Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aktualne spalanie około 13kg/24h Węgiel ekogroszek mocno spiekający.

Około 2 dni zajęło mi okiełznanie tego eko..Czyli walka i na początku zmiany duże w ustawieniu sterownika. Kolejna sprawa to okazało się że w dmuchawie kondensator padał a na koniec zabawa z palnikiem....[dopasowałem kanałów nadmuch do eko :) ] Później już tylko zastosowałem wapno do węgla i teraz spala się tak że zostaje popiołek jak z papierosa. Czyli troszkę zabawy było ale efekt ok,a miałem problem bo węgla mam na 2 sezony,więc było o co walczyć ..Piszę to bo gdy spalałem węgiel z niedopałkami to szło mi około 17-18kg doba .. A teraz około 13kg czyli różnica widoczna..czyli na moim przykładzie widać że warto trochę powalczyć dla ekonomiki spalania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrzał 8,2 kg wciągnął na podnoszenie temperatury. Teraz przegrzana chałupa ale podłoga przeładowana podejrzewam że jutru ,pojutrze się ustabilizuje i zacznie normalnie pracować. Od 9:00 do około 17:00 grzał bez przerwy biorąc 0,92 kg/h aż miło patrzeć

Koniec z oszczędzaniem spalę100kg na rok więcej nie zbankrutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie wiesz co piszesz , lub ................

mi wychodzi 4tony z hakiem

a może h to doba ( h - to oznaczenie godziny)

Żdrówko hihihi

 

Nie mierz wszystkich domów i kotłów swoją miarą.To jest możliwe spalić ok 2 ton i siedzieć na gatkach do tego marudzić że za drogo.

http://czysteogrzewanie.pl/2015/03/ile-opalu-potrzebuje-twoj-dom/

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Koniec z oszczędzaniem spalę100kg na rok więcej nie zbankrutuje.

 

Podniosłem temperaturę w domu na parterze z 23,2 na 23,5 na pietrze z 22 na 23 Więc uśredniając podniosłem temperaturę o 0,6-0,7*C niech nawet spalanie wzrośnie o 5% czyli max 100kg rocznie.

 

Teoretycznie podniesienie temperatury o 1*C to 6-7% zużycia energii więcej

 

Edit:

Mineły trzy dni i baba jęczy że za gorąco w nocy przedtem że za zimno ja pierdziu. Obniżyłem wszędzie o 0,2 + na piętrze dodatkowe obniżenie nocne o 0,3*C

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec z oszczędzaniem spalę100kg na rok więcej nie zbankrutuje.

 

Ja już sobie to dawno powiedziałem. Spalanie podam na koniec sezonu bo teraz nie mam czasu liczyć i kombinować.

Piec ustawiony cały czas na 45stC, podłógówka grzeje, jak coś to reszte załatwiam grzejnikami. Puki nie ma wiekszych mrozów narazie tylko raz -6 to nie przestawiam pieca. Czperłą sie spalaładnie.

Dostałem ostatnio jeden termostat danfosa na wi-fi do SmartDom, chce zobaczyć jak to bedzie działąć. Na alledrogo chodzą po 150zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry domu w stopce średnia temperatura ok 23*C

 

Listopad

208kg za 152zł

Prąd17,5kWh za 8zł

 

 

Podsumowanie dotychczasowego sezonu od 1 października

310kg za 227zł

Prąd 26,5kwh 12,2zł

Kominiarz 100zł

 

Kominek po sezonie podam

 

Eksperyment z szamotkami na palniku wydaje się przynosić pozytywne efekty mocniej spieka ale nie rośnie kalafior tylko rozlewa się na boki a kocioł szybciej dochodzi do niższe progu mocy i dłużej się na nim utrzymuje ale to tak na oko. Zobaczymy jak to wyjdzie po kilku tygodniach

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie druga strefa klimatyczna a u Was teraz piździ fest.

Tylko za bardzo nie wiem co ma dać takie porównanie? Chyba tyle że oboje palimy parchem:) co widać po cenach.

 

Jeszcze jedno rzecz zostało mi do opomiarowania mam grzałki PV 3x300W zimą praktycznie nie grzeją ale jednak. mam nadzieję że mierniki dopłyną z Chin przed końcem roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...