Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ala500

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja jakbym miał dostęp do rury z gazem nie zastanawiałbym się ani sekundy co wybrać. U mnie na wsi niestety rury brak, kanalizacji z resztą też. Do wyboru tylko prąd, olej, LPG i węgiel. Z tego wszystkiego węgiel to jedyny rozsądny wybór.

 

Ano właśnie.

A wielu tutaj tak pisze, jakby nawet mając możliwość wyboru gazu - woleliby mieć ekogroszek.

I to wydaje mi się cokolwiek nieszczere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło więcej siorbać, to jest ok 30gł/dobe, przy 170m, w 1/4 podłogówka na pogodówce, zbiorcik CWU400l /ale grzeje na górnej weżownicy czyli w polowie). Wydaje się to duzo ale w porównaniu z innymi forumowiczami wcale nie jest tak najgorzej. temperatura d domu w 19-20

Piec 25kw, sterownik pluma

 

Aha i jeszcze jedno - ci co chcieli by miec ekogroszek a mają gaz to chyba nie wiedza co mówią. równiez, gdyby ktos mi teaz podstawił rure z gazem, t bez wachania sprzedałbym piec kupił kondensacyjny i miałbym komfort

Edytowane przez Dzejson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol kbab wymyslił sobie taki kalkulator kosztów ogrzewania.... ale on sie pewnie nie zna i gaz wychodzi taniej nawet od palenia drewnem.... k... ale ludzie bzdury pisza!!! to do jasnej cholery czemu ogrzewający gazem mają w mieszkaniach 19-20st a palący eko od 22-24??? ehh

 

Dlatego, że paląc gazem jest łatwiej wyregulować piec do osiągnięcia pożądanej temperatury. A oczywiście znacznie zdrowiej (każdy kto się na tym zna - potwierdzi to) i przyjemniej mieć w domu 19-20 st. niż 22-24.

Groszkowcy pewnie by chcieli mieć tyle (19-20) i zużywać jeszcze mniej paliwa, ale to jest dosyć trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że paląc gazem jest łatwiej wyregulować piec do osiągnięcia pożądanej temperatury. A oczywiście znacznie zdrowiej (każdy kto się na tym zna - potwierdzi to) i przyjemniej mieć w domu 19-20 st. niż 22-24.

Groszkowcy pewnie by chcieli mieć tyle (19-20) i zużywać jeszcze mniej paliwa, ale to jest dosyć trudne.

 

Bez żadnego problemu mogę ustawić 19-20 stopni na sterownikach w każdym pomieszczeniu i mieć mniejsze zużycie, ale żona wygoni z domu. Ja też wolę 23 stopnie niż 20. Rodzaj paliwa nie ma tu żadnego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A oczywiście znacznie zdrowiej (każdy kto się na tym zna - potwierdzi to) i przyjemniej mieć w domu 19-20 st. niż 22-24.

Groszkowcy pewnie by chcieli mieć tyle (19-20) i zużywać jeszcze mniej paliwa, ale to jest dosyć trudne.

 

adn1 no coment, w d... mam zdrowiej- ja chcę mieć KOMFORTOWO dla mnie komfort =22,5-23st

adn2 u siebie moge ustawic i 15st spale pewnie jakies 7-8kg/doba- eko, policz sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnego problemu mogę ustawić 19-20 stopni na sterownikach w każdym pomieszczeniu i mieć mniejsze zużycie, ale żona wygoni z domu. Ja też wolę 23 stopnie niż 20. Rodzaj paliwa nie ma tu żadnego znaczenia

 

adn1 no coment, w d... mam zdrowiej- ja chcę mieć KOMFORTOWO dla mnie komfort =22,5-23st

adn2 u siebie moge ustawic i 15st spale pewnie jakies 7-8kg/doba- eko, policz sobie...

 

No cóż. Jak kto woli.

Ja przy 23-24 stopniach ledwo zipię.

 

Oczywiście, co do regulacji - Wy wiecie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są subiektywne odczucia w sferze ogrzewania domu - ja mam ekogroszek i trochę pracy w kotłowni i jakoś to jest i nie mam co narzekać - no ale powiedz to mojej żonie, że 19 st C to odpowiednia temperatura ale jakoś te 22,5 do 23.1 st C to nam się wydaje w normie.

 

Sąsiad pali w żeliwnym śmieciuchu koksem i sobie chwali. a nawet czysto pali bo prawie dymu nie widać tylko tyle co przy rozpalaniu. Szwagier ma jakiś super kocioł na gaz w domu gdzie ma 250 m2 do ogrzewania i nawet jest go stać na większe wydatki - ale doinstalował w kotłowni kopciucha ( akurat miał komin) i tak jak teraz pomaga gazowi i pali drewnem i węglem bo mówi, że idzie zbankrutować - ale ogólnie jest zadowolony i też sobie takie rozwiązanie chwali.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma jakiś super kocioł na gaz w domu gdzie ma 250 m2 do ogrzewania i nawet jest go stać na większe wydatki - ale doinstalował w kotłowni kopciucha ( akurat miał komin) i tak jak teraz pomaga gazowi i pali drewnem i węglem bo mówi, że idzie zbankrutować - ale ogólnie jest zadowolony i też sobie takie rozwiązanie chwali.:)

 

Rzadko kto narzeka na swoje rozwiązania.

 

Na pewno dobrą stroną palenia groszkiem, węglem, koksem czy drewnem jest możliwość zgromadzenia zawczasu odpowiedniej ilości paliwa i komfort psychiczny wobec możliwości zakręcenia kurka z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dobrą stroną palenia groszkiem, węglem, koksem czy drewnem jest możliwość zgromadzenia zawczasu odpowiedniej ilości paliwa i komfort psychiczny wobec możliwości zakręcenia kurka z gazem.

 

Nie wiem, czy wiecie - ale podobno w USA nie wolno budować domów bez awaryjnego komina i źródła ciepła na paliwo stałe. Słyszałem to kiedyś na jakieś konferencji kominiarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy wiecie - ale podobno w USA nie wolno budować domów bez awaryjnego komina i źródła ciepła na paliwo stałe. Słyszałem to kiedyś na jakieś konferencji kominiarzy.

 

A z kolei, tam, gdzie ja mieszkam, w warunkach zabudowy jest zakaz stosowania ogrzewania na paliwo stałe. Ze względu na środowisko i bliskość lasu.

Nie dotyczy to oczywiście kominków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...