Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I mam spalanie dobowe na poziomie 40kg jeżeli zasypię pieklorza i 50kg na brunatnym z bogatyni.

Obecnie sypię pieklorza z bogatynią 50/50 i spalanie wychodzi ok 42-43kg/doba. A jeszcze nie ma mrozów.

Ustawinia pieca: podawanie 10s przerwa 40s. temp. 55st.

 

Pieklorza powinno iść co najmniej o połowę mniej niż tego z Bogatyni [Tani Opał], więc u ciebie ten "Pieklorz" jakiś lewy musi być - porównywałem te 2 gatunki węgla - poczytaj o tym tu [wpis #794]:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek./page40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorza powinno iść co najmniej o połowę mniej niż tego z Bogatyni [Tani Opał], więc u ciebie ten "Pieklorz" jakiś lewy musi być - porównywałem te 2 gatunki węgla - poczytaj o tym tu [wpis #794]:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek./page40

 

witam,czy ktoś z Was posiada może kocioł z firmy Reco?

ja użytkuje kocioł reco-Mix 35 kw i mam w tym roku problem bo duża ilość groszku mi się szlakuje i niedopala,

groszek dobrej jakosci przebadałem go laboratoryjnie,zawartość popiołu 6%,ogrzewam dom o powierzchni 240 m,spalam obecnie ok 25-30 kg na dobe razem z podgrzaniem wody,dom ma ocieplony tylko dach,sciany mają grubość 40 cm,serwis zalecił mi zmniejszanie ilości podawania węgla ale na razie to nic nie dało,może ktoś z Was coś poradzi?

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,czy ktoś z Was posiada może kocioł z firmy Reco?

ja użytkuje kocioł reco-Mix 35 kw i mam w tym roku problem bo duża ilość groszku mi się szlakuje i niedopala,

groszek dobrej jakosci przebadałem go laboratoryjnie,zawartość popiołu 6%,ogrzewam dom o powierzchni 240 m,spalam obecnie ok 25-30 kg na dobe razem z podgrzaniem wody,dom ma ocieplony tylko dach,sciany mają grubość 40 cm,serwis zalecił mi zmniejszanie ilości podawania węgla ale na razie to nic nie dało,może ktoś z Was coś poradzi?

z góry dziękuje

 

Podaj wszystkie wyniki z laboratorium [spiekalność, kaloryczność, wilgotność w stanie roboczym itd.].

Jaki masz czas podawania/przerwy oraz moc nadmuchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekrea może masz po prostu zanieczyszczoną retortę albo nieszczelną i powietrze ucieka Ci pod górnym kołnierzem.

 

Jak masz stałą retortę PPS 50 to ja tak ją czyściłem i uszczelniałem http://czp.pl/kociol/nastawy/retorta/czyszczenie/index.html - po tej operacji jak ręka odjął.

 

Serwis może mieć rację - możesz zmniejszyć czas podawania albo zwiększyć przerwę ale rób to po 1s i czekaj na efekty z około 30 minut czasu pracy. Jak testujesz to zmieniaj jeden parametr na raz a nie kilka :)

 

Grzejemy dokładnie taka samą powierzchnię z tym, że ja ją liczę razem z kotłownią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wszystkie wyniki z laboratorium [spiekalność, kaloryczność, wilgotność w stanie roboczym itd.].

Jaki masz czas podawania/przerwy oraz moc nadmuchu ?

 

popiół 6%,cześci lotne 38,6,wilgoć 4,8%,RI liczba Rogi-14,kaloryczność 27,w tym kotle nie ustawia się czasu podawania tylko mozna zmniejszac lub zwiększać ilość podawania węgla,moc nadmuchu mam 35 tj.ok 3/4 mocy dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podają sterownika hmmm dziwne ( coś tam na tym sterowniku pisze) - t.j. sterownik z algorytmem pid albo podobnym czy zwykły dwustanowy ?

 

Sąsiad w RECO 35 kw ma St37 - ale kupował go parę lat temu :)

 

 

marekreal --- w tym RECO masz identyczny żeliwny wymiennik jak w moim Kielarze czyli odlewni Fonderie SIME z Włoch czyli witaj w klubie :)

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, w tym kotle nie ustawia się czasu podawania tylko mozna zmniejszac lub zwiększać ilość podawania węgla,moc nadmuchu ,,,,

 

 

Wszystko można ustawić, tylko należy:

 

1 – zapytać serwis.

Ja bym w tym wypadku nie liczył na konstruktywną pomoc.

Gdyby tak czasem serwis autoryzowany przeczytał, to przypomina się użytkownik kotła nr. 2435735008.

Mail wysłany do serwisu dnia 2011.05.16 o godz.14:05. Do tej pory brak jakiejkolwiek odpowiedzi w sprawie poprawy usterki w ramach gwarancji. ( na wcześniejsze, kłopotliwe maile także nie dostałem odpowiedzi)

 

2 – zapytać firmę instalującą kocioł.

Wątpię czy znają, jak ten sterownik działa. Założę się że czujnik temperatury powrotu CO przymocowali przylgowo do rury powrotu i nawet jej nie zaizolowali. A producent kotła chwali się o jakimś super sterowaniu, gdy pomiar temperatury powrotnej CO jest błędnie przeprowadzany.

 

3 – zapytać na forum.

Może ktoś odpowie.

 

4 – najlepiej samemu rozgryź sterownik.

I dowiedzieć się jakie to są zależności w tych trzech nastawach: kaloryczność opału, wydajność pompy CO i wydajność dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podają sterownika hmmm dziwne ( coś tam na tym sterowniku pisze) - t.j. sterownik z algorytmem pid albo podobnym czy zwykły dwustanowy ?

 

Sąsiad w RECO 35 kw ma St37 - ale kupował go parę lat temu :)

 

 

marekreal --- w tym RECO masz identyczny żeliwny wymiennik jak w moim Kielarze czyli odlewni Fonderie SIME z Włoch czyli witaj w klubie :)

 

no witam w klubie

teraz tylko mam sie cieszyc czy nie?

na sam piec nie moge narzekac,nie zerwało mi nigdy zawleczki,kocioł mam dwa lata,nie miałem innych problemow tylko ta ilosc żużlu i niedopalonego wegla,bo te 25 kg na dom o 240 m stare budownictwo,nieocieplony to podobno nie jest najgorzej,jak ktos moze pomóc w ustawieniach to prosze o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie masz na poziomie - a jak ocieplisz to spalisz tyle co ja albo mniej http://www.czp.pl/cieplnik/.

 

Nie wypowiedziałeś się jeszcze w sprawie retorty --- to widać jaka jest , stała zwykła czyli pewnie PPS 50 Pancerpola albo obrotowa czy może jakiś kwadraciak II generacji.

 

Bo jak masz zwykłą to sprawdź uszczelnienie tak jak pisałem wyżej.

 

:)

 

co do zawleczki też mi jej jeszcze nie zerwało - kocioł kupiony grudzień 2008 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uruchomiłem swój kocioł w zeszłą sobotę. Grzane około 120m2 po podłodze (podłogówka). Piec Heiztechnik Q Eko Duo 17kW. Obecnie budowa. Dom ma ocieplone poddasze. Postawiony z Solbetu grubość 36cm. Na poczatku - tzn. do wczoraj spalanie masakryczne - okolo 50kg/doba. Od kilku dni praktycznie nie wychodzę z kotłowni, bawiąc sie sterownikiem. Węgiel kupowałem w różnych miejscach. Pierwszy zakup to Tani Opał z Casto - dość, ze mokry na maksa, to "poszedł" w komin moment. Nastepny zakup, to nie ekogroszek, a groszek. Podajnik jakoś go zmielił, jakoś tam się palił. Przedwczoraj kupiłem dwa worki eko, na naszym składzie. Generalnie spalanie na tym opale spadło do 25kg/doba. Ustawienia 10s podawanie, 50s pauza. Piec ma zadaną temperature 60st. Dmuchawa ustawiona na 0 i przysłona otwarta na ok. 1cm. Mam chyba spory ciąg kominowy (komin fi 200), dlatego serwis zalecił zmniejszenie obrotów dmuchawy do minimum. Teraz piec pracuje około 20min., następnie 45min. w podtrzymaniu. Temperatura w domu - dół 23st., góra 26st. Mam nadzieje, że jak wygrzeję ściany i wylewki, wywalę nadmiar wilgoci, uszczelnię troszkę chate (teraz np nie ma progu pod drzwiami wejściowymi), to spalanie osiągnę na podobnym poziomie co wielu z Was.

Przepływy ustawione na minimalne, temp. wody idącej na podłogę 36st. C.

Jutro skocze kupić opał na innym składzie - koleś mi poleca ekogroszek, którego sam używa. Obecnie spalany przeze mnie jest nawet ok., ale zostają straszne spieki. Serwisant Heiztechnik twierdzi, ze przyczyną może być za duza kaloryczność tego opału. Dmuchawa zduszona, przerwa w podawaniu wydłuzona, a spieki dalej są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wklej fotkę paleniska i popiołu to będzie widać co i jak

 

U mnie w tej chwili wygląda to tak:

Nie robiłem fotki popiołu bo już 15 dni nie wybierałem z popielnika to po otwarciu drzwiczek po prostu się już wysypuje :)

 

15 dni nie wybierałes popiołu?jestem pod wrażeniem,ja musze raz na tydzien wybierać i jest tego ok 2-3 wiader ale jak by mi sie chciało i mialem czas to sporo by szło jeszcze odsiać ale nie po to dawałem tyle kasy by sie w takie rzeczy jeszcze bawic,przejrzałem cała instrukcję i zadnych parametrów sterownika nie znalazłem,serwis mi odpowiedział że na rynku takiego nie dostanę,jeżeli chodzi o zdjecie retorty to wkrótce zrobię i umieszcze,chcę a najbliższym czasie wyczyścic retortę i uszczelnić tak samo odkręcić dmuchawę i wyczyścić,denerwuje mnie to że dużo mam niedopałków,odnośnie ocieplenia domu to wiem że muszę w to zainwestować,podoba mi się ten program podglądowy który masz czp01 zainstalowany,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie spalany przeze mnie jest nawet ok., ale zostają straszne spieki. Serwisant Heiztechnik twierdzi, ze przyczyną może być za duza kaloryczność tego opału. Dmuchawa zduszona, przerwa w podawaniu wydłuzona, a spieki dalej są.

 

jeśli wydłużasz przerwę podawania to tym samym zwiększasz ryzyko powstania spieków, wtedy gdy występują przerwę podawania należy skrócić, żeby porcja węgla nie osiągała temperatury przy której zaczyna spiekać. Sprobuj korekty przerwy w drugą stronę może skoro nadmuch minimalny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości popiołu to dokładnie ze 190 kg ekogroszku wychodzi mi gdzieś 18 litrów popiołu - tak, że do popielnika weszłoby jak nic z 3 takich zasypów. No tylko przy paleniu trzeciego zasypu trzeba byłoby pewnie raz na parę dni rozgarnąć popiół trochę na boki.

 

Reasumując z wielkości popielnika jestem zadowolony i jak raz na 20 dni czyli po 2 zasypach go czyszczę i wybieram to jest to dla mnie komfortowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...