Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

 

W Lublinie w weekend w Obi będą oddawać 20% z rachunku także skuszę się na jakiś węgiel na przyszły sezon zapewne. Coś polecacie z Obi? Podobno silver workowany dla marketu się sknocił...

A skąd wiesz, że się sknocił ? bo ja na początku września kupiłem w Lublinie własnie 1,5 tony silvera ale właśnie kończę grocha z zeszłego sezonu i jeszcze nie doszedłem do tegorocznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie narzazie dwa razy podłoga włączyła się na godzinkę czy dwie i koza 3 razy . jak grzeje CWU to chodzą grzejniki w łazienkach. Średnie spalanie na październik 3,3 kg

 

Wczoraj przestawiłem go typowo na lato aby brał 2kg dziennie

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Piec już chodzi pare dni.

Moje spostrzeżenie jest takie jak się spodziewałem. Piec musi zjeść sporo węgla na samo podtrzymanie, straty na dużym zładzie wody i grubych rurach stalowych, rurach w ścianach które się przez to wychładzają i słabym ociepleniu pieca.. bo to przeróbka śmieciucha z dostawionym palnikiem.

Na ten moment idzie mi ok.17kg ekogroszku na co+cwu - 5 grzejników+120l bojler.

Jednak zmieniam ustawienia sterownika i kolejny zasyp powinien bardziej wyklarować tą średnią.

Dom jest ocieplony i nie będzie potrzebował zbytniego zwiększania mocy.

Gdyby udało mi się zejść do 15kg/dobe na sezon to byłoby pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec już chodzi pare dni.

Moje spostrzeżenie jest takie jak się spodziewałem. Piec musi zjeść sporo węgla na samo podtrzymanie, straty na dużym zładzie wody i grubych rurach stalowych, rurach w ścianach które się przez to wychładzają i słabym ociepleniu pieca.. bo to przeróbka śmieciucha z dostawionym palnikiem.

Na ten moment idzie mi ok.17kg ekogroszku na co+cwu - 5 grzejników+120l bojler.

Jednak zmieniam ustawienia sterownika i kolejny zasyp powinien bardziej wyklarować tą średnią.

Dom jest ocieplony i nie będzie potrzebował zbytniego zwiększania mocy.

Gdyby udało mi się zejść do 15kg/dobe na sezon to byłoby pięknie :)

Ile m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja pierdziu dobrze ,że grocha nie założyłem. Szwagrowi wcisnęli 25kw ekokorbotronika na 180m budynek 10styro na ścianie do tego ogrzewa 100L cwu ,bez komina.Jakaś rurka z jednościankowa z nierdzewki tylkona oko 100mm i 3m wysokości wcześniej był olejak.No to se polepszyli :) Po dwóch tyg. palenia nie mogę usłyszeć opinii o nim więc albo jest tak dobry albo załamka.Takich to oto fachowców w sklepach mamy:bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że podtrzymanie w dużej mierze zależy od temperatury kotła przy 48*C w trybie letnim idze zejść do 1,5kg-2kg z 1-2 razy grzanym CWU. Co ciekawe czy grzejesz CWU czy nie wyjdzie tyle samo:). Ponieważ po zagrzaniu CWU kocioł przebija temperaturę i dopiero po 10-12 przechodzi w tryb grzania aby utrzymać temperaturę na kotle.

Wystarczy podnieść do 55-57 i już ci się robi 2,5kg.

 

Przy mooim spalaniu takie straty postojowe są mocno wyczuwalne, Pomimo że kocioł i bojlery dodatkowo docieplone

Ale tak to jest jak się ma kocioł ponad 2x za duży(10kW)

 

O .... Szwagrowi wcisnęli 25kw ekokorbotronika na 180m budynek 10styro na ścianie do ....:

 

To gdzieś Ty był 10 kw-12kw by starczyło

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to gdzie byłem na forum :) a tak na serio to im mówiłem przed zakupem,ale jak groch o ścianę.Więc pan który im sprzedał oraz montował powiedział,że już tyle pieców założył i nikt jakoś nie narzeka.Odchodząc jeszcze tylko się ubezpieczył na przyszłość mówiąc aby na tej górze której nie mieszkają aby tylko nie zakręcali grzejników bo woda się zagotuje:jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec już chodzi pare dni.

Moje spostrzeżenie jest takie jak się spodziewałem. Piec musi zjeść sporo węgla na samo podtrzymanie, straty na dużym zładzie wody i grubych rurach stalowych, rurach w ścianach które się przez to wychładzają i słabym ociepleniu pieca.. bo to przeróbka śmieciucha z dostawionym palnikiem.

Na ten moment idzie mi ok.17kg ekogroszku na co+cwu - 5 grzejników+120l bojler.

Jednak zmieniam ustawienia sterownika i kolejny zasyp powinien bardziej wyklarować tą średnią.

Dom jest ocieplony i nie będzie potrzebował zbytniego zwiększania mocy.

Gdyby udało mi się zejść do 15kg/dobe na sezon to byłoby pięknie :)

 

Wg mnie jak już robujasz piec grzejniki i całą instalację to bierze tylko tyle węgla ile potrzeba na uzupełnienie strat ciepła zakłądajac ze nie wyłanczasz pomp przez jakieś sterowniki pokojowe. Jak masz zawory termostatyczne na grzejnikach to mozesz wyregulować sobie optymalną tem w domu. Piec ustaw na min mocy aby sobie spokojnie i lekko pykał, nie dajac duzo ciepła w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jak już robujasz piec grzejniki i całą instalację to bierze tylko tyle węgla ile potrzeba na uzupełnienie strat ciepła zakłądajac ze nie wyłanczasz pomp przez jakieś sterowniki pokojowe. Jak masz zawory termostatyczne na grzejnikach to mozesz wyregulować sobie optymalną tem w domu. Piec ustaw na min mocy aby sobie spokojnie i lekko pykał, nie dajac duzo ciepła w komin.

 

Zmieniłem ustawienia i zmniejszyłem bardzo moc, średnie zużycie wyszło ok. 14kg/dobę.

Zobacze jak po tym tygodniu będzie na tych ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Październik

102kg za 75zł

kilka razy kominek, spalanie kominkowe podam na koniec sezonu

kominiarz 100zł

prąd 8,93 kwh za4,11zł

trudno powiedzieć w jakiej taryfie ile chodził, więc przyjmę porostu stawkę pół na pół czyli 46gr dla prądu

 

Zanosi się najtańszy sezon:) w połowie sezonu pojdze w ruch najtańszy węgiel jaki dotąd miałem i mam ok 1mp darmowego drewna do kominka :)

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nie testowalem ale jesli np zasilenie podłogówki na tym samym poziomie czy teraz 25 stopni to temp kotła chyba nie powinna zmienić zużycia , ale temat ciekawy i chyba to sprawdze , ale to dopiero gdzies od poniedziałku lub wtorku bo jeden zasobnik 60kg u mnie starcza na 10-12 dni przy tych temp a grzeję ok 120m2 . ale od nastepnego zasypu podniosę do 70 stopni na kotle a na podłogę3 dalej pójdzie 25 st.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...