Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

Gadałem z kominiarzem i powiedział mi że nie poleca montować daszku ...

Według niego nie jest potrzebny a nawet bardzo często ... szkodliwy (zmniejsza ciąg lub nawet powoduje ciąg wsteczny).

A ilość według niego wody opadowej jaka do niego wleci nie jest aż tak duża a temperatura spalin i samo "parowanie" szybko komin osuszy ...

 

Ot i są dwie szkoły Wąchocka i Falenicka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zależy jaki masz komin, czy jest wrażliwy na skropliny i kwas czy nie.

jak jest zwykły ceglany, to taniej będzie zwiększyć stratę kominową i spalanie, niż wyburzać śmierdzący komin.

 

poza tym ręką na czopuchu to żaden pomiar, we wnętrzu możesz mieć i 150C.

 

Komin mam systemowy firmy Tona (ceramiczny, szkliwiony), dodatkowo ocieplony z zewnątrz styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art masz komin systemowy i szukasz problemu?

 

Nie, po prostu czytając wasze posty sam zacząłem się zastanawiać nad tym.

Robię wszystko aby piec pracował na mniejszej mocy i tez mniej spalał.

Efektem tego temp spalin mocno spadła (co jest oczywiste) i teraz pytam o konsekwencje i ew. jakieś normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to czyszczenie palnika ma tak wielkie znaczenie, to w sierpniu po dwóch latach palenia też przeczyszczę brucera.

 

darase

pojęcia nie mam czy ma znaczenie i jeśli tak to jak duże

na mój chłopski rozum jeśli popiół sie przedostanie przez otwory nadmuchowe do kanału powietrznego a dmuchawa pracuje na niskich obrotach to jej ciśnienie jest znikome i nie da rady się przebić przez ten bajzel

ale to tylko zdanie laika

ja czyszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki termometr będzie nadawał się do pomiaru tej temperatury?

 

link do termometru

 

drożyzna Panowie

dziś kupowałem dla jednego z użytkowników innego forum u siebie za 25zł wskazania do 250stC więc w zupełności do okiełznania bestii wystarczający poziom a nawet jak się odrobinę przekręci to nie padnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na palnikach II generacji to się nie znam w ogóle gdyż takiego jeszcze nie miałem - ale mój PPS 25 a wcześniej PPS 50 czyli zwykłe stałe retory Pancerpola należy w połowie sezonu co najmniej raz przeczyścić bo zbiera się w nich sporo popiołu, który nawet przytyka w części kanał od dmuchawy i pogarsza się proces spalania.

Mam zamiar przeczyścić gdzieś teraz w styczniu tylko jakoś szkoda mi wygasić retortę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki. W październiku po więcej jak roku pierwszy raz nakładałem samodzielnie koronę brucera. Przy okazji czyściłem wszystko co wokół. Nie przypominam sobie by kanał napowietrzny był jako specjalnie zabrudzony. Choć też nie wyobrażam sobie jakbym mógł wydmuchać to dmuchawą. Kaszpir wiadomym jest, że w podtrzymaniu temp spalin są jeszcze niższe. Ja pisałem o temp podczas pracy pieca. W podtrzymaniu również te wartości są podobne jak u Ciebie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój niestety nie jest mądrzejszy bo dwustanowy i muszę czyścić

a jak u ppietrz-a jest to nie wiem

nawet jeśłi mądrzejszy to może nie móc wydmuchnąć wszystkiego

 

Sterownik to puma i działa na PID ;)

U mnie w tym kanale jest obawa, że istniej coś więcej niż popiół... ;) Mam nadzieję wkrótce to wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drożyzna Panowie

dziś kupowałem dla jednego z użytkowników innego forum u siebie za 25zł wskazania do 250stC więc w zupełności do okiełznania bestii wystarczający poziom a nawet jak się odrobinę przekręci to nie padnie

 

Timon, a można się uśmiechnąć do Ciebie o podobną przysługę? Szkoda mi wybulić tyle kasy jeśli można taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem rodzaj groszku, na ten "lepszy" bardziej kaloryczny i "grubszy". Worek 25 kg wystarczył równiutko na 2 dni (zasyp wykonywany przed wyjściem do pracy, w obu momentach widać już było ślimaka). Po tym wyniku widzę, że moje rozwiązanie musiało poprawić sprawność kotła (konkretnie w moim przypadku), bo czopuch był zawsze gorący. Ciekaw jestem jaka jest temperatura spalin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim eCoalu od północy wyłączyłem CWU plus mieszają zostawiając samą CWU oraz wydłużyłem o parę minut czas postoju pompy CO w fazie jej cykliczności - no spowodowało to małe oszczędności bo sterownik przedłużył czas końca zasypu prawie o 3 godziny. Takie ustawienie dalej wystarcza na nagrzanie i przegrzanie pomieszczeń ponad zadaną w tym jak go nazwałem "ułomnym trybie podtrzymania" .

 

Nie potrafię tego wyliczyć ale przy obecnej pogodzie w moim domu wystarczyłoby jakby kocioł generował moc góra do 2 lub 3 kw to wtedy mógłby sobie chodzić w modulowanym trybie ciągłym o ile by potrafił tak nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...