Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja parchem nie pale, na swój towar nie narzekam. Czysto, ciepło, bez syfu. Od 24 września raz opróżniałem pojemnik na popiół. Kocioł wg zaleceń czyszczenie raz w sezonie.

U mnie 680-750zł można kupić fajny pelet, oczywiście w odpowiednim czasie i ilości.

 

No to rzeczywiście tylko pozazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ten niedźwiedź przez chwilkę w casto po 800pln/t - spalał się super na popiół bez spieków, za to worki rozrywały się w rękach. Potem zniknął a chciałem więcej.

Skończyło się na Stabku z promocji "czarnopiątkowej" 749PLN/t - tu już spieki są, suchy,płukany - bez miału, worki nawet mocne (słownie 2 szt na zgrzewie lekko rozerwane, reszta ok)

 

145m, V strefa ,w domu 23*C:

 

-17*C w nocy , -8*C -> -6*C w dzień 18kg/d 24MJ/kg (brak słońca)

2*C noc - dzień , 9kg/d 24MJ/kg (brak słońca)

 

listopad : 320kg

październik : 237kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karnet na siłkę i odpowiednia dieta;)

 

za duży żyd ze mnie na karnet:) ło jesu i paliwowo na dojazd

 

Ciekawe bo niektórzy w okresie letnik nie grzeją CWU kotłami na ekogroszek i wtedy temperatura kotła wynosi dajmy na to 23 st C i jakoś przez te pół roku niegrzania nic ich nie trafia !

 

Latem to nawet gorzej bo jak popada to kociołek potrafi się spocić.

 

Teraz na kotle 54 powrót 40-47 i nic nie widzę by się wkraplało w pierwszym i drugim roku miałem 60 na kotle i stwierdzam że przegięcie pały.

Im więcej na kotle tym większa strata postojowa i kominowa.

 

A przynajmniej w zaleceniach pieca tak jest ze od 55 do 60 a z innych źródeł wiem ze 60 jeśli tak nie jest to napisz dlaczego ?

 

To dupochron sprzedawców.

Z wykraplaniem w kotle to trochę jak z skroplinami na oknie.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na temat pomp ciepła, pelletów i teraz eko-groszku ... i z tych wszystkich danych wygląda na to, że palenie eko-grochem jest bardzo ekonomiczne. Nie licząc własnej pracy, ale to już sprawa indywidualna i jej bym nie poruszał.

Takie moje pytanie czy przy piecach na eko-groszek jest dużo pracy? Co ile trzeba opróżniać popielnik, załadunek itp. Ile jest popiołu? No i czy ktoś z posiadających eko-groszek ma porównanie z innym źródłem ciepła i może chętnie by zamienił. A może na odwrót ktoś kto pali pelletem lub ma PC w kolejnym domu założył by eko-groszek?

Edytowane przez Mocarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na temat pomp ciepła, pelletów i teraz eko-groszku ... i z tych wszystkich danych wygląda na to, że palenie eko-grochem jest bardzo ekonomiczne. Nie licząc własnej pracy, ale to już sprawa indywidualna i jej bym nie poruszał.

Takie moje pytanie czy przy piecach na eko-groszek jest dużo pracy? Co ile trzeba opróżniać popielnik, załadunek itp. Ile jest popiołu? No i czy ktoś z posiadających eko-groszek ma porównanie z innym źródłem ciepła i może chętnie by zamienił. A może na odwrót ktoś kto pali pelletem lub ma PC w kolejnym domu założył by eko-groszek?

 

Jeśli chodzi o koszt eksploatacji to eko groszek jest porównywalny do pompy ciepła grzanej w g11. Jednak pod warunkiem taniego paliwa i prawidłowego spalania.

 

Jeśli spalasz mało to niema dużo roboty ja na sezon grzewczy pażdziernik -kwiecień. Na CO i CWU spalam powiedzmy 2 tony nie jet to wiele roboty 2-3 razy zsypać go w miesiącu i 4-6 razy wywalić popiół. Czyszczę raz 1-2 tygodnie wymiennik ale to nie z powodu konieczności tylko chciwości :)Raz na 1-1,5mc by wystarczyło. Obsługa nie jest problemem denerwujący jest węgiel który trzeba magazynować i polować na promocje aby kupić w okolicy 700zł. Od przyszłego sezonu rezygnuję z węgla w garażu. Ten co zakupiłem na przyszłą zimę już trzymam na dworzu.

 

Jak padnie kocioł planuje grzanie prądem i klimatyzator lub ewnetualnie PC. Pierwszy pójdzie prąd w ruch bo kociołek szybko sam sobie złoże a później zobaczymy jakto wyjdzie.

 

Budujać od nowa dom wybrałbym ten sam projekt jednak podszedł do niego bardziej energooszczędnie. Tylko jeden komin do kozy. I więcej ocieplenia bo 20na ścianie 28 na dachu(skosy i strop)+15lub 18 stryszek(juz nie pamiętam:) i 12 na podłodze dupy nie rwie rekuperator i GWC bez zmian. Strefy buforowe również bez zmian trochę inaczej przeszklenia

Grzałbym prądem do tego PV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na temat pomp ciepła, pelletów i teraz eko-groszku ... i z tych wszystkich danych wygląda na to, że palenie eko-grochem jest bardzo ekonomiczne. Nie licząc własnej pracy, ale to już sprawa indywidualna i jej bym nie poruszał.

Takie moje pytanie czy przy piecach na eko-groszek jest dużo pracy? Co ile trzeba opróżniać popielnik, załadunek itp. Ile jest popiołu? No i czy ktoś z posiadających eko-groszek ma porównanie z innym źródłem ciepła i może chętnie by zamienił. A może na odwrót ktoś kto pali pelletem lub ma PC w kolejnym domu założył by eko-groszek?

 

Jeśli myślisz o źródle ciepła w nowym domu, to zapomnij o węglu. Sam bym poszedł w pompę ciepła lub gazowy kociołek kondensacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...