Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A mało?? Prawie wszytko to marnotrawstwo.

raport będzie1.10.

CWU z 0-1raz grzanym bojlerem ok1,5-1,7 kg. Teraz jak ze słońca niema nic lub prawie nic to CWU grzeje 1-3 razy to idzie ok 1,8-2,3. Pewnie za chwilę odkręcę grzejniki w łazience to trochę więcej będzie. Kocioł i pompy mam podpięte pod miernik prądu i w trybie letnim bardzo ładnie to wygląda.

 

Z takich nowości to dociepliłem tylną ścianę kotła styropianem

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ci bierze prądu cały układ? W sensie kocioł w pracy i pompa CO?

 

od 1 września 5,71kWh czyli ok 0,211kwh/dzień.Czyli 8-10gr/ dzień trudno to oszacować nie wiem w której taryfie więcej bierze itp.

Sterownik w stanie czuwania bierze ok 5W pmpa CWU ustawiona na maxa 22W dmuchawa ok 15 ślimak ok 200W cyrkulacja 4W.

 

 

W czasie zimy będzie więcej planuję to monitorować cały sezon.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klasyczna, stara leszczyńska ma już cos pod 20lat, teraz pracuje na cwu, wcześniej przy zasypowym miałowym, była jedyną....

 

Pierwsza leszczyńska elektroniczna założona na C.O. po wymianie kotła na podajnikowy wytrzymała gwarancję plus trochę, czyli ok 3 może 4lata...

Aktualnie już druga elektroniczna, nowszy model Leszna pracuje właśnie chyba 4rok jak się nie mylę i troche mam stracha....

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klasyczna, stara leszczyńska ma już cos pod 20lat, teraz pracuje na cwu, wcześniej przy zasypowym miałowym, była jedyną....

 

Pierwsza leszczyńska elektroniczna założona na C.O. po wymianie kotła na podajnikowy wytrzymała gwarancję plus trochę, czyli ok 3 może 4lata...

Aktualnie już druga elektroniczna, nowszy model Leszna pracuje właśnie chyba 4rok jak się nie mylę i troche mam stracha....

:D

 

Jak nie padnie w 2 i 3 niedziele miesiąca to zawsze coś kupisz...:)

Ale fakt sasiad wpadł ze pompka padła przed sezonem.... a ona się poprostu zacieła od osadów. Odkręciłem śrubkę ruszyłem i działa.

 

Musze iśc do nowego somsiada... włsnie odpalił w nowym domu kocioł Malina i zobaczyć co to za cudo. Wygrzewa posadzki ale chce zobaczyć jak się jemu pali i czym pali.

Edytowane przez Akrimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei przed sekundą odpaliłem piec. Rozgrzeję chałupkę drewnem, które nam zostało a pewnie jutro lub z wieczora wrzucę ekogroch. W tym roku jadę na miale z PGG, kupiłem 3 tony w bigbagu i przerzuciłem do worków jutowych. Nigdy więcej big bagów :) Cały dzień, się bawiłem w to przerzucanie. Wolę dopłacić do workowanego. Opał kosztował mnie 1800zł, na zimę wystarczy. Granulacja taka sama jak z poprzedniego roku retopalu, który zakupiłem w workach. Brak mułu, pyłu - sam ekogroszek.

 

W Lublinie w weekend w Obi będą oddawać 20% z rachunku także skuszę się na jakiś węgiel na przyszły sezon zapewne. Coś polecacie z Obi? Podobno silver workowany dla marketu się sknocił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja z kolei przed sekundą odpaliłem piec. Rozgrzeję chałupkę drewnem, które nam zostało a pewnie jutro lub z wieczora wrzucę ekogroch. W tym roku jadę na miale z PGG, kupiłem 3 tony w bigbagu i przerzuciłem do worków jutowych. Nigdy więcej big bagów :) Cały dzień, się bawiłem w to przerzucanie. Wolę dopłacić do workowanego. Opał kosztował mnie 1800zł, na zimę wystarczy. Granulacja taka sama jak z poprzedniego roku retopalu, który zakupiłem w workach. Brak mułu, pyłu - sam ekogroszek.

 

W Lublinie w weekend w Obi będą oddawać 20% z rachunku także skuszę się na jakiś węgiel na przyszły sezon zapewne. Coś polecacie z Obi? Podobno silver workowany dla marketu się sknocił...

Jak tu nie drzec łacha...i nie proponować obejście łąk...

No łapy opadają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...