Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ty to masz dobrze, aż się wierzyć nie chce, że przy takim metrażu takie małe spalanie. Ja ogrzewam 300m2 ale spalanie około 30kg/24h i cały czas się główkuje co zrobić , żeby spalanie było mniejsze - choćby o 5 kg
Pewnie by Ci spadło o 5 kg gdybyś piec miał w domu a nie w budynku gospodarczym. Poza tym ja mam sterownik pokojowy zamontowany dodatkowo w salonie i na grzejnikach elektroniczne termostaty. W układzie mam zwór 3D i 4D ( bez siłowników) Sterownik też już trzeci z którego w końcu jestem zadowolony (SPP) na pierwszym sterowniku Tango-Negro też mi brał 25 ~35 kg na dobę ... A po 5 dniach palenia wyciągam maksymalnie 10 L wiaderko popiołu.

Węgiel suchy jak pieprz z lokalnego składu - jest tak suchy że po wsypaniu jednego worka jutowego do podajnika muszę odczekać chwilę by pył opadł. No i mieszkam w zachodniopomorskim - u nas zimy nie ma drogi czarne śnieg widziałem w tym roku może ze 3 razy i zaraz topniał ( dziś rano na termometrze plus 6 ) . :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gdy dostawałem jeszcze faktury to ze wszystkimi opłatami dodatkowymi wychodziło 0,57zł (Enea)

 

Raczej błędnie to liczysz opłaty stałe to opłaty stałe ok 50z/2mc a kWh to (kwh i przesył) czyli zależne od zużycia.

Czyli użycie czegoś koszuje cię kWh i przesył a opłaty stałe masz za to że jesteś podłączony. Jeśli koniecznie opłaty stałe chcesz w tym uwzględniać to wszystko do jednego wora i podział przez kWh. Jednak takie liczenie nie odzwierciedla realnego kosztów użycia danego urządzenia.

 

U mnie 22, ewentualnie 13-15. No i łikend, bo mam G12w. Zdecydowałem się na to, bo nawet specjalnie nie pilnując tych godzin, choć warto to robić, są oszczędności. Zobaczymy, bo to dopiero miesiąc.

 

Na moje warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...