Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo dymu i smrodu z komina nie ma, co innego zwykły kopciuch. Trzymajmy się tematu i nie dajmy podpuszczać "pomponiarzowi". Przyjdzie czas na wymianę źrodła ciepła to wtedy może pompa ciepła czy kocioł kondensacyjny będzie brany pod uwagę.

Dymu nie ma, ale smród jest. Wejdź sobie na komin i powąchaj :) Ja się załapałem przy okazji jak ustawiałem antenę sat po wichurach :) Oczywiście jest to zupełnie inna skala w porównaniu z kopciuchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam parametrów domu kaszpira ani czy wszystko to taniej. 22*C wrażenia ne mnie nie robią :). A argumenty o o ekobzdurach do mnie nie trafiają i pierdoły o smogu mam głęboko w d............

 

Musisz się przyzwyczaić,że rozmawiasz z kłamcą i manipulatorem.

On (kaszpir) nie zlikwidował kotła, bo kocioł na ekogroszek został w tym domu i raczej nadal go ogrzewa.

Z tego, co kiedyś pisał, to postanowił ten dom sprzedać i wybudować się gdzieś pod lasem, gdzie jest ciszej i tak sobie to zaplanował, aby od początku budując wstawić PC a to już jednak robi różnicę.... i nijak kosztów w starym domu do kosztów w nowym 1:1 porównać się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się przyzwyczaić,że rozmawiasz z kłamcą i manipulatorem.

On (kaszpir) nie zlikwidował kotła, bo kocioł na ekogroszek został w tym domu i raczej nadal go ogrzewa.

Z tego, co kiedyś pisał, to postanowił ten dom sprzedać i wybudować się gdzieś pod lasem, gdzie jest ciszej i tak sobie to zaplanował, aby od początku budując wstawić PC a to już jednak robi różnicę.... i nijak kosztów w starym domu do kosztów w nowym 1:1 porównać się nie da.

 

Ten dom już stoi i pompa grzeje :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?333517-Nowoczesna-stodo%C5%82a-w-g%C5%82%C4%99bokim-lesie/page45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie

Styczeń trochę rozczarował 12kg więcej niż w zeszłym roku.

350kg za 256zł. W kozie poszło 19kg za 13zł. Szacunkowy koszt prądu 7zł(13kwh)

 

Podsumowanie sezonu 1070kg za 768zł. W kozie poszło 52kg brykietu za 36 zł prąd(kocioł, sterowanie i pompy) 29zł (52kwh), kominiarz 120 zł.

Daje to 976 zł od 1 października do teraz.

 

Jaka masz kubaturę domu ?

Oczywiscie tej ogrzewanej do 23C

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa jest grzana do 23,2 druga część 22.C Łazienki trochę cieplej. Projekt podaje kubaturę budynku mieszkalnego ( bez garażu) 524m3. W jaki sposób takie coś im wyszło nie wiem.

 

Edit.

To jest chyab brutto.

Czy w kubaturze ogrzewanej uwzględnia się działówki i strop??

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę 100 lat w zdrowiu, ale obawiam się że za 20 lat możesz nie mieć tyle siły do rzucania worami z węglem co teraz...

 

Podejrzewam że nawet wcześniej niż 20lat może być u mnie całkowity zakaz palenia paliwami stałymi i pewnie będzie dofinansowanie do pompek ciepła to wymienię na pompkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po usunięciu stropu i działówek wychodzi 396m3 kubatury ogrzewanej. Tak mniej więcej.

U Ciebie ile wyjdzie 280?

 

294,3

 

To ten styczniowy wynik nie powala u Ciebie ja zaplacilem 220zl

Do ogrzania kubatury kubature wiekszej o 33% zaplaciles o 22% wiecej niz ja., korzystajac z taniego wegla i brykietu

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

294,3

 

To ten styczniowy wynik nie powala u Ciebie ja zaplacilem 220zl

Do ogrzania kubatury kubature wiekszej o 33% zaplaciles o 22% wiecej niz ja., korzystajac z taniego wegla i brykietu

 

Wlicz w to że że mam wyższą temperaturę od Ciebie w większej niż połowa kubatury trochę gorsze parametry ocieplenia, a spanoramować kotła jest szacunkowa. Więc to i tak wróżenie z fusów kto ma większego :)

 

Edit

 

Ja puściłem 2416kwh kominami .z teoretyczną sprawnością 65% 1570kwh. Czyli odpowiednio 6,1 kWh/m3 3,94kwh/m3. A Ty?

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę posprzątano syf w wątku? Nie karmić troli tylko raportować.

Za ostatnie kilka dni spalanie około 10kg/24h. Spalam mieszankę miałów - rosyjskiego 23MJ i polskiego 25MJ. Po zmieszaniu spala się ładnie. W domu 22C.

Coś się ruszyło z cenami węgla? Ostatnio jak kupowałem to cena polskiego spadła z 600 zł na 580 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...