Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

czp nie obraż się ale jak napisałeś że goście i Ci zużycie CWU wzrośnie i węgla więcej spalisz to pomyślałem sobie że Twoi znajomi grzeją gazem i z oszczędności żeby się mogli niskim zużyciem pochwalić to chodzą się myć w weekendy do znajomych:p

 

a poważnie to przy zwiększonym zużyciu CWU miałem raz taki numer że mi się alarm załączył. Był normalnie mały odbiór ciepła i w krótkim okresie czasu kąpiel dziaciaków i my prysznice więc kociołek pracował sobie non stop przez jakieś 2h i na koniec zrobił się taki nadmiar ciepła że wyjechał najperw do 76st a potem tak długo był w podtrzymaniu że mi się żar cofnął i alarm temperatury podajnika się załączył, dziwna sprawa przyznacie:confused:

tomek6401

gdybyś miał choć częściową grawitację to przy niepracujących pompach troszkę tego ciepła z kotła uciekłoby w układ a tak ta energia która została na palniku grzała Ci ten termos i stąd przyrost temperatury. dobrze że nie zagotowało chociaż już były o tym dyskusje czy zagotuje czy nie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pisałem już w tym wątku o problemach ze spiekaniem (koksowaniem) węgla u mnie. Próbowałem wszystkiego. KOmbinacje z dmuchawą, zmniejszaniem i zwiększaniem przerw, długoscią podawania. Żadnych rezultatów. Jest to ciągle budowa, więc przez ostatnie kilka dni bawiłam się z odsiewaniem spieków z popielnika i ładowaniem ich do powtórnego spalenia. Jednak wczoraj, za namowa znajomego, podjechałemna jeden ze składów i kupiłem opał o nazwie Ekoret z zakładu przeróbczego w Sosnowcu. Nie pamietam z jakiej kopalni. Opał pakowany w czarne, foliowe 25kg worki. Załadowałem wczoraj po południu do podajnika. Dziś rano zajeżdżam na budowę, otwieram drzwiczki, a tam miłe zaskoczenie. ZERO jakichkolwiek spieków, popiołu ledwie na dnie popielnika.

Ciężko jednak kupić dobry ekogroszek. Ten workowany 950zł/tona. W sumie to cena normalna, ale przynajmniej opał dobry.

Za tydzień mam zamiar podjechac do Czech, do Novego Mesta na skład i wziąć na próbe kilka worków czeskiego eko. Cena cos koło 400zł/tona. Warto spróbować.

U mnie zuzycie dobowe systematycznie spada (tak jak wilgotność w domu). Obecnie ok. 16kg/doba, przy domu ok. 120m2 po podłodze. Wszędzie podłogówka. Dom z solbetu 36cm, będzie jeszcze docieplany styro. Poddasze 30cm wełny w skosach, 15cm w suficie i 15cm na strychu do samej kalenicy. Folia paroizolacyjna z ekranem aluminiowym. Temp. na dole ok. 22-23stopni. Na górze ok 19-20stopni. Górne pętle mocno skręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile na zewnątz. Dzisiaj pewnie sporo, bo na przedgórzu izerskim wali śniegiem i ogólnie pogoda pod psem. Wynik 46% z dzisiaj rana. Okna od wczoraj, jak majster skończył dniówkę, pozamykane. Piecyk utrzymuje całą dobę jednakową temp. wewnątrz. Wentylacja grawitacyjna, jakby to kogoś interesowało :)

 

no chyba, ze higrometry nie wskazują prawidłowo. Tynki CW robione we wrześniu. Wylewki w pażdzierniku. Ciepła i łądna była jesień, to było wietrzone niemal nonstop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...