Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

moje drzwi robił stolarz lokalny samo skrzydło gdyż jakbym chciał z ościeżnicą wymienić to musiałbym cały ganek rozebrać a na to kasy nie mam. i dwa lata wiszą troszkę latem skrzypną sobie ale nic się nie wygina. zdrowe sezonowane odpowiednio długo drewno podobno. Koszt 1800zł a ościeżnica stara i nie musieli nic heblować żeby pasowało. dali tylko grubszą uszczelkę gdyż jak twierdził szef przy drewnie trzeba ponieważ pracuje i na zwykłej cienkiej może się zrobić szpara. zatem można Panowie tylko trzeba wiedzieć jak. mnie się trafił egzemplarz stolarza który wie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na szybko dokleiłem dziś zwykłą uszczelkę za 1,2PLN/mb i od razu dużo lepiej. Jutro dzwonię do producenta okna z pytaniem w temacie. Widzę jednak, że rzeczywiście muszę podjechać do jakiegoś marketu i zaopatrzyć się w lepszą uszczelkę bo ta troszkę za cieniutka choć kładziona dubeltowo;), Dzięki Gelo za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebsa wymień uszczelkę w oknie ale nie na taki badziew ale na taką lepszejszą min. 10zł za m :)

 

Suspenser ale jesteś biedak ;) :D z tymi drzwiami, kurcze trzeba było na nich nie oszczędzać :)

Pamiętam starą dębową szafę babci nie do ruszenia, pewnie te drzwi są z dębu genetycznie modyfikowanego, który rośnie w 5lat. Tak jak teraz świnki 3miesiące na przyśpieszaczach i gotowe na aukcje a potem dziwujemy się że ludzie chorują.

Szkoda ga... szkoda lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do wchodzę na wątki traktujące o zużyciu gazu czy energii. Lubię sobie poczytać o ociepleniach typu "Gold" 25 cm, zużyciu gazu na poziomie 5m3/doba no i oczywiście temperaturach pomieszczeń rzędu 20deg w dzień i 19,5deg w nocy:D:lol2:. Gdybym utrzymywał takie temperatury u siebie to już musiał szukać nowego adresu do zameldowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zużywają 15 siedzą w dwa razy grubszych swetrach i modlą się żeby im żony podnieść temperatury na kotle nie kazały bo pójdą z torbami.

U mnie 22st w domu na kotle zjechałem do 60 ale dlatego że mam zajęcie więc kombinuję, zonie ciepło mnie i dzieciom goraco więc czego chcieć więcej????

wiem czego - zeby spalał tyle co przed mrozami ale się nie da:cry::cry::cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do SUSPENSER, czy wymieniali Panu tylko drzwi, czy drzwi z ościeżnicą. U mnie drzwi wygięły się o 5mm i je wymienili, ale teraz ościeżnica jest wygięta

i się nie domykają ( ciężko jest je zamknąć). Na forach czytałem że CAL jest dobrą firmą, ale realia pokazują coś innego. Także nie zawsze można wierzyć w to co piszą na forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje drzwi robił stolarz lokalny samo skrzydło gdyż jakbym chciał z ościeżnicą wymienić to musiałbym cały ganek rozebrać a na to kasy nie mam. i dwa lata wiszą troszkę latem skrzypną sobie ale nic się nie wygina. zdrowe sezonowane odpowiednio długo drewno podobno. Koszt 1800zł a ościeżnica stara i nie musieli nic heblować żeby pasowało. dali tylko grubszą uszczelkę gdyż jak twierdził szef przy drewnie trzeba ponieważ pracuje i na zwykłej cienkiej może się zrobić szpara. zatem można Panowie tylko trzeba wiedzieć jak. mnie się trafił egzemplarz stolarza który wie

Jak dam grubszą uszczelkę do moich drzwi, to też powinno być ok. Szkoda tylko że producent tego od razu nie zrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to zdjęcia:

ogień

http://zyzolek2.vot.pl/galeria/albums/piec/plomien1.jpg

 

popiół

http://zyzolek2.vot.pl/galeria/albums/piec/popiol.jpg

http://zyzolek2.vot.pl/galeria/albums/piec/spieki.jpg

 

Pozostałe zdjęcia pod tym adresem:

http://zyzolek2.vot.pl/galeria/index.php?album=piec

 

 

 

Nic dodać nic ująć - wypisz wymaluj moje spalanie Pieklorza. Niedawno zamieniłem na Pieklorza i od razu takie problemy. Liczę, że może Wy macie jakieś pomysły jak go spalać, żeby nie było tych spieków. Spieka się podczas spalania robią się duże spieki, w popielniku też dużo tego.

Mój piec to Elektroment 15 kw, sterownik reg05; ustawienia czas pracy 110 s, ilość podawanego węgla 12%, obroty wentylatora 20 %, przesłona wentylatora odsłonięta na ok1,5 cm.

Cudów nie wymagam, ale chcę pozbyć się tych wielkich spieków. Z góry dzięki za pomoc.

 

może jest tu ktoś kto może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi spiekami i jak je zlikwidować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i oczywiście temperaturach pomieszczeń rzędu 20deg w dzień i 19,5deg w nocy:D:lol2:. Gdybym utrzymywał takie temperatury u siebie to już musiał szukać nowego adresu do zameldowania.

 

A wiesz, że ja mam takie temperatury u siebie i jakoś nie muszę się wymeldowywać. I co ciekawe obecnie przy większych mrozach na zewnątrz mam "cieplej" we wnątrz przy tej samej temp. zadanej. A to głównie dlatego, że piec dłużej grzeje i odczucie temperatury jest lepsze. Najgorzej jest jak jest w trybie spatkowym temp. tuż przy dolnej granicy.

 

A żonie to i tak wieczorami zimno niezależnie od tego czy mamy 20 czy 23 stopnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79, ppietrz - dzięki za zainteresowanie liczę, że uda się z tym wygrać.

Tak jak pisałem: mój piec to Elektroment 15 kw, sterownik reg05; ustawienia czas pracy 110 s, ilość podawanego węgla 12%, obroty wentylatora 20 %, przesłona wentylatora odsłonięta na ok1,5 cm.

Czyli wentylator na 15%, a jak czas pracy i ilość podawanego węgla - w którą stronę zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Twojego sterownika, nic mi zatem nie mówi:

czas pracy 110s, ilośc podawanego węgla 12%

 

Musisz fizycznie zmniejszyć ilość powietrza i do tej małej ilości powietrza dobrać taką ilość węgla (mniejsze dawkowanie), aby palenisko się nie zapadało oraz aby nie przesypywał się niedopalony węgiel.

 

Kluczem jest powietrze, musi go być dużo mniej w Twoim przypadku i do tego dobrać odpowiednią ilość paliwa.

Musisz łagodniej spalać ten węgiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Twojego sterownika, nic mi zatem nie mówi:

czas pracy 110s, ilośc podawanego węgla 12%

 

Musisz fizycznie zmniejszyć ilość powietrza i do tej małej ilości powietrza dobrać taką ilość węgla (mniejsze dawkowanie), aby palenisko się nie zapadało oraz aby nie przesypywał się niedopalony węgiel.

 

Kluczem jest powietrze, musi go być dużo mniej w Twoim przypadku i do tego dobrać odpowiednią ilość paliwa.

Musisz łagodniej spalać ten węgiel

 

Apropo tego łagodnego spalania... czy nie jest to tak jak schodzenie z kociołkiem na mniejszą moc i tym samym mniejszą sprawność? Mniejsza temperatura spalin co za tym idzie mniejsza różnica temperatur między spalinami i wymiennikiem i gorsze odbieranie ciepła spalinom. Zmierzam do tego czy z punktu widzenia naszych kieszeni lepiej spalać ostrzej ze spiekami czy delikatnie z lepszym popiołem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...