym obwodzie palnika.

Jeżeli dysze palnika są rozmieszczone na planie kwadratu lub prostokąta to już jest problem.

http://www.hydraulik.poznan.pl/images/stories/ccccc2.jpg

 

Sąsiad grzeje kotłem RECO z palnikiem 50 KW dwa swoje domy to mu teraz spala gdzieś 36 kg na dobę ekogroszku KWK Chwałowice.

Ja zdemontowałem palnik 50kW teraz jadę na 32kW

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja mam ustawiona temp CO na 53 obecnie i zaworem 3D przymkniete tak ze termometr który mam zamontowany na rurze zasilającej grzejniki pokazuje ok 50st (nie wiem jak z dokładnościa takiego termometru przylgowego)

 

EDIT nie wiem jak rozmieszczone są te dysze bo uszczelniałem palnik rok temu i nie zwracałem an to uwagi.

Edytowane przez dbh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ze względu na małe zapotrzebowanie pali się bardziej od strony podajnika. Nic nz tm nie mogę zrobić. Nawet otwory zaślepiałem

 

To oznacza, że wyszedłeś poza granicę modulacji mocy tego palnika i sprawność kotła spadła.

Trzeba zwiększyć moc żeby zacząć spalać prawidłowo, kocioł będzie szybko dochodził do zadanej a nawet przeciągał temperaturę w górę, musisz coś zrobić z tą energią żeby się nie marnowała .

To spalanie przez taktowanie.

Możesz też wymienić palnik na mniejszy, żeby jego modulacja mocy, pokrywała się w większym przedziale sezonu grzewczego, z zapotrzebowaniem domu.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ze względu na małe zapotrzebowanie pali się bardziej od strony podajnika. Nic nz tm nie mogę zrobić. Nawet otwory zaślepiałem

U mnie podobnie. Palnik uszczelniony przed sezonem. Pali się właściwie na połowie palnika od strony kosza. Na drugiej połówce widać tylko lekki żar i zmielony na pył popiół.

Cały palnik to się palił może 2h przy rozpaleniu kotła gdy układ chodził na maksa, cały zład wody i 300l CWU się grzało.

Teraz kocioł jedzie jak szacuję na 8-10kW (spalam 27-30 kg węgla 24 MJ) przy temperaturach -1/+2C i tak się pali tylko pół palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/img]

 

 

Ja zdemontowałem palnik 50kW teraz jadę na 32kW

 

Też parę lat temu wyciągnąłem z mojego Kielara palnik 50 KW i wstawiłem 25 kw też tego samego producenta czyli Pancerpola i jest lepiej.

 

Aktualnie na swoim nowym sterowniku IE-42 pracuje w automacie w pracy ciągłej i jest ok. :) stabilna praca kotła i stabilna praca instalacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo burner -s to też jakiś potwór ale jakoś palii na małych mocach teraz jedzie na 3-5kW. Kiedyś walczyłem z kalafiorem z czarnej perły ale odpuściłem sobie sam spada więc jest ok :). Sadzicie że wpakowanie cegły do palnika obniżyło by koszty??

 

To mnie zastanawiało ostatnio niby trochę cieplej na termometrze ale pali więcej.Temperatura odczuwalna jest niższa, Widać dom też odczuwa:)

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie aktualne 19,1 kg / doba.

 

W sumie przy zewnętrznej temperaturze +4 mogłoby być mniej.

Pomogę sterownikowi i zjadę mu z górną mocą - teraz ma 80% na 40 % mocy i między tym moduluje to ustawię mu 70 na 40 % mocy to może trochę mniej zje.

 

Spala fajnie to wątpliwe aby ta zmiana pomogła ale zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie aktualne 19,1 kg / doba.

 

W sumie przy zewnętrznej temperaturze +4 mogłoby być mniej.

Pomogę sterownikowi i zjadę mu z górną mocą - teraz ma 80% na 40 % mocy i między tym moduluje to ustawię mu 70 na 40 % mocy to może trochę mniej zje.

 

Spala fajnie to wątpliwe aby ta zmiana pomogła ale zobaczymy :)

 

Z doświadczenia zauważyłem, że dom ciągnie i oddaje ciepło z 1 dniowym opóźnieniem. Wczoraj się ociepliło, także dzisiaj piec powinien mało zeżreć wungla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też parę lat temu wyciągnąłem z mojego Kielara palnik 50 KW i wstawiłem 25 kw też tego samego producenta czyli Pancerpola i jest lepiej.

 

Aktualnie na swoim nowym sterowniku IE-42 pracuje w automacie w pracy ciągłej i jest ok. :) stabilna praca kotła i stabilna praca instalacji :)

 

U mnie też lepiej,więcej wyciskam z węgla, ale wstawiłem Ardeo z obrotem.Ster Multifun z czujnikiem żaru.

 

Tak się to teraz pali.

62_A4_C9_BC-6830-45_CB-80_AF-88_F614150_D1_E.jpg

 

A950_C379-2_CCA-489_D-9501-3_E5_F1852_A3_E2.jpg

Od strony gdzie nie ma ognia, a są otwory, dysze, powietrze ucieka przez wymiennik - czytaj studzi kocioł.

Zbyt mała moc (granica modulacji przekroczona) poza możliwościami palnika.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołozyłem trochę podawanie na 7/60, temp na kotle to 48 st bo nie ma mrozu i jest +6st teraz. Zmniejszyłem jeszcze przesłonę na wentylatorze. Jak zauważyłem wieczorkiem to lepiej się to paliło, na środku pod deflektorem. Pomysle o małej koronie na przyszły sezon, raz chciałem kupić ale wtedy aktulanie nie było.

Muszę pomierzyć temp spalin bo mam wg mnie bardzo niską, wiec az tak bardzo nie walę w komin:)

 

 

Dlatego tez w okredsach przejsciowych palę drewnem na ruszcie zeby nie kisic kotła niepotrzebnie. Ciekawe co by to latem było na CWU tylko.

 

 

 

Czy słabszy węgiel niż Sztygar Ultra palił by się lepiej? Wiadomo ze szło by go więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołozyłem trochę podawanie na 7/60, temp na kotle to 48 st bo nie ma mrozu i jest +6st teraz. Zmniejszyłem jeszcze przesłonę na wentylatorze. Jak zauważyłem wieczorkiem to lepiej się to paliło, na środku pod deflektorem. Pomysle o małej koronie na przyszły sezon, raz chciałem kupić ale wtedy aktulanie nie było.

Muszę pomierzyć temp spalin bo mam wg mnie bardzo niską, wiec az tak bardzo nie walę w komin:)

 

 

Dlatego tez w okredsach przejsciowych palę drewnem na ruszcie zeby nie kisic kotła niepotrzebnie. Ciekawe co by to latem było na CWU tylko.

 

 

 

Czy słabszy węgiel niż Sztygar Ultra palił by się lepiej? Wiadomo ze szło by go więcej...

 

Węgiel nawet "czesiek" by się nadał, do tego potwora, gdyby choć był okrągły ten palnik, to mniej by poszczał bokami.

Masz niską temperaturę spalin, przez nadmiar powietrza, uciekający dyszami poza ogniem.

Spalanie drewna na ruszcie awaryjnym, jest nieekonomiczne, w byle śmieciuchu więcej energii z tego otrzymasz.

Po takim paleniu, trudno też wyczyścić wymiennik i "puszczając" potem kocioł na ekogroszku, wymiana spaliny/wymiennik jest utrudniona to = niższa sprawność kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze ocieplony dom?1 sezon z kotłem na eko? jaki węgiel.. Jaki kocioł,sterownik..Dla jednych 24kg węgla to mało...dla innych 10kg to dużo..

 

By było na temat..średnia spalania to aktualnie około 14kg doba miału..Myśle że gdybym wyłączył cyrkulacje Cwu to zyskał bym z 1kg..ale mnie się już nie chce walczyć o każde dkg :D

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo przesiadłem się z miału na ekogroszek w celu porównania jakie koszty generują. Moje spostrzeżenia są takie: miał tańszy w zakupie 610 zł, schodziło go w granicach 30 - 35 kg/h, dużo popiołu, miał niby 25Mj ale raczej tyle nie ma. Koszt dzienny 20zł. Ekogroszek Chwałowice 27Mj, spalanie około 25kg/h, mało popiołu. Cena zakupu 750 zł. Koszt dzienny poniżej 20zł. Więcej się już w miał nie pcham za dużo roboty z nim i wychodzi drożej w paleniu. Jutro zasypuję kocioł pelletem Varmo zobaczę co to za cudo. Chata do ogrzania 300m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że z tego nowego Varmo będziesz zadowolony

Tyle,że będziesz musiał sobie przesyp dopasować

 

To taki a'la koks, bardzo lekkie

Jak ekogroszku w typowy kosz po klapę zasadzisz 150 pod 160kg

Tak tego więcej jak 100kg na tę sama objętość nie wsypiesz

 

Ja nasypuję ekogroszku w granicy 130kg (4worki po ok 31-33kg) i zostaje trochę luzu

Varmo to z luzem wchodzi 3worki i albo sypiesz pół czwartego, albo nie.

 

Spalic powinieneś jednak mniej, popiołu tyle co śmiech w porównaniu do ekogroszku, suche jak pieprz, kaloryczność 27-30MJ

Idzie to ładnie na SV-200, znajomy pali w żeliwnym obrotowym Ardeo Iron R i też mega zadowolony, Kobra próbował w Sztokerze i też dobre efekty i bodajże w chacie tym pali, tam ma chyba obrotowe stalowe ardeo. AZPP powinien sie na tym paliwie też dobrze układać, czekam na wieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...