Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

@rafcio, dziękuję. Tam jest pewien błąd dotyczący pelletu. Certyfikowany nie może mieć poniżej 17MJ, wartość deklarowane Olimpu to 18MJ a nie 16. Nie wierzę w to, że Stelmet przy takiej linii produkcyjnej robi coś poniżej deklarowane normy. Jeżeli ktoś ma dowody że pellet nie trzyma norm (a te są bardzo rygorystyczne, poczynając od kaloryczności, na wymiarach kończąc) to zgłasza się do PRP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może i bada co 2 tygodnie, tylko opinie o nim są od Sasa do Lasa.

Gdybym nie palił nim i to dość długo to bym nie opiniował i nie sprzedawał gdyby to był syf.

Opinie? można na palniku spalić w miarę przyzwoicie najgorsze badziewie a można też na nim spieprzyć ( na tym palniku ) najlepszy eko groszek.

Tak wyglądają opinie w necie.

Nie sprzedaję varmo wysyłkowo żeby Cię uspokoić także nie jest to żadna reklama tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIen dobry. Czy jest możliwość żeby ktoś z doświadczonych osób przeanalizował spalanie mojego kotła (aktualnie 1 worek 25kg na dobę) bo wydaje mi się, że spala dużo ekogroszku - mieszkam w domu z takim kotlem od miesiąca i dopiero się ucze :)

Piec 20kW - podajnik Tech.

Parametry pracy kotła:

Czas podawania 13 sek

Przerwa podawania 40 sek

Sila nadmuchu 35

Alarm temperatury 0h 30min

Praca podtrzymania 30sek

Przerwa podtrzymania 37min

Wentylator w podtrzymaniu: czas pracy 10sek czas przerwy 15min

Histereza kotla 2

 

Do ogrzania mam nowy dom (+CWU w bojlerze 200l) dwukondygnacyjny o powierzchni 121m2 (kubatura ok 620m3) wybudowany z porothermu i ocieplony styropianem 20cm. Stropy i poddasze ocieplone wełną 24cm.

Temperatura zadana kotła 55 stopni, CWU 43 stopnie. W domu jest wszędzie ogrzewanie podłogowe. Używam ekogroszku o kalorycznosci 27MJ aczkolwiek ostatnio kupiłem do testów 31MJ - wynik ten sam tzn worek na dobę.

 

temperatura w domu 23oC

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i ewentualne sugestie

Edytowane przez pawel870
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem ekogroszek kocioł 15 kw więc odpowiem na podstawie swoich doświadczeń. U Ciebie kocioł na pierwszy rzut oka za duży ze dwa a nawet trzy razy. Nie chcę Cię martwić ale spalanie będzie spore bo aby tą lokomotywe utrzymać w ryzach będziesz musiał dorzucać groszku. Podejrzewam też, że za chwilkę zaczniesz szukać na forum informacji o sadzy w kotle i wyciekajacej mazi z komina. Mój kocioł też spalal sporo w temperaturach - 5 do + 15 praktycznie tyle samo (50 kg na trzy doby). Po założeniu pompy potwierdziło się że połowa opału poszła w komin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jestem spokojny i nie podejrzewam cię o reklamę. Sam, chyba gdzieś pisałeś, że nie będziesz palił już Varmo. Czyli plusy ujemne przeważyły plusy dodatnie.

Jasiek nie chodziło w tym wpisie o to że nie będę palił już varmo a że przestałem palić w ogóle :)

Gdybym palił dalej paliłbym dalej varmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIen dobry. Czy jest możliwość żeby ktoś z doświadczonych osób przeanalizował spalanie mojego kotła (aktualnie 1 worek 25kg na dobę) bo wydaje mi się, że spala dużo ekogroszku - mieszkam w domu z takim kotlem od miesiąca i dopiero się ucze :)

Piec 20kW - podajnik Tech.

Parametry pracy kotła:

Czas podawania 13 sek

Przerwa podawania 40 sek

Sila nadmuchu 35

Alarm temperatury 0h 30min

Praca podtrzymania 30sek

Przerwa podtrzymania 37min

Wentylator w podtrzymaniu: czas pracy 10sek czas przerwy 15min

Histereza kotla 2

 

Do ogrzania mam nowy dom (+CWU w bojlerze 200l) dwukondygnacyjny o powierzchni 121m2 (kubatura ok 620m3) wybudowany z porothermu i ocieplony styropianem 20cm. Stropy i poddasze ocieplone wełną 24cm.

Temperatura zadana kotła 55 stopni, CWU 43 stopnie. W domu jest wszędzie ogrzewanie podłogowe. Używam ekogroszku o kalorycznosci 27MJ aczkolwiek ostatnio kupiłem do testów 31MJ - wynik ten sam tzn worek na dobę.

 

temperatura w domu 23oC

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i ewentualne sugestie

 

Ręce opadają. Kto Ci wcisnął taki wielki piec do tego domu? 10kW byłby za duży. Przez to niewiele będzie można zrobić. Sam sobie winny jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIen dobry. Czy jest możliwość żeby ktoś z doświadczonych osób przeanalizował spalanie mojego kotła (aktualnie 1 worek 25kg na dobę) bo wydaje mi się, że spala dużo ekogroszku - mieszkam w domu z takim kotlem od miesiąca i dopiero się ucze :)

Piec 20kW - podajnik Tech.

Parametry pracy kotła:

Czas podawania 13 sek

Przerwa podawania 40 sek

Sila nadmuchu 35

Alarm temperatury 0h 30min

Praca podtrzymania 30sek

Przerwa podtrzymania 37min

Wentylator w podtrzymaniu: czas pracy 10sek czas przerwy 15min

Histereza kotla 2

 

Do ogrzania mam nowy dom (+CWU w bojlerze 200l) dwukondygnacyjny o powierzchni 121m2 (kubatura ok 620m3) wybudowany z porothermu i ocieplony styropianem 20cm. Stropy i poddasze ocieplone wełną 24cm.

Temperatura zadana kotła 55 stopni, CWU 43 stopnie. W domu jest wszędzie ogrzewanie podłogowe. Używam ekogroszku o kalorycznosci 27MJ aczkolwiek ostatnio kupiłem do testów 31MJ - wynik ten sam tzn worek na dobę.

 

temperatura w domu 23oC

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i ewentualne sugestie

 

Każdemu wydaje się że dużo:)

 

Wydaje się dużo ja ma150 m powierzchni ogrzewanej powierzchnia użytkowa z projektu 116 jest troszeczkę więcej temperatura w domu 22,8-23,5*C spalanie śerdnia w styczniu 11,2 kg węgiel marny z worka 22-24MJ pogorszona sprawność bo musiałem wywalić odparowywacze aby ponieść temp spalin. Kocioł mam 10kW czyli 2 x za duży

O ustawieniach nic nie powiem bo nigdy nie paliłem w ręcznym.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku jest możliwość zmiany mocy kotła na 17kW i tez teraz jest tak ustawione. Docelowo będzie ogrzewane 158m2

A jak myślisz co Ci to da? palnik pewnie masz z 25kW, jak zmienisz na 17kW to ten palnik na pewno się nie skurczy.

Do Twojego domu nie ma kotła na paliwo stałe który byłby odpowiedni mocą a jak już tak bardzo chciałeś babrać się w węglu to trzeba było brać najmniejszy mocą kociołek jaki można było znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustak systemowy + termoizolację z wełny mineralnej, a w środku oczywiście rurę szamotową.

 

Czyli jak jest ceramika z wełną to możesz ograniczyć moc zmniejszając temperaturę spalin i kupując mniej kaloryczny ekogroszek 22-24MJ spalisz pewnie może tyle samo lub nawet mniej ale koszt dzienny będziesz miał mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...