Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na początek to pasowało by się skonsultować z Producentem czy palnik wymaga uszczelnienia silikonem po obwodzie.

Może masz nieuszczelniony a powinien być i powietrze ucieka bokami.

Jeśli wszystko masz dobrze to albo zatkało otwory nadmuchowe w palniku od strony kosza albo powinieneś zakleić parę otworów od strony lepszego popiołu by zwiększyć ilość powietrza od strony gorszego.

Ale ogólnie jeśli nie masz niedopałów i spalanie w normie to specjalnie bym się tym nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak palnik był uszczelniony od nowego. Ale tak mi sie robi od samego początku wiec palnik był sciągany oczyszczony ze starego silikonu i ponownie uszczelniony ale nic to nie pomogło. A zeby wyczyscic te kanały no to bym musiał wygasic w piecu? I w tedy ściągnąć jeszcze raz palenisko? Czy wystarczy odkręcić śrubę co jest na dole paleniska i sciagnac zasłonę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tobie o co chodzi ?? najtaniej wychodzi PC w taniej taryfie.To ma drugie miejsce.

Wychodzi 16-17gr za kwh. Sterownik zakłada sprawność 65%. Do gazu to jest przepaść gdzie wychodzi ok 22gr-25 za kwh.

 

Ja tam jednak na drugie miejsce wsadzilbym jakis buforek z grzałką i grzanie w nocnej taryfie czyste paliwo bezobslugowe a po uwzględnieniu kosztów inwestycyjnych może nawet 1 miejsce a swojej pracy przy tym syfie nie liczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka mi robota co dwa tygodnie 5 worków wsypać. Raz w tygodniu szufladę z popiołem wywalić.CO zasyp wymiennik szczotą przejechać. (chociaż ostatnio już tak tego nie przestrzegam). A co do grzały to teraz tak bym zrobił tylko bez bufora i może z klimą w salonie.

Jednak zwróć uwagę że kwh z węgla jest prawie dwa razy tańsza niż w drugiej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka mi robota co dwa tygodnie 5 worków wsypać. Raz w tygodniu szufladę z popiołem wywalić.CO zasyp wymiennik szczotą przejechać. (chociaż ostatnio już tak tego nie przestrzegam). A co do grzały to teraz tak bym zrobił tylko bez bufora i może z klimą w salonie.

Jednak zwróć uwagę że kwh z węgla jest prawie dwa razy tańsza niż w drugiej taryfie.

 

Gdzie taki węgiel kupię może uruchomie mojego smieciucha defro optima komfort który rdzewieje od 7łat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...