Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Raport spalania 27.12.2017 - 8,30 :

 

- proces spalania w trybie ciągłym na modulacji mocy 40 do 70 %,

- zużycie 14,1 kg doba.,

- na palniku dobrze,

- mróz tylko minus 1,0 st. C.

 

Bieżący sezon rozpoczęty 7.10.2017 r. i do chwili obecnej spaliłem 1168 kg ekogroszku (KWK Chwałowice) na sumę 769 zł licząc z przywozem - to jak dla mojegom budynku jest ok i nie mam co marudzić :)

IMG_20171227_083847.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skoro 7 lat temu grzanie węglem wychodziło mnie podobnie jak gazem dlatego jadę od tamtej pory na gazie to co tu dom ma do rzeczy i dodam ze wtedy wegiel był dużo tańszy ale pewnie piec z podajnikiem lepiej wykorzystuje energię z węgla.

To zależy co znaczy dla Ciebie "podobnie" bo gdyby tak było jak piszesz, to nikt by grochu montowal. Ja osobiście nie znam takiego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jasiek11 ni chchu się z Tobą nie zgodzę. Kocioł kondensacyjny nawet przy idealnych warunkach(100% podłogówki z niską tz) nie jest obecnie wstanie wyprzedzić ekogrochu. No chyba że ktoś przepłaca za groch i spala go fatalnie. Gaziarze w domach energooszczędnych podają realną cenę gazu jeśli dobrze pamiętam 22-25gr/kwh.

 

Im bardziej "dziurawy" dom tym bardziej opłaca się grzać grochem. Nie wiem w jakim punkcie groch zrównuje sie z gazem ale umnie groch jest bardziej opłacalny. Szacuje ze w moim przypadku różnica roczna to ok 400-500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka mi robota co dwa tygodnie 5 worków wsypać. Raz w tygodniu szufladę z popiołem wywalić.CO zasyp wymiennik szczotą przejechać. (chociaż ostatnio już tak tego nie przestrzegam). A co do grzały to teraz tak bym zrobił tylko bez bufora i może z klimą w salonie.

Jednak zwróć uwagę że kwh z węgla jest prawie dwa razy tańsza niż w drugiej taryfie.

Dwa razy na zasyp wysypujesz popiół? To bardzo dużo, czym palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie ze starym ale dobrze docieplonym domem o pow. ok. 120m2. Za cały rok co, cwu, gotowanie koszt gazu 1900 zł. Szacuję, że na co i cwu poszło 1500 zł. Żeby było taniej na grochu to musieliby spalać poniżej 2 ton. Myślę, że gaz w tym konkretnym przypadku wychodzi taniej.

 

Znajomy ma w domu dwa piece, na gaz i ekogroszek. Mówi, że już od dwóch lat grzeje tylko gazem, jak ekogroszek było po 600 zł, to jeszcze było warto się babrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...