Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odpowiadając na pytanie Jasiek 11 , ekogroszek kupuję od jednego dostawcy na składzie w Zgierzu. Zadzwoniłem w tej chwili by zapytać o pochodzenie ekogroszku - z kopalni Mysłowice-Wesoła. Przy okazji mój dostawca zaproponował mi do testów VARMO - pelet węglowy w cenie 1.000,00 zł za tonę, pakowany w workach papierowych po 20 kg. Wezmę kilka worków na próbę i przetestuję. Podobno nie ma kurzu i spieków. Wilgotność tylko 2 %, co przedłuża żywotność pieca. Wydajność cieplna ponad 30 tysięcy. Podobno trzeba zmienić ustawienia pieca. Moje ogniwo jest na eko, miał i pelet, więc może nie trzeba będzie nic zmieniać, a komputer sam dokona ustawień. Dowiem się u producenta pieca i sterownika. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aż tak specjalnie tej mocy varmo nie odczułem w porównaniu z retopalem no może ciut dłużej jako całość schodziło ale za to podajnik musi chodzić na okrągło , to jest dobre paliwo ale do dużych palników , ja mam malutki palnik ia rura podajnika i slimak to 60mm więc podawanie na okrągło a to odpada .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie Jasiek 11 , ekogroszek kupuję od jednego dostawcy na składzie w Zgierzu. Zadzwoniłem w tej chwili by zapytać o pochodzenie ekogroszku - z kopalni Mysłowice-Wesoła. Przy okazji mój dostawca zaproponował mi do testów VARMO - pelet węglowy w cenie 1.000,00 zł za tonę, pakowany w workach papierowych po 20 kg. Wezmę kilka worków na próbę i przetestuję. Podobno nie ma kurzu i spieków. Wilgotność tylko 2 %, co przedłuża żywotność pieca. Wydajność cieplna ponad 30 tysięcy. Podobno trzeba zmienić ustawienia pieca. Moje ogniwo jest na eko, miał i pelet, więc może nie trzeba będzie nic zmieniać, a komputer sam dokona ustawień. Dowiem się u producenta pieca i sterownika. Pozdrawiam.

1000 zł za tone węgla.

To gaz jest tańszy.

Sam nie jestem zwolennikiem gazu.

Jednak płacić 1000 zł za węgiel...

Podaj kaloryczność i sprawość kotła na podstawie ciepłomierza.

Nawet jeśli go nie masz, to w moim odczuciu, naciąganie na $$$

Mnie pewnie także to czeka przy rozdawnictwie jedynie słusznej partii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie kupuję. Dzisiaj dzwoniłem do Kutna, do producenta sterownika aby zapytać o VARMO. Po sezonie grzewczym zawiozę im płytę główną mojego sterownika (z roku 2010) celem przeglądu, ewentualnie naprawy, czy wymiany kondensatora i zainstalowania nowego oprogramowania (koszt ok. 100,00 zł), które pozwoli na ustawienie pieca do tego opału. Oni prowadzą badania na tym paliwie. Zobaczymy po testach w moim piecu. Przez osiem lat średnia cena ekogroszku bardzo suchego, workowanego z transportem i wniesieniem kosztowała mnie 875,00 zł za tonę. Żeby się to opłacało, to spalanie musiałoby być o 15% niższe niż ekogroszku. Pożyjemy, zobaczymy. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja.

 

Do tej pory poszło:

Węgiel Diablo 1900

Pellet: 80kg

 

Stawiam na:

Węgiel Diablo: 1900

Pellet: 400

 

Więc nie jest źle :)

Myśle nad tym czy w przyszłym sezonie nie będę palił tylko pelletem jakimś za 750zł 8mm.

Kupię chyba ze 3 tony. Boję się tylko czy mój Ardeo to wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...