Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Ja od 2 tygodni już jadę bo mam teściów w odwiedzinach po 80-ce więc trzeba ale kocioł idzie na 2 kilowatach więc mój zasobnik 60kg wystarcza na ponad 2 tygodnie i w sumie nawet to opłacalne , musiałem zjechać z fabrycznej mocy minimalnej 3 kw na 2 kw i ledwo się jeszcze mieści w tym bo co 6 godz i tak przechodzi w podtrzymanie , musiałbym dać min 1,5kw ale to już przesada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja wrzucam narazie jakieś odpadki drewna i tak przez 3-4 godzinki grzeje , jak słonca nie ma i solary słąbiej grzeja to dobijam ciepła wodę do 60st o ile piec tyle osiagnie a reszta idzie na drabinki i podłogówkę grzeje na maxa coś ala bufor.

W domu jest co prawda 21.3 ale moje kobiety chodzią i zaczynaja gadać ze zimno. Fakt podłoga ciepła to i odczucie ciepła w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucam narazie jakieś odpadki drewna i tak przez 3-4 godzinki grzeje , jak słonca nie ma i solary słąbiej grzeja to dobijam ciepła wodę do 60st o ile piec tyle osiagnie a reszta idzie na drabinki i podłogówkę grzeje na maxa coś ala bufor.

W domu jest co prawda 21.3 ale moje kobiety chodzią i zaczynaja gadać ze zimno. Fakt podłoga ciepła to i odczucie ciepła w domu.

Ja robię to samo, tyle że normalnie ekogroszkiem przepalam przez ok 4 godziny co 2-3 dni w zależności od słońca i temperatury. Na pewno to dużo bardziej oszczędne niż trzymanie pieca w podtrzymaniu przez większość czasu. Podłogówka to zarąbisty bufor na takie pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie dwie klimy i grzałka do mini bufora. Pod koniec tygodnia mam zakładaną jedną klime i zobaczymy jak się sprawdzi.

Przy założeniu że kliima grzeje po równo w taniej i drogiej taryfie i wg tabel średni cop przy +2 to 2,6. To średnioroczny koszt eksploatacji klimy zbliżony jest do ekogrochu. czyli ok 17gr z kWh. A grzałka pójdzie tylko w taniej dla podładowania podłogi dla komfortu.

 

Przy założeniu obecnych cen prądu powinno wyjść minimalnie drożej niż groch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam . Mam pytanie , stawiam teraz domek prosty kwadrat 11.25x11.25 dach czterospadowy , fundament 10cm xps ,ściany zewnętrzne 20cm lamda 0.32 będzie, podłoga 20cm eps 0.32, strop 20cm styro 0.32 , dach nieocieplany ponieważ poddasze nieużytkowe będzie przez pewien czas. Jaki kocioł polecacie do takiego domku ? Grzane tylko parter podłogówka plus z 2-3 grzejniki łazienka, sypialnia. Zdecydowany jestem na ekogroszek, ponieważ kotłownia będzie w budynku gospodarczym obok domu. Jak to najlepiej rozwiązać żeby straty ciepła na tej odległości (~10metrów) były jak najmniejsze ? Jeżeli uważacie że coś trzeba zmienić w ociepleniu itd to proszę o uwagi . Jeszcze 2 grzejniki będą obok kotłowni w garażu ale to sporadycznie grzane przy pracach w zimie w garażu.

Edit.

Zapomniałem wspomnieć o kominku w salonie którym mam zamiar dogrzewać w chłodne jesienne wieczory żeby bez potrzeby nie rozpalać kotła.

Edytowane przez maxiking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto czas na podsumowanie października trochę w CO się pozmieniało rolę głównego CO przejeła PC PP (klima). A kocioł dogrzewa górną łązienkę przez 3h ,podłogę parteru przez 1h oraz CWU jak zabraknie z solarów. W takim układzie jego sprawność leci na pysk i około 50% paliwa marnuje na to aby nie wygasnął. Eksperyment będzie trwał prawdopodobnie całązime. Czyli klima i wspiera ją ekogroch kominek standardowo dla rozrywki. Jeśli klima bedzie grzała w sposób zadowalający prawdopodobni w przyszłości będzie grzała z podłogówką zasilaną z grzałki jeśli nie to trzeba będzie pomyśleć o normalnej PC PW

 

Ekogroch 94 kg za 65zł

Klima72kWh (droga 21 tania51) około 28zł

kominek x2 szczegóły po sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mnie też podobnie 5-6 kg niby nie ma się czym chwalić ale patrząc na te temperatury które z każdym rokiem sa cieplejsze trzeba będzie też pomyśleć w końcu nad tą klima czy to kanałową czy jakąś gruntówką lub mocną klima i drobne przeróbki na normalną PC i wydawać jakieś 20 lub wiecej tysia mi się nie uśmiecha ale te 5-8 kafli czemu nie ,:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...