Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak jadę na samym ekogroszku, to jest dobrze, jak sypię 50/50 z miałem, to występuje żużlowanie, to może być wina jakość i skład zawartej w nim substancji mineralnej, oraz niska temperatura topliwości popiołu powstającego w procesie spalania miału.

 

ale z multifan'u jesteś zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony, zmiana palnika + pewne modyfikacje, spowodowały że zmieniła się atmosfera przestrzeni roboczej pieca, z pancerpolem nawet po uszczelnieniach nie mogłem tego zrobić.

Teraz spalam paliwo w atmosferze redukcyjnej, a ona niestety obniża temperaturę topnienia popiołu.:cool:

Za to zysk energetyczny jest wymierny.

 

ale z multifan'u jesteś zadowolony?

W tej chwili kocioł, palnik ,ster itd....cały ten zestaw wysoko zawiesił poprzeczkę wytwarzania energii.

Misiek też jest pomocny, monitoruje i pilnuje temperatur w pomieszczeniach.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj jeszcze doświadczenie

 

Najważniejsze jest, żeby cały ten zestaw powielał ciągle proces, jaki się ustawi w trakcie chwilowego przebywania w kotłowni.

sam się zastanawiam na multifanem, myślę że w przyszłym roku się zdecyduje na zakup

 

Po tych podwyżkach węgla, trudno się zdecydować, czy inwestować dalej, czy szukać alternatywy bardziej bezobsługowej.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim Ardeo palę tylko miałem - odsiewem rosyjskiego węgla. Oprócz większej ilości popiołu nie mam z nim problemów. Trochę większy nadmuch, mało spieków, ale są kruche i wypalone. W największe mrozy wrzucam ekogroszek (też rosyjski).

Czy jak się pisze post z telefonu to nie dodaje stopki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj 7st. jutro -7 i po ustawieniach, prawda?

Nie, temperatura na zewnątrz nie wpływa na nastawy.

 

Ja na swoim Ardeo palę tylko miałem - odsiewem rosyjskiego węgla.

A jaki model palnika użytkujesz?

 

drobny tuning zawsze wskazany , ale przy większym nakładzie to trzeba się dobrze zastanowić czy warto się bawić za parę groszy

Przy małej inwestycji warto, jeżeli zmniejszy się ilość spalonego węgla, węgiel drogi = szybka amortyzacja.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...