Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Gdzie ten błąd widzisz - podaję np. jak producent [18] a to ile z tego wyciągam to już inna kwestia.

Podałeś 18? To przepraszam jeśli źle spojrzałem, ale przy tym certyfikacie, tej firmy i tej cenie nie ma opcji żeby pellet nie trzymał wartości podanych na opakowaniu. Mamy grupę dyskusyjną gdzie jest gość z polskiej rady peletu i tam nie jedna osoba taki towar badała. Zawsze to trzyma normy, podobnie jak Olczyk, Poltarex czy Barlinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z pobierznej informacji i testów od wczoraj , dobrze ci radzę daj sobie z tym spokój , u mnie podajnik zamiast 3,5 sekundy (ekogroch) musi pracować 8 sekund , i sporo pyłu na półce szamotowej nad palnikiem a to dopiero doba .

Przecież na pewno zauważyłeś ile wsypywałeś do zasobnika eko groszku a ile weszło Ci Varmo?

Zrób teraz test ile na przykład przy włączonym podajniku przez 1 min czy 10 minut ślimak poda Ci groszku a ile varmo, dowiesz się dlaczego w obu przypadkach podawanie musi się tak różnić. Druga sprawa to wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na pewno zauważyłeś ile wsypywałeś do zasobnika eko groszku a ile weszło Ci Varmo?

Zrób teraz test ile na przykład przy włączonym podajniku przez 1 min czy 10 minut ślimak poda Ci groszku a ile varmo, dowiesz się dlaczego w obu przypadkach podawanie musi się tak różnić. Druga sprawa to wiatr.

 

To ja wiem że musi iść więcej to oczywiste ale raz więcej ? , zresztą za chwilę się dowiem , bo kupiłem 60kg ,na ekogroszku retopal 60kg wystarcza w lekkie mrozy do minus 8 na pełne 4 doby , jeśli 60 kg varmo tyle pojedzie to bedzie remiz jesli dłużej to bedzie lepiej ale jak sie skończy przed 4 dobą to będzie klapa bo niby mocniejszy to teoretycznie powinien iśc co najmniej 5 dób .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pobierznej informacji i testów od wczoraj , dobrze ci radzę daj sobie z tym spokój , u mnie podajnik zamiast 3,5 sekundy (ekogroch) musi pracować 8 sekund , i sporo pyłu na półce szamotowej nad palnikiem a to dopiero doba .

Jeśli tak, to pewnie wezmę Karlika, może jakies symboliczne obniżki będą. Greenpal zły nie jest ale idzie go więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na stronie domowej https://czp.pl/forum/viewtopic.php?f=35&t=11907&sid=0dbeee3968f7a0a1ea3f4df6c455d280&start=3250#p24948 chłopaki ćwiczyli varmo to z tego co wyczytałem to licznik przestawiali o połowę wartości czyli jak ekogroszku ślimak podawał 4g/s to varmo 2g/s. Z ostatniej próby wynikało, że kolega spalił tyle samo varmo w kg co wcześniej ekogroszku - jedynie, że w kotle czyściej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos czysto w kotle to w Obi jest/była promocja na Sztygara Ultra za 960zł. Genialny groch kolumbijski. W kotle tylko pyłek, chociaż z tego co wiem gratis jakiś kamień się zdarzy w tych partiach gratis. Ale generalnie to tylko pyłek z niego zostaje a palilem tym na rynnie przez 2 lata i rok na retorcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos czysto w kotle to w Obi jest/była promocja na Sztygara Ultra za 960zł. Genialny groch kolumbijski. W kotle tylko pyłek, chociaż z tego co wiem gratis jakiś kamień się zdarzy w tych partiach gratis. Ale generalnie to tylko pyłek z niego zostaje a palilem tym na rynnie przez 2 lata i rok na retorcie.

Miałem w zeszłym roku po 820T.. Az taki idelany nie był ale sporo mniej popiołu niż z CZp. Mam jeszcze kilka worków i trzymam do wsypania gdy pojadę na ferie na tydz bo nie bede zagladał do popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem że musi iść więcej to oczywiste ale raz więcej ? , zresztą za chwilę się dowiem , bo kupiłem 60kg ,na ekogroszku retopal 60kg wystarcza w lekkie mrozy do minus 8 na pełne 4 doby , jeśli 60 kg varmo tyle pojedzie to bedzie remiz jesli dłużej to bedzie lepiej ale jak sie skończy przed 4 dobą to będzie klapa bo niby mocniejszy to teoretycznie powinien iśc co najmniej 5 dób .

 

Dokładnie tak - raz więcej i każdemu polecam zwiększenie podawania x2 w porównaniu do ekogroszku, u siebie tez tak ustawiam i jest ok.

 

Wyniki testów Varmo podałem więc można sobie porównać z ekogroszkiem ile MJ z niego wychodzi - jak dla mnie obecnie to najmocniejszy opał i ma bardzo mało popiołu [objętościowo], wypalam to co mi pozostało i sam sobie wezmę paletę by mieć spokój z wyrzucaniem popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos czysto w kotle to w Obi jest/była promocja na Sztygara Ultra za 960zł. Genialny groch kolumbijski. W kotle tylko pyłek, chociaż z tego co wiem gratis jakiś kamień się zdarzy w tych partiach gratis. Ale generalnie to tylko pyłek z niego zostaje a palilem tym na rynnie przez 2 lata i rok na retorcie.

 

Na pewno kolumbijski ?

Raczej bym obstawiał dobrego ruska w tej cenie.

Przecież kolumbijski po 1400 normalnie chodzi u dystrybutora a w marketach zwykle jest drożej a nie taniej.

 

Jak będę w Obi wezmę na próbę i zobaczę sam co to za cudo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku paliłem varmo. ustaw kaloryczność opału 16/17mj , wiatr 22%. ogólnie fajny opał tylko miałem wrażenie ,że ciągle muszę go dosypywać do pojemnika. i na koniec sezonu zamoczyłem kilka worków i się zrobiła masakra ,bo się kleił w podaniu i zrywało zawleczkę, pozdro i powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku godz 12 do dziś godz 7 rano zeszły dwa worki po 20kg i dziś wsypałem 3-ci ostatni , wiatr zmniejszony i nawet szło by się przyzwyczaić bo chyba ma tą deklarowaną kaloryczność jednak fakt bardzo mało popiołu , tylko wydaje mi się że to nie do mojego podajnika , za często chodz , on co 24 sekundy idzie przez 7 sekund i wiecej za prąd do podajnika zapłace niż za ten pelet :lol2::lol2: jak ktoś ma wiekszy palnik i szybki podajnik t5o ok , mnie na ekogroszku podaje 6,5kg/godz , ślimak jak wiertło fi 25mm .:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie z innego forum na temat Varmo podałem w wątku "Ranking paliwa typu ekogroszek". Wychodzi na to, że ludzie nie potrafią tym palić.

@Suspenser, to w Obi to okazja. Pracowałem kiedyś w jednej z konkurencyjnych sieci marketów ogólnobudowlanych i kupowałem go po 820-840zł. To Kolumbia na bank, ładnie przesiany, raczej grubsza, równa frakcja. Przez 3 sezony był bardzo powtarzalny, problem był czasami tylko z jego wilgotnością, ale to wina przechowywania palet niż samego pakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do varmo to fakt jest ,że zajmuję chwilę żeby się przyzwyczaić bo opał jest całkiem inny od grochu i stąd magą się brać te niepochlebne opinie. ale w moim przypadku na koniec sezonu wydana kasa się zgadzała więc jest spoko i potwierdzam ,że jest wydajny i z pewnością ma moc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne zuzycie przy -12 w nocy - 8 w dzień CZperły szacuje na 19-19.5kg. Dosypalem Sztygara z CZp 1/2 na 1/2 i od razu się to inaczej pali. Pomimo wiekszego zapotrzebowania parametry wciaż te same 5s/60 jednie piec dochodzi dłuzej w hsterezie 2st i czesciej się załancza. Coś bede musiał dokupić i się zastanawiam czy dalej iść w CzPerłe czy coś innego brać pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...